353 Shares 9027 views

Lek „Reopoligljukin”: instrukcje użytkowania

„Reopoligljukin” – lek stosowany w leczeniu wstrząsu (traumatyczne spalić, wstrząs septyczny, anafilaktyczny, kardiogennego) zakrzepowe komplikacje, zarostowa choroba naczyniowa, zespół ciasnoty długoterminowe, septyczne warunki, choroby siatkówki, nerwu wzrokowego, procesy zapalne rogówki. Lek jest również stosowany przy wykonywaniu operacji na sercu, który wykorzystuje sztuczne płuco-serce. Lek stosowany w pediatrii w celu usunięcia dużych utraty krwi przez zastąpienie objętości osocza. Podstawowa forma uwalniania roztworu leku do infuzji dożylnej.


Lek "Reopoligljukin". Sposób użycia: kompozycja, farmakokinetyki, farmakodynamiki

Kompozycję leku obejmują następujące substancje czynne: dekstran, chlorek sodu. Te substancje pomocnicze obejmują wodę oczyszczoną, która służy do iniekcji.

Lek jest nietoksyczny, jest wyprowadzany z organizmu nietoksyczny dla nerek. Sześć godzin po podaniu substancji czynnej, jest zmniejszona o połowę. Pełna wydalanie obserwowano w ciągu tygodnia.

Zwiększona zawartość w osoczu obserwowano w pierwszych dziewięćdziesięciu minut po zastosowaniu leku. Substancja czynna leku we krwi, umożliwia przepływ płynu z tkanki. W związku z tym zaczyna się zmniejszenie lepkości, zmniejszenia agregacji formowanych elementów. Lek ma silne działanie detoksykacji. Korzystne skutki obserwuje się po podaniu leku w ciągu ośmiu godzin.

Lek "Reopoligljukin". Sposób użycia: Dawkowanie

Zapobiegania zaburzeniom krążenia kapilarnego, co jest związane z prądem o różnej etiologii, dożylnie, roztwory „Reopoligljukin” preparat w ilości 1500 ml na godzinę. Chirurgii naczyniowej wykorzystuje następujące proporcje: na kilogram masy ciała – dziesięciu mililitrów leku (pierwszy etap). W czasie operacji, ilość podawana jest litra. Szybkość podawania ustala się w zależności od ciężkości stanu pacjenta, odczytów. W operacji, którym towarzyszy zastosowaniu płuco-serce, zalecana dawka dodano do dziesięciu mililitrów na kilogram masy ciała.

"Reopoligljukin" lek. Sposób użycia: skutki uboczne

Wśród skutków ubocznych zauważyć pojawienie się świąd, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny nadciśnienia tętniczego. Szybkie wprowadzenie dekstranów w dużych ilościach może spowodować „dekstranu syndrome”, który charakteryzuje się uszkodzeniem płuc, nerki, przeciwzakrzepowego. Wlew należy natychmiast przerwać na pojawienie się dolegliwości duszności, ucisk w klatce piersiowej, ból w okolicy lędźwiowej, sinica, wymioty, zaburzenia krążenia. Lek „Reopoligljukin” w czasie ciąży powinny być stosowane w ekstremalnych przypadkach, gdy istnieje realne zagrożenie dla życia matki.

Lek "Reopoligljukin". Sposób użycia: Przeciwwskazania

Główne przeciwwskazań obecność choroby sercowo-naczyniowe, krwawienia wewnętrzne, uszkodzenia mózgu, małopłytkowości, nadciśnienie, bezmoczem, skąpomocz spowodowane zaburzeniami czynności nerek, nadwrażliwość na składniki. W obecności jednego lub większej liczby tych chorób, nie powinni stosować leku „Reopoligljukin”. Opis wszystkich ewentualnych przeciwwskazań nanahoditsya w szczegółowych instrukcjach.

Lek "Reopoligljukin". Instrukcje: Overdose

Przy użyciu lek w dawkach terapeutycznych nie może pojawić się po przedawkowania, które są identyczne z efektami ubocznymi, ale najbardziej ciężkiego.

Lek „Reopoligljukin”, dla którego istnieje wiele przeciwwskazań, jest bardzo popularny w sali operacyjnej i praktyki ekstraoperatsionnoy. Jest to spowodowane wysoką wydajność i brak analogów o ulepszonych właściwościach farmakologicznych.