346 Shares 7211 views

Nowoczesna technologia produkcji koniaku wina w domu

W Rosji bimber przyzwyczaili przez długi czas – oni nie rozumieli miejscowych. Upajające napoje powszechnie reklamowane obcymi, próbując zacząć zarabiać ogromne sumy. Mieć bimber w domu nie każdy może sobie pozwolić, a wkrótce obecność urządzenia wskazuje osoby o wysokich dochodach. Cudzoziemcy, którzy przynieśli wódkę do Rosji i nauczył go pić, otworzył tawern i lobbował na rzecz zakazu prywatnej własności urządzenia.


Zakaz gotowania bimbru w domu wystartował tylko w 2002 roku, ustawa federalna z Rosji. Oczywiście, w każdej chwili byliśmy zagorzali fani warzenia, który pod karą kontynuował produkcję napojów odurzających. Dzisiaj ci, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił w tej materii trudno przebrnąć przez wiele receptur i wskazówek. Przepisy dla każdego odurzający pić tyle, ile siebie zawodników i każdy wnosi swój wkład i ma mały sekret idealnego produkcji napojów. Rojenia – środki do wytwarzania szerokiej gamy napojów, różne zamki i posmak. Przez wieki ludzie nie naeksperimentirovalis i nadal wymyślać nowe przepisy. Z pomocą bimbru w domu może sprawić, brandy. Z reguły stosuje się do tego winogron, inni po prostu uszlachetniać bimbru poprawiając jej kolor i smak dodając kawy, cukru i innych składników. Ta brandy z winogron o nazwie brandy, a nawet gotować w domu całkiem realne. dzisiaj bimber można łatwo kupić w sklepach specjalistycznych, takich jak bimber Katyusha – doskonały wybór dla początkujących samodzielnych zawodników. Eksperci radzą, aby korzystać z winogron Muscat ze szczególnym smaku, ale można użyć dowolnej innej marki. Głównym wymogiem dla winogron – jego dojrzałości.

Gotowanie koniak – proces czasochłonny i multi-way.

Po pierwsze, trzeba przygotować materiał win. alkohol koniak mogą być otrzymane przez destylację wina przez młodego bimbru, więc trzeba zacząć od wina. Mycie zbierane winogrona nie trzeba, tylko jagody są usuwane z winogron i dusić razem z kośćmi. Rozsądny pytanie – dlaczego nie można umyć winogrona. drożdże winne wymagane do fermentacji, powstają na powierzchni owocu, bez wina nie będzie działać. Bardzo brudne jagody można wytrzeć suchą szmatką. Wystrzępione winogrona umieszczone w naczyniu szkliwa, rozcieńczono cukru (w przeliczeniu 2 kg na 10 litrów z winogron). Otrzymany produkt był pokryty czystej tkaniny lub gaza i umieszczone na tydzień w ciepłym i ciemnym miejscu. Forget brzeczkę nie jest to konieczne, jest pożądane, aby regularnie wymieszać drewnianą łyżką. Wokół drugiego dnia rozpoczyna się tworząc „cap” masy włóknistej, która zapobiega fermentacji. Wino fermentuje w lepszych dwa lub trzy razy dziennie dokładnie wymieszane. Gdzieś w tygodniu wino zacznie wydobywać się charakterystyczny zapach wina, a cały miąższ jest na powierzchni – oznaki, że nadszedł czas, aby filtrować brzeczki. Ciecz ostrożnie wylano do innego zbiornika, a pozostałą tkankę lub stać się przestarzałe przez gazę. Nowo dodanego cukru z same obliczenia 2 kg na 10 litrów płynu. sok winogronowy wlewa się do butelki (do wypełnienia 70% objętościowych), ustanawia uszczelnienie wodne lub rękawiczki medyczne z otworem. 20 Pojemność dni zainstalowany w ciemnym i ciepłym. Pod koniec 18-22 dni fermentacja kończy się i zamienia materiału wino twierdzę 11-14 stopni.

Teraz proces łączy urządzenie parzona.

  • To wlać wino bez osadu. W tym etapie użycie wolnego destylacji (do 3 litrów na godzinę) i pierwsze 50 ml destylatu wylana. Filtr alkoholu przestają kiedy zamek spada poniżej 30 stopni. Otrzymany destylacji napojów jest rozcieńczony wodą w stosunku 1: 1.
  • Druga destylacja odbywa się również, jak wcześniej. Aby ostatecznie uzyskać czystego ducha wina jest wymagane, aby pozbyć przez Moonshine wina jeszcze raz.
  • Na destylat III destylacyjnej przedstawiono nie mniej niż 45 stopni. Teraz produkcja koniak wymaga infuzji. Jednym z zastosowań dla tego dębowych beczkach, z drugiej – kołki dębu. Idealny dla dębu likiery koniaku w wieku 50 lat lub więcej, o średnicy pnia 30-35 cm. Odpadów produkcyjnych, takich jak trociny, wióry i kory, nie są stosowane w przygotowaniu brandy jak wysoka zawartość garbników zrobić brandy trudne.

Jeśli używasz kołki dębowe – muszą przygotować z wyprzedzeniem. Wskazane jest, aby ściąć drzewo naturalnie moczyć (leżeć w śniegu i deszczu przez kilka lat). Te kołki są umieszczone w puszce trzech litrów, który jest wypełniony za pomocą alkoholu. Destylat przed butelkowaniem rozcieńcza się wodą dostać się do twierdzy 42-45 stopni. Jeden sekret produkuje koniak domowych – casting alkoholu w wodzie z płynem nie jest mętny. Banki z kołkami i alkoholu usuwa się w ciemnym i chłodnym miejscu przez pół roku. Określenie wytrzymałości wpływa na jakość koniaku. Ostatnim krokiem w przygotowaniu brandy – karmelizacji. Jest to konieczne, aby zmienić kolor koniak i łagodzenia smaku. Proces ten ma charakter indywidualny, to zależy od indywidualnych preferencji. Średnią stosować nie więcej niż 50 gramów na litr napoju 3, szczypty kwasu cytrynowego. Po karmelizacji brandy dojrzewa w zamkniętym naczyniu 7-10 dni. Po tym czasie, puszka napoju butelki, przesączono ją przez warstwę waty. Dziś bimber można kupić na wolnym rynku, a ich różnorodność jest imponująca, na przykład kupić bimber w Petersburgu może być w sklepie specjalistyczne „Pan Moonshine”. Oczywiście, większość maszyn wykorzystywane do destylacji prać w domu i produkcji napojów alkoholowych. Najprymitywniejsza Urządzenie składa się z dwóch składników – na utrzymywanie i holdilnik (cewka). W alembic wylano surowca, a następnie ogrzewa się go do wymaganej temperatury. W procesie ogrzewania surowca zaczyna parować lżejsze frakcje, które kondensują się w cewce. Nowoczesne bimber wyposażony w szereg rozwiązań projektowych, które pozwalają kontrolować proces destylacji.