422 Shares 2639 views

Zrosty wewnątrzmaciczne – co to jest?

Wewnątrzmaciczne zrosty lub, jak są one nazywane „zespół ashermana” – częściowe lub całkowite jamy macicy nieperforowana. To nie jest choroba warg sromowych, jest o wiele bardziej poważne. W populacji mężczyzn jest podobny problem – napletka zrostów.

Nie urazowe, choroby zakaźne i neuro-trzewny teoria pochodzenia problemu. Głównym czynnikiem, – podstawową warstwę endometrium urazy występujące po aborcji lub dostawy, mające mechaniczne. Infekcja – jest to czynnik drugorzędny. Najbardziej traumatyczne to okres pierwszych czterech tygodni po aborcji lub porodu.

Dość często, zrosty wewnątrzmaciczne występuje u pacjentów z mrożonego ciąży. Jest to coraz częściej niż inne, po zeskrobaniu macicy zrosty jamy problemem rozwija. Jest to spowodowane tym, że pozostałość z tkanek łożyska może powodować aktywację tworzenia kolagenu i fibroblastów przed całkowitym regenerowany endometrium. Zrosty wewnątrzmaciczne występuje w 5-40 procent pacjentów z nawracającymi poronieniami.

Ponadto ten problem może wystąpić po operacji w łonie matki: metroplasty, myomektomii lub skrobanie błony śluzowej do celów diagnostycznych. Również prowokować zrostów wewnątrzmacicznych może nawet wewnątrzmaciczne antykoncepcyjne.

objawy

W zależności od tego ile zaraschena macicy, może objawiać syndrom hypomenstrual, brak miesiączki i jej konsekwencji – bezpłodność, poronienia. W przypadku, gdy zaraschivaetsya tylko dolna część macicy, oraz w górnej części w normalnych procesach endometrium można rozwijać hemometra. Silne perforacji macicy i brakiem normalnej pracy endometrium może prowadzić do trudności z implantacji komórki jajowej. Nawet trochę zrostów wewnątrzmacicznych wyraził – przyczyny nieskuteczności zapłodnienia.

Jedna trzecia kobiet, które cierpią z powodu zrostów wewnątrzmacicznych otrzymać poronienie, wciąż ten sam numer – narodziny, przedwcześnie, a jedna trzecia – patologię łożysko przodujące ( lub mocno załącznik). Oznacza to, że ciąża u pacjentów ze zrostów należy uznać za znaczne ryzyko ewentualnych powikłań w okresie ciąży, porodu i po porodzie.

leczenie

Do tej pory jedynym sposobem leczenia tego problemu można nazwać zrosty rozwarstwienie pod bezpośrednim histeroskopii wizualnej kontroli. Jednocześnie nie powinno być żadnych obrażeń endometrium w celu przywrócenia normalnego cyklu miesiączkowego i płodność. Operacja ta, wydajność i spodziewane wyniki mogą zależeć jedynie od rodzaju i stopnia adhezji okluzji jamy macicy.

Synechia usytuowany centralnie, mogą być oddzielone przez tępe obudowy Histeroskopy. Ponadto, zastosowanie endoskopowych kleszcze i nożyc, elektroda hysteroresectoscopy.

Małe zrosty dość łatwo złamane Pincety, nożyczek lub Histeroskopy ciała. Zrosty o wyższej gęstości są cięte nożyczkami stopniowo aż do chwili, gdy macica jest przywrócony do normalnego kształtu.

Aby pozbyć się gęstych włóknistych zrostów, często wykorzystują elektrodę hysteroresectoscopy lub laser przewodnika. Aby zapobiec perforacji macicy (co jest bardzo możliwe) działanie jest najlepiej przeprowadzane pod kontrolą USG z niewypłakaną macicy okluzji i kontrolowane laparoskopowo, gdy okluzja w znacznie ekspresji.

Po rozbiór zrostów wewnątrzmacicznych, kobiety w ciąży są narażone na ryzyko. W rzeczywistości, oprócz częstej niemożności urodzić dziecko, nadal istnieje zagrożenie krwotoku poporodowego.