826 Shares 7170 views

Co to jest widmo: słowo, synonim, stres

Co oznaczają słowa: słaby, mrugając i mrok? Okazuje się, że wszystkie one pochodzą od prasłowiańskiego – „oszołomienia” Ponadto, nazwany naszych przodków zwanych złowrogi bóg kłamstwa i oszustwa. Spróbuj zrozumieć, co oszołomieniu, gdzie słowo to jest poprawny akcent i niektóre synonimy bo jest najbliżej.

wartość

W słownikach można znaleźć kilka definicji staroslavyanizmy – Wraith. Stres w tym samym czasie jest zawsze na pierwszej samogłoski. Przedstawiamy cztery najbardziej popularne wartości tajemniczą ciemność:

 1. Najczęściej czytamy, że Wraith – zakłócenia percepcji, zniekształcenia rzeczywistości. Wydawałoby się, że Wraith – synonim miraż, który wyobraża dręczony pobyt na pustyni. Ale w przeciwieństwie do konwencjonalnych złudzenie optyczne, że nie pojawia się, a jego „sugerować”.
 2. Przemawiając na Moroka zwykle obejmują wyczerpujące i niekochana pracy, jak i zgiełku.
 3. Początkowo nasi przodkowie nazywa się mgły i ciemności, jak iw sensie przenośnym coś ogłupiającej powodu.
 4. Również w Moroka czasami odnosi się do chorób oka.

Wraith – synonimem przepychu. A dziś jest to najbardziej dokładna definicja „mglisty” staroslavyanizmy. Inne synonimy obejmują: ciemny, ciemność, zaburzenia świadomości.

Pochodzi od słowa

Najwyraźniej nasi przodkowie tendencję do wszystkich tajemniczy i zagadkowy. Nic dziwnego, że widmo słowo pojawiło się wiele pochodnych, które nadal używają w mowie potocznej. Być może pomogą one zrozumieć dokładnie to, co Wraith.

Jak można się domyślać, najpopularniejszy pochodną – a „ciemność”. Jest już stres jest na drugim „o”. Jednak w tym słowie trochę tajemniczy. Najczęściej pod nim rozumieć biurokracji kłopoty, problemy, obawy i zawiłe trudnych spraw.

Bardziej tajemnicze może się wydawać, dobrze znany „Zmierzch”. Początkowo brzmiało to jak sumorok. Ale oznacza to samo w naszych czasach – odstęp między zachodem a zmroku.

Słowo „Swoon” również pochodzi z już nam znane zamieszania. Ale, w przeciwieństwie do tajemniczego uroku, jest to bardzo realne zjawisko – chwilowa utrata przytomności.

Innym popularnym pochodną tego słowa – jest „Blink”, czyli otworzyć i zamknąć oczy. Szybko zanurzyć się w ciemności i poza nią.

To nie wszystkie słowa, które weszły od Starego zamieszania. Są to warunki, takie jak lampy, migotanie, głupcze, fade, pomrachnenie i wielu innych.

idiom

Wraith – to słowo, które dał nam stabilną ekspresję. Przynajmniej bez niego nie byłby popularny phraseologism „oszukiwanie”. Oznacza to, że ciemny, mylące lub po prostu stara się utrzymać drugą osobę „durnia”.

Bez ciemności naszych współczesnych nie wiedziałby, co to znaczy „ponury”. musielibyśmy znaleźć nową definicję gburowatego człowieka, który jest w poważnych myśli.

Ponadto, nie byłoby pewne frazy catch dołączonej do języka mówionego w filmach radzieckich. Na przykład, bohater z „Hełm Aleksandra Macedońskiego” nie krzyknąć głośno, że „będzie oderwać usta morgaly vykolet”. Ponieważ, jak wiemy, słowo „Morgan”, a więc slang „morgaly” również pochodzi z „ciemności”.

Upiór w mitologii

Ale okazuje się, że to kolejna unikalna wartość słowo Wraith. W panteonie bogów słowiańskich był jednym ponury twórca. On wprowadził ludzi w błąd, patronuje kłamstwa, zdrady, ignorancji przyniósł ze sobą złe sny, a wprowadzony do hipnozy i ułożone bałagan. Słowianie nazywali ją Morok.

Uważa się, że jest to odpowiednik greckiego boga Morpheus (boga snów). Także, to jest w porównaniu z chytrym skandynawskiego boga Loki. Lub grecki bóg-oszust – Hermes. Ale w tym samym Morok bardziej ciemne i ponure. Są one często wykorzystywane do straszenia dzieci.

Nie na darmo Słowianie przyznano swego Boga takie funkcje. To on chroni ludzi ze ścieżki prawdy, która śmiertelnicy nie powinni wiedzieć.

Dlaczego Bóg Moroka tak ciężkie jak?

Aby w pełni zrozumieć, co oszołomienie, powinien odnosić się do rodowodu słowiańskich bóstw. Na tym etapie staje się jasne, dlaczego Bóg jest tak podstępna. Okazuje się, że jest synem-Koshchey czarnobóg, znany także jako Demon. Bóg zimna, śmierci i szaleństwa. Rzeczywiście z takim ojcem Trudno być bogiem miłości i piękna.

Moroku matka również dostał trudne. Była bogini grozy i duchów – Mara, znany również jako Morena. To przeraża ludzi, bierze ich zdrowia, jak i syna, zmętnienie zdanie. Okazuje się, że syn zabrał wszystko tylko „najlepsze” z rodzicami.

W tym przypadku nie jest bratem bliźniakiem Moroka. Znany jako Frost. Dziś w naszym zdaniem jest to rodzaj dziadek, który przynosi prezenty dla dzieci posłusznych. Zdaniem Słowian – jest szorstki bóstwo kto zatopił ziemię w śmiertelnym śnie. Jego obawiali się nawet do opalania.

Tak więc bracia kochał humor, a czasem przekształca się wzajemnie. 01 stycznia, w dniu swoich urodzin, Frost i Morok szedł przez wieś i wysyła ludzi mrozy i przepychu. Słowianie lewo okna są różne prezenty i słodycze braćmi zdradliwych bogów znacznie zostali poszkodowani.

Jak nie ulegać Moroku?

Pomimo faktu, że jest to stare słowiańskie słowo, niektórzy współcześni ludzie na siebie może czuć, że taki oszołomieniu. Nie częściej niż te dni chmura umysł różnych manipulatorów. Należą do nich:

 1. Sekciarze.
 2. Pick up artist.
 3. Roma.
 4. Niektórzy przedstawiciele marketingu sieciowym.

Oznacza to, że ludzie, którzy muszą uzyskać pewne korzyści z nich zamorochennogo osoby. Dość często oszołomić sugerować przy użyciu technik programowanie neurolingwistyczne, takie jak:

 • zakotwiczyć że jest motywacja do niczego;
 • trans – przeorientowanie „odłączyć” od świata zewnętrznego;
 • sugestia potrzebne informacje.

A propozycja jest dwojakiego rodzaju. W pierwszym przypadku, „ofiara” wola manipulatora. W drugiej – zwolennicy uciekać się do metafor, zmuszając ludzi do uzgodnienia z głośnika poprzez jasne skojarzenia. Na przykład, Pickup dziewczyny piękne dziewczyny opowiadania o miłości.

Aby nie poddać się nowoczesnym Moroku psychologowie polecamy:

 1. Zapytaj wyjaśnienia pytania (to puka gotowego skryptu).
 2. Odpowiedzi na pochlebstwa komplementy licznik (więc nie będzie czuć, że masz coś manipulator).

Ponadto, możliwe jest, aby starać się używać terminu NLP lub, powiedzmy, odbiór w złym tego słowa znaczeniu. Jeżeli rozmówca zaczyna się odradzać, może on próbuje cię zwodzić.