792 Shares 5136 views

Wsiewołod Aksyonov: biografia i filmy

Aktorzy, których sława przyszła w pierwszej połowie XX wieku, niestety, nie są znane współczesnym pokoleniu. Ale przeglądając czarno-biały film, nagrany w przedwojennych i powojennych lat, widać, że mają coś naprawdę były wspaniałe, wyjątkowe i niepowtarzalne. Jednym z nich był nasz rodak – Wsiewołod Aksyonov. Zagrał w wielu filmach, który wyszedł na radzieckich ekranów. Ale przede wszystkim kocha aktor teatralny.


wczesne lata

Aksenov Wsiewołod Nikołajewicz urodził się w Moskwie w 1902, 6 (19) kwietnia. Przez całe dzieciństwo uczył się w liceum, a po zakończeniu odzyskane była Urzędu Morskiego i Komisariatu Spraw Wewnętrznych. W 1919 roku zdał sobie sprawę, że chce być aktorem, więc wszedł kursy teatralne, gdzie osobiście nauczyłem B E. Wachtangowa. Kontynuował studia na pierwszy studyjny Teatru Artystycznego. Od 1920 do 1946 roku (choć z przerwami) Wsiewołod Aksyonov pracował w Teatrze Małym, a nie tylko pracował tam jako aktor, ale również aktywnie uczestniczyć w jego rozwoju, do tego stopnia, że ma zamontowane zestawy i rekwizyty stworzone.

Sam Wachtangowa tęsknił do swojej nowej produkcji „Romea i Julii” Aksenov wystąpił. Ale, niestety, plan nie doszło do skutku, a aktor objawia się w innych rolach teatralnych.

w teatrze

Rola debiut w komedii teatralnych i melodramatu, który grał Wsiewołod Aksyonov stał się Dorian Gray w produkcji „Portret Doriana Graya”, stało się to w 1921 roku. Następnie występował w wielu teatrach w Moskwie i innych miastach Związku Radzieckiego. Z powodu swoich ról, takich jak „Lei” w sztuce „The Snow Maiden”, obraz Chatsky w filmie „Biada z Wit” Aleksandra Griboyedov grał inspektora w produkcji „Rewizor”, wykonany z opowiadania Nikolaya Gogolya. Wsiewołod Aksyonov grał również rolę w sztuce Glumova „dość Głupoty w każdym mądry człowiek” i genialnie grał Myszkin w „The Idiot” przez Fedoru Dostoevskomu. Wszystkie te role aktor grał w latach 20-tych XX wieku.

Wprowadzanie 30s, nie opuszczają teatr tyłu i nadal służyć w nim. Wsiewołod Aksyonov – aktor, który grał Mechik w „klęsce” na Fadeyev w „szklance wody”, grał rolę wicehrabiego Bolingbroke. W reżyserii Schillera nazwie „Don Carlos” aktor wystąpił w roli markiza Posa, jak w słynnej ballady Genrika Ibsena „Peer Gynt” wystąpił. Mówimy o tym bardziej szczegółowo poniżej.

Peer Gynt i jego objazd

Ci, którzy są zaznajomieni z dziedziny literatury i muzyki, nazwa mówi sama za siebie. Napisałem opowiadanie przez norweskiego autora science fiction Henrika Ibsena. Chwilę później, Norwegia – kompozytora Edwarda Griega – stworzył muzykę do spektaklu. Produkt jest klasyfikowany jako Symphony komory i składa się z pięciu części, jak również do samego wątku. Ta historia, napisana przez Ibsena i muzyki tworzone Griega, zdobył serce Aksenov. W 1954 roku stworzył swój własny teatralny koncert. Aktorzy wykonują zadania, które są opisane w tej sztuce, muzykę Griega. Wsiewołod Aksyonov odgrywa Peer Gynt, radziecki aktorka Alisa Koonen odgrywa Oz – wdowa po chłopki. Po serii udanych występów w Moskwie (w szczególności – w Sali Koncertowej Czajkowskiego) stabilnej trupy aktorów i muzyków powstał. Wkrótce udał się na długiej trasie Związku Radzieckiego i zyskała ogromną sławę.

Popularny czytnik Radziecki

Od 1935 roku w Związku Radzieckim jest nowa postać pop – Aksenov. Biografia aktora ma już w tym czasie licznych prac, zarówno w teatrze, w kinie, więc postanowił się sprawdzić czytając dramaty i wiersze znanych rosyjskich pisarzy – Puszkina, Jesienina i Blok. Czytałem na scenie Aksenov i jego współczesnych pisarzy– M. A. Svetlova, A. T. Tvardovskogo, K. M. Smirnova i innych. Nie był aktorem obojętny na zagranicznych klasyków. Jego repertuar był Dante, Gautier, Heine. Był również dobrze zapoznał się z dziełami współczesnych autorów w tym czasie we Włoszech, Francji i Anglii i szczęśliwie czytają im przed rosyjskiej publiczności. Czytanie na scenach Moskwa całą masę utworów literackich, Aksenov powstała tzw krąg utworów muzycznych dramatycznych. Przez to, że posadzone sowieccy ludzie uwielbiają europejskich klasyków literatury zachodniej.

Praca w filmie

Radzieckie kino Wsiewołod przyszedł w 1929 roku, kiedy przeprowadzono swoją pierwszą rolę sierżanta Henry'ego w filmie „The Merchants chwały.” W 1930 roku aktor zagrał Aleksandra Levitskogo wystawił „Jutro”, a dwa lata później – Wedinger w filmie „błyskotliwa kariera”. Następnie przez 8 lat Aksenov nie pojawiają się w filmie. Jak się okazało, był z reżyserzy pracowali nad obrazem przełomowym nazwie „Suworow”. Te hity grał Meshcherskiy, dzięki której stał się sławny w całej Unii.

W latach powojennych Wsiewołod kontynuował karierę w kinie. Zagrał w takich filmach jak „kwestii rosyjskiej”, „Spisek skazane”, „Żukowski”, „moja córka”, „nasz korespondent”. Niestety, w 1960 roku zmarł wielki radziecki aktor Aksyonov. Ale w ostatnich latach jego życia, udało mu się zagrać rolę Kravtsov w „The Tale of a Girl” i grał Willi Berthold wystawił „Z dala od Ojczyzny.”

„Suworow” – film od wielu pokoleń

tytuł filmu mówi sam za siebie – w niej mówimy o Wielkiej Ojczyźnianej dowódcy, właściwy dowódca wojskowy Aleksandre Vasileviche Suvorove. Ten biograficzny dramat opowiada o życiu w okresie od 1794 do 1799 roku i zaczyna się od kampanii polskiej. Jako dyrektorzy, że to będzie bardzo ważne, po klęsce Polski w 1939 roku. Następnie w filmie opisuje pierwszej konfrontacji z Pawłem kampanii szwajcarskiej, wykrycie szpiega w pułku i jego ekspozycji i więcej. Koniec filmu jest związany z wydarzeniami szturmu Most Diabła.