854 Shares 4788 views

"Old House". Nowosybirsk teatr

„Old House” (Nowosybirsk) – teatr, dramat, który został założony w 1933 roku. Stało się popularne w mieście przed Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. A dzisiaj pozostaje jednym z najczęściej odwiedzanych w Nowosybirsku.

podróżowanie teatr

Historia teatru rozpoczęła się w latach 30. Następnie została ona utworzona jako mobilnego zespołu. Pierwsze lata wyjechał region Nowosybirsk i uznano oddział najstarszego teatru miejskiego o nazwie „Red Torch”.

W tym czasie repertuar teatru była grana przez Ostrowskiego, Gorkiego i Korniychuk. A oprócz występów artystów na scenie tańczyli, śpiewali piosenki, recytowali wiersze.

Przez 1937 trupa odwiedził ponad 17 obszarów, odegrała ponad 240 spektakli. Wszystkie plany zostały przekroczone. W 1943 roku, „Old House” otrzymał status teatru regionalnego.

Lata powojenne

Początek poważnej rozkwitu – wynosi 60 lat. Na stanowisko dyrektora artystycznego Simon pochodzi Ioanidi. Dzięki niemu, teatr „stary dom” otrzymuje swoją stałą scenę. Ruchomy zespół oparty w domu zaprojektowanym przez AD Kryachkova. A wszystko to dzieje się w momencie, gdy te zespoły w ZSRR rozpadł.

Na stałe etapie zostały po raz pierwszy wprowadzone takie spektakle jak:

 • "Makropulos Affair";
 • „Intryga i miłość”.

Od 1975 roku, jeden po drugim starcie przyjście nowych dyrektorów w „Old House” (Nowosybirsk)

 1. Vladimir Chernyad'ev przyniósł grę na podstawie dzieł współczesnych autorów (Vampilov Rasputin Volodin).
 2. Izjasław Borysow otworzył nową erę w teatrze. On szuka znanych artystów, kompozytor i artysta Gobernik Fateeva. Występy umieścić je na raz nie tylko odbierać wspaniałych widzów opinii, ale również wspaniały odę krytyków teatralnych.
 3. Simon Verhgradsky w którym teatr otrzymuje nową nazwę – „stary dom”. Nowosybirsk i dziś zachował wyjątkowy, ale wypowiadając nazwę. Fakt, że ta instytucja kultury znajduje się w jednym z najstarszych budynków w mieście.

osiągnięcia

Przez wszystkie lata swojego istnienia, że otrzymała wiele nagród i wyróżnień „Stary Dom” (Nowosybirsk). Plakat teatru odwiedził nie tylko w różnych miejscach regionu Nowosybirsku, ale także w innych miastach Rosji, a nawet za granicą. Dzięki unikalnej trupy wydajności odwiedził takie kraje jak Mołdawii, Niemczech, Japonii, Szwecji, Ukrainy, Polski. Aw 2008 „Old House” (Nowosybirsk) był nawet przyniósł w Księdze Rekordów VAT. Po tym wszystkim, jest to zespół touring miasta.

Głównym zadaniem teatru – zaangażowanie widza do światowych arcydzieł kultury artystycznej. Dlatego też nie jest nieustannie eksperymentuje. Klasyczny materiał literacki w bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnych utworów muzycznych. A wszystkie występy są w oparciu o doświadczenia psychologicznego.

Co tylko konkursy i festiwale nie był zaangażowany „Old House” (Nowosybirsk)! Plakat wiele występy mówi nam, że ta nagroda-zwycięzcę lub pełnomocnika lub nagrody.

W teatrze, nie tylko etap gra, ale również prowadzić warsztaty, różne warsztaty, które są poświęcone problemom dziś i kierujących sztukach.

repertuar

Kulturalna stolica Syberii – Nowosybirsk jest. Teatr „Stary Dom” ma bardzo zróżnicowany repertuar. I to potwierdza unikalny status miasta. Zarówno dorośli jak i dzieci mogą wybrać dla siebie ciekawy spektakl:

 • "Xenia z Petersburg" komponując Levanova;
 • "Peer Gynt" przez reżysera Antonio Latell;
 • „Złoty cielec” na podstawie powieści Ilf i Pietrow;
 • „Ona delikatnie całuje” na iloczyn Fransuazy Sagan;
 • „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka” mistycznego powieści N. V. Gogolya;
 • „Walentynki” na play Vyrypaeva;
 • Trylogia „Elektra. Orestes. Ifigenija Tauris „według starego produktu Eurypidesa;
 • „Nieporozumienie” Alberta Camusa;
 • „Wiśniowego sadu” Czechowa.

szczególnie popularny wśród występy dziecięcych są:

 • „W dzień urodzin Leopolda kot”;
 • "Jack Frost";
 • „Walizka nastrój”;
 • „Mała Księżniczka”.

przywództwo

Obecnie dyrektorem teatru jest Goreyavcheva Antonida Aleksandrowna. To było z przybyciem jego teatralnej „starym domu” została zrekonstruowana. Zewnętrznie zabytkiem pozostały niezmienione. Ale w środku wszystko się zmieniło, to staje się coraz bardziej nowoczesny i komfortowy dla publiczności i dla artystów.

Dyrektor teatru od 2009 roku, jest A. V. Zinoveva. Często na testowanie nowych spektakli zaprosić wybitnych osobistości świata kultury.

aktorzy Teatru

Aktorzy Teatru „Stary Dom” (Nowosybirsk) – to prawdziwi profesjonaliści. To od nich zależy, ile żądać widza do konkretnego programu. Są one w stanie wypełnić pokój wysiłku.

Trupa z „Old House” został utworzony jeden z pierwszych w Nowosybirsku. Wtedy głównym zadaniem miasta było opracowanie techniki w społeczeństwie socjalistycznym. Artyści zebrali się pospiesznie, a następnie są one stale wędrując od sceny do sceny. W związku z tym przez długi czas nie mogli brać korzeń i „dostać się na nogach.” Ale wszystkie te problemy nie złamały aktorów.

Dzisiaj, w towarzystwie teatrze istnieje zaszczycony Artyści Rosji, oraz młodzi aktorzy pączkowanie. Wśród nich Vera Sergeeva Khalid Iwanow, Siergiej Bezrodnykh Leonid Iwanow i inni. Niektórzy ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, inni wprowadzają entuzjazm, innowacyjność w produkcji.

Oprócz regularnej obsady w produkcjach „starych” domów uczestniczących zaproszonych aktorów. Ten Konstantin Telegin, który gra w Nowosybirsku „Red Torch” i usunięte z reżyserami Moskwie w produkcjach filmowych. Ten Georgij Bolonev, który służył w teatrach Krasnojarsku i Prokopyevsky.

„Old House” to teatr publiczny. W zależności od wydajności, ceny biletów różnią się tutaj. Na występy dziecięcych można dostać za 200-350 rubli. Z repertuaru cenie biletu osoby dorosłej jest nieco wyższa, zaczyna się od 300 rubli i dochodzi do 800 rubli.