748 Shares 4408 views

Roślina Dubrovnik: lecznicze właściwości, zastosowania i przepisy

Celem tego artykułu – rośliny z Krymu. Dubrownik, i to, co będziemy rozważenia jest karłowate krzewy. Jej wysokość może osiągnąć od 20 do 45 centymetrów. Roślina ta należy do rodziny yasnotkovyh. DUBROVAČKO charakteryzuje zaokrąglonymi podniesione oddziały, które są puszyste włosy oraz zdrewniałe u podstawy. Cała instalacja jest pokryta owalnych liści ciemnym odcieniu zielonym. Na podstawie ich zazwyczaj stożkowe.


Kwitnienie Germander wokół lipca różowo-fioletowy lub fioletowo-różowe kwiaty, które są starannie zebrane w uchu. Każda filiżanka jest oprawiony zęby wysadzane z długimi rzęsami i włosy. Gdy owoc rośliny utworzoną przez nakrętkę mającą ogólny kształt eliptyczny i brązowe zabarwienie.

gdzie znaleziono

Dubrownik roślina rośnie na Kaukazie, Ukraina, Mołdawia, Turkmenistan, środkowej i południowej Europie, a także w Afryce i Azji Mniejszej.

Najczęściej można je znaleźć na słonecznych brzegach lasów. Podobnie jak w przypadku roślin luźnej gleby i wapienia skalistego gruntu. Dubrownik również rośnie w suchych i słonecznych lasach. Warto zauważyć, że tego zakładu miodu.

skład chemiczny

Dubrownik roślina ceniona ze względu na unikalną kompozycję. Jest często używany w medycynie ludowej w leczeniu wielu dolegliwości. Część naziemna rośliny jest częścią stachyoza. Ten węglowodan, który należy do grupy tetrasacharydów. Ponadto, w Dubrowniku zawierać irydoidy. Jest to roślina bogata w olejki eteryczne i diterpenoidem.

Że nadal zawiera Dubrownik? Właściwości lecznicze i aplikacje i receptury z wykorzystaniem tej rośliny są znane od dawna. Olejek eteryczny z tej rośliny ma przyjemny zapach i barwę żółto-zielony. Jest to najczęściej stosowany jako środek aromatyczny w przemyśle perfumeryjnym i przemyśle spożywczym. Struktura Dubrownika obejmuje takie użyteczne składniki, takie jak witamina C, cholina, alkaloidy, beta-sitosterol, stigmasterol. Nasiona roślin przedstawić olej. Na co sprawia, że Dubrownik?

Przydatne właściwości i zastosowania Dubrownik

Ze względu na swój skład, trawa ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i bakteriobójcze. Wywary i napary z kwiatów i liści tej rośliny są często wykorzystywane w medycynie alternatywnej jako środek ściągający preparatów. Germander przeciwgorączkowy i ma efekt hemostazy. Często, roślina ta jest stosowana jako przyprawa w zup i sałatek. Dubrownik ma przyjemny zapach i smak, który przeszedł niesamowitą danie jest gotowe.

Roślina jest często stosowany jako środek moczopędny, a także lekiem, który zmniejsza wydzielanie soku żołądkowego. Preparaty lecznicze z Dubrownika pozwalają złagodzić stany zapalne i zwiększają apetyt, zatrzymać biegunkę i poprawia trawienie.

W jakich dolegliwoĹ jest brane

Infusion Dubrownik pozwala wyeliminować toksyny i inne szkodliwe substancje, dlatego jest często przepisywany jako środek moczopędny na reumatyzm i podagrę. Ponadto, instalacja pozwala na zmniejszenie poziomu ciśnienia krwi. Zalecane infuzji Dubrownik do zmniejszenia wydzielania soku żołądkowego. Zapalenie błony śluzowej żołądka lek zmniejsza stan zapalny i pozwala leczyć czerwonkę.

Germander roślin stosuje się jako napotne preparatu. Jest skuteczna na przeziębienia. Warto wspomnieć, że trawa jest doskonale tony i poprawia trawienie.

Proszek roślin postrzępionych przerost śledziony. Używanych wlewów i wywary Dubrowniczanie i chorób ginekologicznych. Chusteczki nasączone leków na bazie tej rośliny pomagają wyleczyć ropiejące rany, a także pozbyć się sprowadza. Przepisywane w niektórych przypadkach i kąpieli. Procedura ta eliminuje chorób skóry. W pewnych chorób oczu można stosować preparaty Dubrownika w postaci kropelek, a także do płukania.

Wielu ekspertów zaleca, aby uniknąć chorób wewnętrznych do podjęcia codziennie leki oparte na tej roślinie. Dawkowanie w tym przypadku – łyżeczki trzy razy dziennie. To wydarzenie pozwala zmniejszyć ryzyko wielu chorób.

Jak przygotować wywar

Dubrownik, której właściwości lecznicze są wyjątkowe, można kupić w aptece. Od tej rośliny można przygotować napar lub wywar. Takie środki są skuteczne w swój własny sposób. Tak, jak przygotować wywar z Dubrownika?

Aby przygotować taki lek wymaga 20 g liści i pędów roślin. Przed zastosowaniem należy je zmielić. Otrzymany surowy materiał musi szkła wrzącej wody. Pojemnik z potrzeby umieszcza się w kąpieli wodnej i gotować przez pół godziny.

Bulion gotowe powinien wynosić 2 do 3 razy dziennie przez okres dwóch łyżek filtr wstępny.

Napar z Dubrownika

Jak inaczej można gotować Dubrownik? Właściwości, zastosowania oraz przepisy opisane w tym artykule zostały przetestowane przez czas. Wiele osób Dubrownik pomogły pozbyć się różnych chorób. Aby przygotować napar z tej rośliny, zajmuje 15 g kwiatów roślin. Surowce powinny być, aby szklankę wrzątku. Infuse lek musi być w kąpieli wodnej. To trwa 15 minut. Następnie, lek należy usunąć i pozostawić na kolejne 45 minut Gotowy napar należy odcedzić.

Taki lek jest wykorzystywany do mycia rany Douching chorób ginekologicznych i spręża. Surowce, które pozostają po wysiłku wlew, może być również używany. Stosuje się go do stawu podczas zaostrzenia reumatyzm.

Biały lub zwyczajny, Dubrownik

Kwiat Germander zwyczajny – roślina ogród, który zachowuje nawet w ich liści zimą. Historie są kilka przypadków, gdzie herb ten został wykorzystany do celów leczniczych. Ta wieloletnia krzew używany żołnierzy odzyskać podczas wojny trojańskiej. Dubrownik White jest w stanie pobudzać aktywność żołądka, aby zwiększyć apetyt i łagodzą ból.

Jak przygotować wywar z białej Dubrowniku

W celu wytworzenia leku, na podstawie danego zakładu wymaga 10 gramów Dubrownika i Repeshko vulgaris, oraz 50 g korzenia łopianu. Składniki powinny być zgniecione, a następnie miesza. Dwie łyżki otrzymanej masy należy gotować pół litra wrzącej wody. Gotować lek powinien być przez pięć minut.

Weź zakończeniu wywar jest zalecany do pół szklanki do 4 razy w ciągu dnia, najlepiej przed posiłkami. Lek ten ma działanie antyseptyczne, który pozwala szybko leczyć rany. Specjaliści zaleca się stosowanie leku na hemoroidy, zołzy, krwioplucie, obrzęk płuc i reumatyzm.

biało-owłosione Dubrownik

Roślina ta różni się od innych rodzajów białych owłosione pokwitania. Dubrownik gałęzi uzwojenia i rosnącej góry. Ten rodzaj rośliny świetnie wygląda w projektowaniu krajobrazu. Ponadto białego owłosione Dubrownik jest ceniony za leczniczym. Napary i wywary oparte na nim pomaga radzić sobie z takimi nieprzyjemnymi zjawiskami, takimi jak ropień stopy sportowca. Pozytywnie wpływa leku na podstawie Teucrium Polium w przewodzie pokarmowym. Często jest to zalecane dla tych, którzy cierpią z powodu anoreksji.

Użyj napary i wywary oparte na biało-owłosione Dubrownika w leczeniu czerwonki kobiecej dolegliwości i ból żołądka. Leki pomagają radzić sobie z wypryskiem. W tym przypadku, wywary i napary stosowane są płyny. Ponadto białego owłosione Dubrownik pomaga normalizować kału biegunka, usunięto z jelit, jak również skurcze kolki jelitowej.

na podstawie tej rośliny leków przedstawionych do kobiet w ciąży. Mogą one poprawić ich samopoczucie w przypadku reklamacji. olejek ma działanie uspokajające. Jest on często stosowany w leczeniu chorób oczu.

Czy są jakieś przeciwwskazania

Germander roślina wykazuje unikalne właściwości terapeutyczne. Jednak preparaty oparte na nim nie może być podjęte dla każdego. Nie są one odpowiednie dla tych, którzy cierpią z powodu chorób wątroby. Składniki Dubrownik mogą mieć zarówno pozytywny wpływ na proces leczenia i negatywne. Nie nadużywać wywary i napary na bazie tej rośliny. W leczeniu jakiejkolwiek choroby powinien być ostrożny. Nie jest konieczne do samoleczenia. W niektórych przypadkach może dać wynik negatywny i pogorszyć stan pacjenta.