868 Shares 2856 views

folia polietylenowa z pomocnym pęcherzyków. Część druga.

W poprzednim artykule mówiliśmy o tym, że folia polietylenowa bańka została z powodzeniem stosowane jako materiał opakowaniowy w różnych dziedzinach. Teraz was oświecić na temat stosowania Miracle filmowej w innej sferze ludzkiej działalności – rolnictwo.

Jednym z głównych zastosowań folii bąbelkowej powietrza w rolnictwie można nazwać ukrywanie Siedliska i szklarnie. Ramki ze szkła, które wcześniej były osłonięte cieplarnianych ciężkie i drogie, teraz nie są one tak popularne jak dawniej. Zainstalować ramkę szkła nie jest łatwe, ale sam często bije szkło z różnych powodów, z różnych elementów wniesionych przez wiatr, grad, czynnika ludzkiego. Pojawienie się z bardziej odpowiedniego i łatwego materiału pokrywającego do szklarni i szklarni – pojedyncza warstwa folii polietylenowej materiał obudowy również nie rozwiązuje szeregu problemów. W zwykłych folii nawet zimniej niż pod szkłem, film jest rozdarty i brakuje go na sezon lub dwa sezony.

Folia pęcherzyk powietrza przechodzi przez odpowiednią ilość promieniowania ultrafioletowego w szklarni i utrzymuje stałą temperaturę powietrza wewnątrz szklarni, co zapobiega zamarzaniu ustalone rośliny. Nawet zwykła folia bańka z pęcherzyków o średnicy 25 mm, wysokość 8 mm, ma takiej samej izolacji, warstwę cegieł. Dzięki niskiej masie w stosunku do szkła i większą wytrzymałość, w porównaniu z folią z polietylenu jednowarstwowa jest w tym samym czasie, 80 razy bardziej skuteczna niż szkła i 120 razy bardziej skuteczne niż zwykłe folii polietylenowej będzie chronić sadzonki sadzone w szklarni lub szklarni z zimno dzięki większej izolacji swoisty do niego. Jak to właściwie jest, w zależności od rodzaju struktury jako rodzaj szkła, dzięki czemu łatwo i elastycznego szkła izolacyjnego. Zakres temperatur od -60 ° C do + 80 °, w którym może utrzymać swoje właściwości umożliwia blisterowej folii skutecznie chronią zawartość szklarniach i ogniska zmian temperatury.

Ponadto, jeśli składa się z folii pęcherzyków powietrza zawiera specjalne dodatki stabilizujące światła, które polepszają jej właściwości zapobiegania degradacji polietylenu narażenia na działanie promieniowania ultrafioletowego, a zatem wydłużyć jego stosowania na zewnątrz do pięciu lat, stosowanie przez cały rok. Z tym wszystkim takiej folii bąbelkowej przekazuje 82 procent promieni ultrafioletowych słońca niezbędnych dla dobrego wzrostu i owocowania roślin posadzonych, należy zauważyć, że szkło spędza znacznie mniej światła słonecznego. Podobny dodatek specjalny światło jest obecne w specjalnym filmie cieplarnianego konwertuje światło słoneczne i eliminuje składniki promieniowania, które źle wpływają na roślinę. Innym użytecznym dodatkiem do powłoki szklarni można nazwać specjalnym dodatkiem hydrofilowym (ANTYMGIELNA) jest zawarte w wewnętrznej warstwie z takiego rękawa foliowego. Utworzone na wewnętrznej powierzchni szklarni i cieplarni duże krople wody kondensacyjnej stać się przyczyną zmniejszenia przepuszczalności światła. Ponadto krople wody na powierzchni folii skupić promienie słoneczne, powodując tzw „efekt obiektywu”, co powoduje szok termiczny roślin. Przeciwmgłowe eliminuje powstawania dużych kropelek na skroploną wodę, zapewnia równomierne rozprowadzanie wody na folię cienkiej warstwy. Woda jest rozprowadzana równomiernie na całej powierzchni folii i powoli spływa w dół do podłoża, a tym samym zmniejsza prawdopodobieństwo roślin oparzenie słoneczne wyeliminowania tak zwanego efektu „soczewki”.

Taka folia bąbelkowa powietrze jest używane jako uprawy przemysłowej warzyw i owoców, w szczególności stosowania w ogrodach przydomowych. Jeśli używasz folii z bąbelkami powietrza z tymi wszystkimi dodatkami do jego szklarni, w wyniku korzystnych warunków dla produktywności roślin może być zwiększona przez prawie dwa razy, a tempo dojrzewania owoców na jednym lub dwóch tygodniach.

W poprzedniej części tego i rozmawialiśmy o zastosowaniu folii bąbelkowej na opakowaniu oraz w rolnictwie. W następnym artykule będziemy mówić o innych aplikacji folii bąbelkowych.

StroyUpakovka Company Ltd.