625 Shares 2558 views

Jak utrzymać buraki? Poznaj sekrety długoterminowych oszczędności ziemopłodów

Wiele gospodyń domowych skarżą się, że nie może długo zachować świeże buraki. Już w zaledwie miesiąc po zbiorze owoców zbiorów stać słaby lub zepsuty. Jak przechowywać buraki prawda? Aby poradzić sobie z problemem, będziemy w tym artykule. Czytelnicy są przedstawione zalecenia dotyczące zbiorów tego warzywa i przygotowanie go zapisać. Dowiesz się również kilka niezawodnych i sprawdzonych sposobów, w jaki sposób przechowywać buraki w zimie.

jesienią zbiorów

To warzywo jest w pełni nadąża środku jesieni. Ale jak dokładnie wiedzieć okres kiedy chcesz zbierać? Tutaj można polegać tylko na prognozy pogody i własnej intuicji. Najważniejsze jest to, aby mieć czas, aby zebrać buraki z ogrodu przed pierwszym mrozem. W północnych regionach kraju, aby odkopać korzenie, pożądane jest, w okresie od początku do połowy października. Na południu, można wykonać pracę, a pod koniec tego samego miesiąca.

Zbierać plony buraków w suchej pogody. Jeśli tak się dzieje, że w tym okresie wilgotne, to nie spiesz się, aby wykopać korzenie przypisane do piwnicy. Pozostawić je do wyschnięcia na jeden dzień w suchym szopy.

Przed poznać sekrety jak przechowywać buraki, mówić o sposobie odbioru. Jest to bardzo ważny punkt. Te owoce nie trzeba wyciągnąć i wykopać łopatą lub widłami. Dlaczego tak? Roślina ta ma silny system korzeniowy, który jest w ziemi na głębokości 10-20 centymetrów. Jeśli wyciągnąć buraki ręcznie, jest mało prawdopodobne, że będziesz musiał ciągnąć wszystko całych warzyw, kręgosłup może łatwo zerwać. Ten owoc szybko tracą wilgoć i więdną. W związku z tym główny musi być rozbity na lekko, a dopiero potem ostrożnie wyciągnąć z ziemi. Powinieneś być w rękach całości i bez szwanku svekolka. Takie przypadki to roślinnego odpowiedniej do przedłużonego przechowywania w stanie świeżym.

Po buraki zostaną wykopane, strząsnąć resztki swojej ziemi. Guzki czyste ręce. Nie można obbivat jeden pierwiastek drugiego. Integralności powłoki zewnętrznej powinien być utrzymany. Następnie cięte wierzchołki na warzywa odchodzenia dwa lub trzy centymetry od samej głowicy. Suche owoce w suchym miejscu.

Jak utrzymać buraki? Uczymy wszystkie sposoby

  • Buraki można zapisać w plastikowych pudełkach z dużymi otworami lub koszy wiklinowych.
  • Drewniany stojak – idealne miejsce aby zachować te korzenie. Rozciągają się one z kilku warstw na tej samej półce.
  • Najbardziej skutecznym sposobem, aby uratować tego warzywa jest uważany obok. Warstwa burak paka stos i pokryta jej wilgotną piasku. W ten sposób wiele warstw warzywa mogą być utworzone w pojedynczym pojemniku. Ile można przechowywać buraki pozyskanego w ten sposób? Przy regularnym korzenie nawilżający piasku pozostają świeże aż do następnych zbiorów, czyli prawie rok.
  • Zapisz owoce buraków może być w folii z tworzywa sztucznego. W tym celu, każde warzywo zawinąć w celofan i położył się na podłodze w piwnicy. Wlać na szczycie grono tych wykrojów z piaskiem lub torfem.

Cóż, teraz wiesz jak prawidłowo przechowywać buraki. Mamy nadzieję, że teraz nie będzie miał problemów w celu zachowania zbiorów roślin okopowych do lata.