374 Shares 2970 views

"Oka". Charakterystyka pojazdu

Małe rozmiary i kompaktowy samochód „Oka”, lub VAZ 1111 po raz pierwszy pojawił się w fabryce AvtoVAZ i Wołgi w 1989 roku i miała być przystępne cenowo, popularny i ekonomiczny samochód rodzinny. Twórcy „Oka” zaprojektowali praktycznego modelu budżetu dla ludzi umiarkowanych środków. Kompaktowy samochód produkowany w różnych wersjach – społeczne dla osób z niepełnosprawnością litrowym silnikiem, sporty motorowe i wzmocnione zawieszenie i mała wartość samochodu osiągnęła skromne wyposażenie kabiny. Początkowo „Oka” został zrealizowany w nieskomplikowany silnik 30 KM, ponadto z przenośnikiem pochodzą wzór 33 KM i 53 KM „Oka”, których cechy są funkcjonalne: zawieszenie niezależne, hydrauliczne, przednie hamulce tarczowe, bęben z tyłu, przednie zawieszenie i sprzęgło – lina, idealne dla życia miasta i podróży do kraju. Wymiary pojazdu pozwalają zaparkować nawet w najbardziej niewygodnych i małych miejsc w ruchu miejskim maszyn manewrowym – długość „Oka” – 3,2 m, szerokość – 1,42 m, wysokość – 1,4 m, o wadze 645 kg. Silnik „Oka”, cechy, które nie różnią się szczególnie silne, proste i dostępne w utrzymaniu. Samochód został wycofany z produkcji w 2008 roku.


Funkcje „Oka” samochód

„Oka” jest na przednie koła czteromiejscowy hatchback z trzema drzwiami i cztery-biegową skrzynią biegów. Jego silnik usytuowany poprzecznie, to dwucylindrowy, o objętości równej 750 cc Pełna dopuszczalna masa samochodu wynosi 975 kg. Skromny rozstaw 218 cm a 121 cm, z przodu tor kompensowane dobrą prześwit 15 cm. Rozproszony „Oka” do 100 km / h, w ciągu 30 sekund z maksymalną prędkością 130 km / h. W samochodzie dość łatwo pomieścić cztery dorosłe osoby, średnie build i bagażnika można zwiększyć poprzez złożenie tylnej kanapy. Pewnego razu roślina wytwarza dość popularną modyfikację „Oka” samochodu, których cechy różnią się jedynie nieznacznie mocniejszy silnik 63 KM, ale widocznie nie było wiele różnic. Jest to samochód o nazwie „Dinara”, z pierwotnego kształtu przedniego zderzaka i krata, więc organizm ma bardziej estetyczny wygląd. Nastąpiła zmiana w produkcji „Power”, który działa na silniku, to pracuje cicho i jest nietoksyczny. Ogólnie rzecz biorąc, „Oka”, którego cechy są skromne, ale funkcjonalne i praktyczne, bardzo rzadko wymaga naprawy, a jeśli zajdzie taka potrzeba, koszt naprawy jest bardzo tani. „Oka” – Doskonałym środkiem transportu po mieście.

Plusy i minusy samochodu

Zalety modelu VAZ 1111 można z pewnością przypisać niezwykle niskie zużycie paliwa tylko 3,2 litra na 100 km i doskonałą zwrotność w ruchu. Pomimo skromnej wielkości samochodu, jeśli złożyć tylne siedzenia, bagażnik staje się dość pojemny, prawie taka sama jak w każdej konwencjonalnej sedan. Salon wyposażony jest w dobrym kuchenką i wygodnej jazdy, pedał sprzęgła jest miękki. Najważniejszą zaletą „Oka” jest, oczywiście, prostota obsługi, niska cena części zamiennych i łatwą konserwację.

Niedociągnięć samochodu – brak izolacji akustycznej, krótkie siedzeń krzesełkowych oraz brak tylnych drzwiach, drugi numer jest bardzo niewygodne wspiąć na tak niewielkich rozmiarów.

wniosek

Subcompact samochód budżet „Oka”, których cechy są idealne dla dróg miejskich, innego dobrego postępowania, zwrotność, wydajność. VAZ 1111 jest najtańszym i najbardziej przystępny samochód krajowy przemysł samochodowy w klasie samochodów.