480 Shares 9912 views

Nowością „KAMAZ”. Ciągniki model 5490 – Opis i charakterystyka

Ciągnik „KAMAZ” -5490 – prawdziwy flagowy krajowego rynku towarowym. Takie przekonania nie pojawiają się znikąd – ciągnik wygrała w ogólnopolskim konkursie „Najlepszy samochód handlowa roku” i został wyróżniony „Prospect of the Year”, tytuł. Ponadto, jak stwierdził szef Republiki Tatarstanu, model 5490 – przyszłość Rosji. Oczywiście, nowy produkt ma wiele perspektyw na rynku towarowym, ale czy to będzie w rzeczywistości, wiemy tylko miesiąc później, gdy przenośnik Kama schodzić nowego ciągnika model „KAMAZ” w 5490. W międzyczasie, przyjrzyjmy się nowymi funkcjami ciągnika samochodowego.


Wygląd i charakterystyka kabiny

Główną cechą nowej „KAMAZ” – nowoczesny design, który został zapożyczony z niemieckiej ciężarówce „Mercedes AKSOR”. Atrakcyjny wygląd i opływowy kształt kabiny nie tylko poprawia właściwości aerodynamiczne samochodu, ale również znacznie zwiększyć komfort kierowcy wewnątrz ciągnika, bo teraz wysokość kabiny jest prawie tak samo jak dwa metry (192 centymetrów). Ponadto, wszystkie wydane pod nazwą „KAMAZ” ciężarówek 5490 model będzie początkowo być obsadzone z dwoma łóżkami, które pozwoli obu kierowców w tym samym czasie na odpoczynek na parkingu. Warto zauważyć, komfortowe poruszanie się po kabinie, co było nie do pomyślenia w innych ciągnikach produkcja Kama, często wyposażone w niezwykle niskiej kabinie.

„KAMAZ”: ciągnik z nowego poziomu komfortu

Wiadomym jest, że ciężarówki „KAMAZ” jest często nadużywane, wielu kierowców z powodu nieobecności w kabinie wygodnymi siedzeniami. Teraz w 5490 deweloperzy modelowe zrealizować wszystkie życzenia właścicieli, odnoszących się głównie do komfortu. Po raz pierwszy ciągnik posiada pneumatyczny fotel z regulacją wysokości i oparcia, tempomat, a nawet wbudowany w klimatyzację, co było nieosiągalne marzenie dla kierowców ciężarówek „KAMAZ”. Ciągniki model 5490 – prawdziwy standard komfortu domowe ciężkich ciężarówek.

„KAMAZ”: ciągnik Model 5490 – przegląd cech technicznych

Trzeba też wspomnieć o nowe parametry techniczne samochodu. Nowe produkty będą obsadzone z nowoczesnej produkcji silników „Mercedes-Benz”, o mocy 428 koni mechanicznych. Ponadto, urządzenie będzie dostępne z silnikiem rodzimej marki „KAMAZ” – 740.75. Według twórców, oba silniki będą miały zwiększoną żywotność, która jest około 1 mln km (około 10 latach korzystania nasycony). Dla porównania, starszy „KAMAZ” -tyagachi miał okres eksploatacji silnika nie większej niż 300 tysięcy kilometrów, po których wymagane silnik remontów. Z tych specyfikacji pojazdu o masie 8 ton krawężnik może ciągnąć się na przyczepie z maksymalną siłą 44 ton. koszt

Według producenta, koszt nowego modelu ciągnika ciągnik 5490 będzie rzędu 2 mln 500 tysięcy rubli. Jest to około 15-20 procent niższy niż koszt ciągników zagranicznych trasach marki „DAF”, „Volvo”, „Scania”, „Renault” i tak dalej.