254 Shares 964 views

Ile kg w funtach, uncjach i szpuli – Tło

Aby wyjaśnić sprawę, jak wiele kg w funta, a także gdzie wszystko dał nazwę „funt”, będziemy musieli udać się do starożytnego Rzymu.

W Rzymie, był używany dwa imiona dla małej masie. Użyłem słowa „Libra”, aby opisać masę metali szlachetnych i monet już wybite. Waga pozostałe substancje mierzono w funtach. Rozważmy każdy z symboli i dowiedzieć się, ile funt kg, gramy i uncje.

Prawdopodobnie większość z nas pierwsze skojarzenie ze słowem „funt” będzie „funt”. Oczywiście, odpowiedź na pytanie „ile kilogramów za funt”, jesteśmy mało prawdopodobne, aby znaleźć tutaj, ale jest wyrazem spotykamy się w życiu codziennym coraz częściej i niesprawiedliwie pozbawia jego uwagę.

Funt nadal jest jednostka monetarna Wielkiej Brytanii, niektóre z jej byłymi koloniami i oznaczamy literą L. Łacińskiej Łatwo jest się domyślić, że to dlatego, że nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy środków wagi „Libra”. Jak już wspomniano, w rzymskiej Libra używany do wskazania wagi, głównie metale szlachetne. Waga równą 327.45 g i składał się z 12 uncji z których każdy z kolei wynosiła około 27 gramów.

Oz jest nadal w modzie. Począwszy od 28 (uncję płynu) do 31 g – tak zwany „uncję”. Ostatnio w trakcie jubilerów i bankierów. Płyn uncji dziś wymagane przez farmaceutów i producentów żywności.

Funt był pierwotnie monety jeden Libra z czystego srebra. Następnie, wraz z rozwojem systemu monetarnego, banknoty i monety były w żaden sposób połączony z masą srebra, że udał się do ich produkcji. Pamięć rzymskiego pozostał pierwotne źródło, z wyjątkiem być może w postaci notacji – łacińskie litery L.

W Rosji został przywiązany do szpuli Libre. Prawdopodobnie każdy słyszał powiedzenie o tej małej szpuli, ale dróg. W rzeczy samej, suwak była mała i wynosiła około 4 gramów złota lub 1/96 Libra. Nazywali i mała złota moneta z Rusi.

Pound – kolejny Roman miara wagi używane do określania masy wszystkich pozostałych substancji. A odpowiedź na pytanie „ile kg w funta” powinno być skierowane do niej.

W Rzymie, funta, a także Libra, była równa 327 gramów. Ale w średniowiecznej Europie, każdy mniej lub bardziej znaczący obszar suwerennych panowie mieli prawo, aby ustawić wartość funta według własnego uznania. I należy zauważyć, że aktywnie korzystać z tego prawa, czerpiąc z odpowiedzią na pytanie: „Ile kg w funta” z maksymalną korzyścią dla siebie.

W Europie pod koniec XVIII wieku nie było mniej niż 100 różnych funtów. Ich wartości są mocno różniły się między sobą na tyle. Na przykład, austriacki funt wynosiła 560 gramów, a hiszpański – francuski 450 lb zwany „livre”, wynosiła 490 gramów, a także początkowo jako brytyjski funt szterling był używany w odniesieniu do środków masy srebra. W Rosji, funt był równy 409 gramów, a jego średnia założona siebie DI Mendelejew.

Jest oczywiste, że taka różnorodność nazw środków wagi stworzył wiele niedogodności. Dlatego system metryczny, z jego kilogramach i gramach, był wielkim wyjściem.

Ale byłoby niesprawiedliwe zapomnieć funta. Więc teraz, po przyjęciu systemu metrycznego, można zdecydowanie powiedzieć, ile kg za funt. Dziś domyślny funt utożsamiane do 500 gramów.