811 Shares 5584 views

Najmłodszy syn Aleksandra Nevskogo: biografia i ciekawostki

сын Александра Невского . Daniil Aleksandrowicz – najmłodszy syn Aleksandra Nevskogo. Historia przyszedł podziękować nie tylko do panowania, ale także stworzenia Daniłow klasztoru św. Ponadto, Daniil Aleksandrowicz jest jednym z czczonych świętych Moskwy. Dzisiaj patrzymy na jego tle i osiągnięć.

dzieciństwo

сделали довольно весомый вклад в благополучие Руси. Książę Aleksander Newski i jego synowie dokonały dość znaczący wkład w dobrobyt Rosji. Daniel urodził się w 1261 r. Александр Невский – сын земли русской, умер, Данилу было всего 2 года. Kiedy wielki Aleksander Newski – syn ziemi rosyjskiej, zmarł, Daniel był tylko 2 lata. Pierwsze lata chłopiec mieszkał w Twerze, jego wuj Jarosław Yaroslavich. Ten ostatni po raz pierwszy Prince of Tver, a następnie Vladimir. Moskwa potem była częścią księstwa dziedziczenia, i był pod kierownictwem „tiuns” – Gubernatorów Twerze Prince.

księstwo

младший сын Александра Невского получил в свой удел Москву, в точности неизвестно. W jakim czasie i przez kogo najmłodszy syn Aleksandra Nevskogo był w Moskwie do jego spadku, po prostu nieznane. Historycy uważają, że stało się to w ciągu 70 lat od XIII wieku. W annałach Daniel po raz pierwszy pojawił się w 1282 roku. W tym czasie był już pełnoprawnym książę Moskwy. Warto zauważyć, że jest to pierwsza wzmianka o Moskwie w kronikach w Batu po straszliwej dewastacji które miały miejsce w 1238 roku. Taka długa cisza była bardzo istotna. Fakt, że w kronikach tego czasu zanotowano wzmianka o mieście tylko jeśli oni umieszczać żadnych katastrofy, konfliktami społecznymi, dużych pożarów inwazji Tatarów i innych.

Tak więc, nie ma powodów, by sądzić, że w Moskwie, że wszystko razem były mniej lub bardziej spokojnie. Zdaniem wielu historyków, była to cisza, utrzymujące się od ponad czterdziestu lat i określiła przyszłą wielkość Moskwie. W normalnych czasach miasta i powiatu, aby zyskać siłę. Poruszał dużo uciekinierów ze zniszczonych regionów Rosji, głównie Południowa: Riazań, Kijowie i Czernihowie ziemi. Wśród osadników byli też rzemieślnicy i rolnicy, i wojownicy.

Według „The Story of zachale wielkiego miasta Moskwy,” książę Danilo kochał życie w Moskwie, a więc próbowali zająć miasto i poszerzyć swoje granice. Mówi się też, że był cnotliwy i starał się pomagać biednym. Mówiąc o Daniel A., nie możemy ignorować faktu, że zawsze był człowiekiem głęboko religijnym.

morderczy wojna

Rosyjska ziemia wtedy często wstrząsany wojen domowych. князь, младший сын Александра Невского, он был вынужден принимать в них участие. Mimo spokoju, który jest znany księcia Moskwy, najmłodszego syna Aleksandra Nevskogo, został zmuszony do uczestniczenia w nich. Większość konfliktów, w których brał udział, zakończyła się w pokoju i nie dotrzeć do rozlewu krwi.

W 1281 roku wybuchła wojna między starszymi braćmi Daniel – Dmitry i Andrey. Zarówno książę znajdzie wsparcie w Hordzie. Andriej poprosił o pomoc z Return Meng – uzasadniony Khan i Dmitry starał się mobilizować Nogai – rywal Return Meng. W różnych okresach, Daniel utrzymuje, że jeden brat lub drugiej. Jego jedynym celem w tym konflikcie było maksymalne bezpieczeństwo w Moskwie i zapobiec kolejnej porażki.

W 1282 roku książę Moskwie podszedł do boku Andrzeja. Według Kroniki, on, wraz z Nowogrodzie, Moskwie i tverichi poszedł na wojnę przeciwko księcia Dymitra do Pereyaslavl. Dowiedziawszy się o tym, Dmitry udał się z nimi spotkać. Zatrzymał się przy Dmitrow i przeciwników nie dotrzeć do miasta pięć mil. Tam żołnierze obu stron stała przez pięć dni, rozmawiając przez posłańców. W końcu zdecydowali się uczynić go. сыновья Александра Невского. Wkrótce się go jako najstarszych synów Aleksandra Nevskogo. Даниила Московского в дальнейшем будет тесно связан с одним из них – Дмитрием. Biografia Daniel Moskiewski w przyszłości będzie ściśle powiązany z jednym z nich – Dmitrij.

Przyjaźń z Tweru

W 1287 roku, trzej bracia razem Aleksandrowicz poszedł na wojnę przeciwko Michaiła Aleksandrowicza – nowo utworzonego Księcia Twerze. Zamiar Kaszyna, przebywali tam przez dziewięć dni. Armia zdewastowane miasto książąt, spalone pobliżu Ksnyatin i nie zdecydował się kandydować do Tweru. Książę Mihaylo Tverskoy wysłane do spełnienia swoich posłańców, bracia odpowiedzieli. Po kilku negocjacji strony ustaliły, że wojna nie potrzebują. сын Александра Невского Даниил будет то дружить с Тверью, то вновь соперничать. W przyszłości, syn Aleksandra Nevskogo Daniela wtedy zaprzyjaźnić się z Tweru, a następnie konkurować ponownie. Z którymi jego związek będzie silniejszy, tak samo jest z jego starszy brat, książę Dmitriem Aleksandrovichem. Warto zauważyć, że dzięki jego przyjaźni z Dymitrem, a później jego syn Ivan Danil Moskiewskiego otrzyma poważne korzyści politycznych.

Koniec rozejmu

W 1293 roku, niepewny rozejm pomiędzy księcia Andrzeja i Dmitry zakłócone. Po raz kolejny, Andrew udał się do Hordy do nowo utworzonego Khan Dokdo, aby poprosić go o pomoc. W rezultacie Rosja upadł ogromną armią Tatarów, który był kierowany przez brata Khan tam. Towarzyszy Tatarów były dużo rosyjskich książąt. Dowiedziawszy się o najeździe Tatarów, Dmitry postanowili uciec. Uciekli jako mieszkańców Pereyaslavl. W tym czasie Tatarzy najechali i pokonał Władimir, Suzdal, Jurjew-Polskij i kilka innych miast. Moskwa kłopoty również nie oszczędził. Deceiving Daniel Tatarzy weszli do miasta i wyrządzone nieodwracalne szkody. W rezultacie, wzięli Moskwę całkowicie, wraz z wiosek i miasteczek.

Dmitry śmierć

W 1294 roku książę Dmitry zmarł. Pereyaslavl przekazywane do syna Iwana, z którym Daniel Mihail Tverskoy prowadzonego dobre stosunki. W 1296 roku, podczas zjazdu książąt, która odbyła się w Vladimir, gdy konflikt powstał między braćmi. Fakt, że Andrei Gorodecki, który był teraz wielki książę postanowił, wraz z kilkoma innymi książętami wykorzystać Pereyaslavl. Daniel Mikhail uniemożliwiła mu.

сын Александра Невского смог укрепить свое княжество и расширить его пределы. Działając w przekonaniu, że życie i namiętnie wierzą w ich sprawy, najmłodszy syn Aleksandra Nevskogo był w stanie wzmocnić swoją księstwo i poszerzyć swoje granice. Przez krótki okres, nawet udało się ulokować w Wielkim Nowogrodzie. Tam książę był jego młody syn Ivan, który w przyszłości prozovut Ivanom Kalitoy.

zmieniające się priorytety

W 1300 roku, na kolejnym zjeździe książąt w Dmitrow Daniil Moskiewski potwierdził umowę z księciem Andrzejem, Ivan. Jednak jego związek z Michał Twerski musiał złamać. W kolejnych latach, między synów Daniela i księcia Tweru jest zacięta wrogość. W tym samym roku, Daniel walczył z księciem Konstantinom Ryazanskim. Wtedy książę Moskwy armia pokonała wielu Tatarów, którzy wzięli ochronę Riazaniu, a nawet udało się uchwycić Konstantyna. Według popularnej założeniu historyków, to w wyniku podwyżki w Riazań Moskwie księstwa udało się dołączyć Kolomna, położony w pobliżu ujścia rzeki Moskwa w Oka.

Ekspansja na terytorium

W 1302 roku, zmarł Pereyaslavl księcia Iwana, który pochodzi Danila Moskwa siostrzeńca. Bóg kochający, delikatny i cichy Ivan D. nie miał czasu, aby mieć dzieci, więc pozostawił swoje księstwo Daniilu Aleksandrovichu, którego kochał najbardziej. W tym czasie Pereyaslavl uznano za jeden z głównych miast w północno-wschodniej Rosji. Jej przystąpienie natychmiast wzmocnione Moskwie kilka razy. Kroniki i „Life” książę Daniel ze szczególnym uwzględnieniem uwagi że Pereyaslavl został załączony do Moskwy absolutnie legalnie.

Panować Pereyaslavl próbował wkraczać i książę Andrzej. Даниил, сын Александра Невского , не стал мешкать и сразу же отправил в Переяславль своего сына Юрия. Na wieść o decyzji dotyczącej sukcesji do tronu Ivan Daniel, syn Aleksandra Nevskogo, nie marudzić i natychmiast wysłał do Pereyaslavl syna George'a. Kiedy przybył do miasta, widział, że już zaczęły gościć prezesów księcia Andrzeja. Wydaje się, że pojawiły się w mieście zaraz po śmierci Iwana Dmitrievich. Yuri pojechaliśmy nieproszonych gości. Na szczęście wszystko zostało rozliczone spokojnie. Na jesieni 1302 księcia Andrzeja ponownie udał się do Hordy w nadziei, aby uzyskać wsparcie w kampanii przeciwko bratu. Ale kiedy wojna się nie stało.

Śmierć księcia Daniela

князь Даниил, сын Александра Невского, умер. 05 marca 1303 Moskwa Książę Daniel, syn Aleksandra Nevskogo, zmarł. Wziął śluby jako mnich przed śmiercią. Jeśli chodzi o miejsce pochówku źródeł Wielki Książę różnią. Według niektórych źródeł, książę został pochowany w kościele Arhangela Mihaila, w miejscu, gdzie teraz stoi Archanioła Katedra Kremla. Az drugiej – w klasztorze Daniłow, który jest księciem sam założył.

klasztor

сын Александра Невского основал на юге Москвы монастырь в честь преподобного Даниила Столпника – своего небесного покровителя. Nawet podczas panowania najmłodszego syna Aleksandra Nevskogo założonej w południowej części Moskwy klasztoru na cześć św Daniel Słupnik – ich patrona. Ten klasztor stał się pierwszym znanym historia Moskwa klasztorów. W „The Life” Saint-mówi, że spodobało panujący w rejonie Moskwy, książę Daniel podniósł na rzece Moskwa klasztor i nazwał go po jego anioła Daniila Stolpnika.

Klasztor los był zaskakujący sposób: 27 lat po śmierci jego syn, książę Iwan Kalita przeniósł klasztor wraz z archimandryty na dworze swojego księcia na Kremlu, i umieścić go pod kościołem Przemienienia Zbawiciela. Więc Spassky Klasztor został założony. Mówi się „życie” Daniel Moskiewski po wielu latach zaniedbania Spasskiego archimandrites Monaster Daniłowski stał się ubogim, tak, że śladu wygładzone. Był tylko jeden kościół – kościół Daniila Stolpnika. To miejsce, gdzie stała, zwana Selco Danilovskoe. O klasztorze jak najszybciej zapomnieć. Podczas panowania Wielkiego Księcia Iwana III Spasski klasztoru ponownie przeniesiony poza Kremlem po drugiej stronie rzeki Moskwy, góra Krutitsy. Ten klasztor stoi nieruchomo, a nazywa Novospassky.

cuda

Na miejscu dawnego klasztoru Daniłowskiego wielokrotnie występowały cudów potwierdzających świętość jego założyciela. Zapoznania się z opisem niektórych z nich.

Pewnego dnia książę Iwan (aka Iwan III), położony w zabytkowej Monaster Daniłowski, przejechał obok miejsca, gdzie relikwie księcia Daniela. W tej chwili, a szlachetni młodzieńcy z książęcego pułku konnych potknął. Młody człowiek za innymi i pozostał w tym miejscu sam. Nagle był obcy. Książę do satelity nie boi, człowiek powiedział do niego: „Nie bój się mnie, jestem chrześcijaninem, panie na tej stronie, nazywam się Daniil Moskiewski. Bóg pozwoli, mogę umieścić tutaj. " Daniel zapytał młody człowiek, więc dał mu wiadomość do księcia z tymi słowami: „Jesteś pocieszał się w każdy możliwy sposób i dlaczego należy wysyłać na zapomnienie” następnie pojawienie książę zniknął. Młodzieniec natychmiast dogonił wielkiego księcia i powiedział mu wszystko do najdrobniejszego szczegółu. Od tego czasu, Ivan kazał śpiewać requiem i prowadzić nabożeństwa i dawał jałmużnę dla zmarłych dusz swych krewnych.

Wiele lat później, syn Iwana III, książę Wasilij, jazdy przeszłości w tym samym miejscu z dużą świtą, wśród których był książę Iwan Shuisky. Gdy ten przyszedł do kamienia, pod którym pochowano szczątki Daniil Moskwy, aby siedzieć na koniu, co wydarzyło się tutaj rolnik zatrzymał go. Poprosił go, by nie kalać kamień, pod którym leży książę Daniel. Książę Ivan odpowiedział lekceważąco: „Nigdy nie wiadomo, tutaj książąt?” I zakończone plany. Nagle koń zaczął dęba, upadł na ziemię i zmarł. Książę z wielkim trudem wyciągnął spod konia. Pokutował i nakazał, aby służyć modlitwę o ich występki. Wkrótce Ivan odzyskane.

Podczas panowania Ivana Groznogo kupiec wypłynął z Kołomna do Moskwy w tej samej łodzi z jego młodego syna i Tatarów. Na drodze, chłopiec stał się bardzo źle, tak, że jego ojciec nie wierzy w jego odzyskania. Gdy łódź zbliżyła się do kościoła, gdzie relikwie księcia Daniela, kupiec i jego syn przyszedł do grobu świętego. Powiem kapłan śpiewa modlitwę, kupiec z wielką wiarą zaczął modlić się do Boga, nazywając księcia pomóc Danielowi. Nagle, jego syn, jakby budząc się ze snu, odzyskane i zyskał siłę. Od kupca z całego serca wierzył w św Daniela i co roku przychodzą do grobu, aby tam modlitwy.

Aleksandra Newskiego – nazwany syn Batu

Innym ciekawym faktem, który, oczywiście, wpływ na życie dzieci Aleksandr Nevskogo, jest to nazywane braterstwo z księciem Sartak. Александр Невский – сын Батыя , воспринимается историками противоречиво. Informacja o Aleksandra Newskiego – syn Batu, jest postrzegany przez historyków sprzecznych. Jedno jest pewne – decyzja ministerstwa Złotej Ordy i braterstwa z imieniem księcia Aleksandra Newskiego Sartak przyjęte wyłącznie w interesie państwa. Choć pokrewieństwo wystarczająco doceniana: książęta rywalizowały ze sobą o dziedziczeniu i nie gardzi zdradę. Ale związek jest firma o nazwie czczony jako święty. Александр Невский, сын хана Батыя Сартак и сам хан действовали сугубо в политических интересах. Dlatego też, biorąc taki krok, Aleksander Newski, syn Batu-chana i Khan Sartak działał wyłącznie w celach politycznych.