265 Shares 6456 views

Niżny Nowogród State Technical University. R. E. Alekseeva: Domy, gałęzie

Czas tworzenia Politechnikę Nowogród członkowskiego mogą również uznać za rok 1898, a miejscem odległym polskim kapitałem – miasto Warszawa, gdzie Imperial Polytechnic Institute został otwarty.

stając

W 1915 roku szkoła została przeniesiona do Moskwy z powodu zbliżającej się linii frontu I wojny światowej, w 1916 roku – w Niżnym Nowogrodzie, w pomieszczeniach tymczasowych. Tu powstał zestaw czterech i pół tysiąca kandydatów zaczął uczyć się cztery osoby. W 1918 roku, w wyniku połączenia z innymi instytucjami została założona przez Niżny Nowogród State University, który zawierał, oprócz Instytutu Politechnicznego Uniwersytetu Ludowego, kursów rolniczych, Instytutu Pedagogicznego i kursów medycznych. Łącznie – sześć wydziałów: chemiczne, mechaniczne, budowlane, agronomia, dydaktycznych i medycznych.

Następnie, w 1930 roku, a nie inny charakter uczelni powstało sześć szczególne: inżynierii i budownictwie, rolnictwie, pedagogiczne, medyczne, technologii chemicznej i inżynierii mechanicznej. Mechanical Engineering Institute i stał się podstawą do utworzenia uniwersytetu, który jest dziś Nowogród Niżny State Technical University. To było sześć specjalności w dziale technicznym, cztery – w zakresie projektowania i mechaniczne, dwa – w stoczni. Instytut Technologii Chemicznej pięć działów: technologia skóry (wełna, skóra), krzemian technologii, chemii drewna, oleje i tłuszcze, a fundamenty branży chemicznej.

reorganizacja

Future Novgorod State Technical University aktywnie rozwija dział aż do roku 1933, przy czym dział zniesione i przez działy: produkcji i inżynierii, budowy i technologii. Połączona Przemysłowy Instytut w mieście Gorki (GII) w 1932 roku, HTI i MMI. Wydziały: ogólne techniczny, technologia chemiczna, inżynieria Transport i mechaniki i technologii.

W roku 1936, w otwartej radiofakultet GII i towarowego Maszynie przekształcone w przemyśle stoczniowym. W 1938 roku otwiera Graduate School. W 1939 roku otwiera traktorowe (Automotive) Ogólna zdolność techniczną oraz zniesione jako specjalizacji studenci zaczynają rozmawiać ze pevogo oczywiście. Mechaniki i Technologii Wydziału jednorodzinnym nowego wydziału w 1940 roku – sprzęt prasowego.

wojna

Wojna odebrała dwie trzecie pracowników, prawie pięćset osób zginęło w walce, a sześćset uczniowie opuścili mury instytutu w pierwszych dniach. Reszta nauczycieli, studentów i pracowników zbudowali fortyfikacje, pracował w warsztatach i laboratoriach, przeprowadzanie badań dla przemysłu obronnego.

Za udział w projektowaniu i pracy badawczej trzystu ludzi były naznaczone nagród państwowych. Studenci równocześnie studiował i pracował w zakładach obronnych. Trudny rok oznaczone Wielkiego Zwycięstwa, ogromny wkład do tej wprowadzonej i Politechniki Niżny Nowogród państwa.

Lata powojenne

W 1947 roku miała miejsce reorganizacja znowu: radiofakultet przekształcony elektryczna z dwóch specjalności: elektroniki i radiotechniki. wydział mechaniczne połączone trzy – tworzenia naciśnij i samochodowy Mechanika technologii. W 1950 roku został przemianowany Gorky GII Instytut Politechniczny. W tym samym wydziale metalurgicznym jest zorganizowana na Wydziale Elektrotechniki Inżynierii Radiowej.

W 1953 roku otworzył swój pierwszy oddział – Sormovo, a w 1956 roku, drugi – Dzierżyński. W 1958 roku Wydział Mechaniczny został stworzony. W 1959 roku, GUI staje bazę szkoleniową – casting i Zakłady Mechaniczne. W 1962 roku otwiera Fizyki i Technologii Departamentu. Radio Szkoła jest przekształcony w nowoczesny dziesięciu lat – elektroniki i cybernetyki. W 1980 roku PIP otrzymał Order Czerwonego Sztandaru Pracy. W 1992 roku uczelnia została przemianowana w Niżny Nowogród Politechniki państwa.

nasz czas

W 1993 roku NSTU zakłada dział społeczno-gospodarczego. W 2007 roku na zlecenie Agencji Federalnej odbiera NSTU nazwę: Uniwersytet Techniczny Niżnym Nowogrodzie państwa. R.E. Alekseeva. Historia tej wspaniałej instytucji jest jeszcze daleki od zakończenia. Wszystko, co dzieje się dzisiaj, nieuchronnie stanie się wkrótce historia, która z pewnością będzie uzupełniany o nowe osiągnięcia.

Rozwój instytucji edukacyjnej nie jest zakończona, praca jest w ruchu ciągłym. Niżny Nowogród State Technical University. R. E. Alekseeva dziś ma w swoim składzie dziewięciu wydziałów i instytutów badawczych, pięć dużych i dobrze wyposażonych oddziałów: Arzamas, Dzierżyńsk, Vyksa, Zavolzhye i Pavlovo.

ITS

Dynamicznie rozwija NSTU Division – Instytut Systemów Transportu, która powstała z połączenia Wydziału Lotnictwa i inżynierii morskiej i działu motoryzacyjnego. Od 1921 roku (od założenia) przygotowany i zaczął pracować dla dobra kraju więcej niż dwadzieścia siedem tysięcy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, w tym wybitnych postaci nauki i technologii, wyższych nauczycieli, szefów głównych przemysłowej, transportu i instytucji edukacyjnych i badawczych.

Irit

Niżny Nowogród State Technical University. Aleksiejew ma już siedemdziesiąt lat w strukturze nauczania i jednostki badawczej: instytucja, która zajmuje się elektroniką radiowych i technologii informacyjnej. Doświadczenie zdobyli rozległe i zróżnicowane, uznawane poza granicami naszego kraju.

Szkolenie jako inżynierii i nauki w tej instytucji jest na bardzo wysokim poziomie, wśród absolwentów siedmiu laureatów Nagrody Lenina, laureat nagrody państwowej ponad pięćdziesięciu lekarzy, dziesiątki i setki kandydatów. Liderzy pracowników naukowych i inżynierskich największego przemysłu SRI bardzo dużej mierze obsadzone przez ekspertów, kształcił się tutaj, w murach Irit NSTU. Niżny Nowogród State Technical University, słynie z wspaniałej przeszkolony personel.

Dzierżyński Polytechnic Institute

W 1974 roku został wydany rozkaz o utworzeniu w mieście Dzerzhinsk gałęzi GUI, aw 2004 roku oddział został przemianowany. Historia DPI ściśle związane z życiem kraju i, oczywiście, z głowy historii uniwersyteckiej. Niżny Nowogród State Technical University nazwany Aleksiejew uczestniczył w budowie zakładów chemicznych w wielu zamówień wojskowych i obronnych w rozwoju inżynierii kraju.

Założyli instytuty badawcze, przemysł chemiczny rozwinięte. Nie mogłem pozostać z dala od palących problemów w Rosji i Niżny Nowogród Politechniki państwa. Dzerzhinsk Branch – chwalebna strona w historii NSTU.

ukierunkowane szkolenia

Podstawa krzesła PDI prowadzi chemii i technologii organiczne związki azotu. Został on stworzony na szkolenie partnerów strategicznych – Instytut „Crystal” i FSUE „Mill Swierdłowa” dla dalszych skoordynowanych programów. Inny dział baza „Nowoczesna technologia programowania aplikacji” działa dla ukierunkowanego treningu wysoko wykwalifikowanych specjalistów w firmie, „Miarą Niżny Nowogród”, pogłębiając i rozwijającej więzi edukacyjnych, naukowych i przemysłowych. Dział trzeci base „Zasilanie: projektowanie i automatyzacja” – zintegrowana konstrukcja z dwóch działów DPI ( „fizyki i elektrotechniki” i „Automatyzacja i systemy informatyczne”) oraz JSC „NIPOM” ( „Badania firmy General Inżynierii”).

Ponadto PDI funkcjonowanie kategorii „technologia chemiczna”, „Technologie i urządzenia dla przemysłu spożywczego i chemicznego” „systemów automatyki, transportu i informacji”, „energia, ekonomia, Matematyki Stosowanej”, „dyscyplin Humanitarnej”. Tutaj przygotowanie specjalistów, którzy są dumni z Niżny Nowogród Politechniki State: Department of wysoko wykwalifikowani specjaliści są dobrze wyposażone i posiadają doskonałą nowoczesną bazę techniczną.

AF NSTU

Arzamas oddział istnieje od 1968 roku, ustalono na podstawie konsultacji i centrum wieczorem wydziału. Planowane instytucja edukacyjna jako spółka zależna od Mai. Jednakże, pomimo wszystkich aktualizacji i zmiany nazwy, głównym zadaniem oddziału nigdy nie zmienił: to szkoli inżynierów radiowych, aviapribornyh, specjalności inżynierskie dla całego regionu Volga-Vyatka dla przedsiębiorstw i regionu Arzamas Gorkiego w szczególności.

Od samego początku, nawet na wieczorne zajęcia, rejestrowania dwustu dwudziestu pięciu uczniów, którzy uczono dwudziestu nauczycieli. Teraz uczniowie dwóch i pół tysiąca, ale każdy absolwent wszystkie te same wartości Politechniki Nowogród państwowych. Arzamas oddział posiada dwie duże wydział, wydział przygotowawczy i Centrum usług edukacyjnych. dzienne edukacja, wieczór i korespondencja. Osiemdziesiąt nauczyciele uczą, w tym pięciu profesorów, ponad czterdziestu kandydatów i doktorów nauk.