791 Shares 9262 views

Multimedialna wystawa „płótno Living. Aivazovsky i malarzy morskie "

Połączyć technologie multimedialne i malowanie dało nowe zainteresowanie w sztuce, zmieniło jego postrzeganie. Jaskrawym tego przykładem jest wyjątkowa wystawa „Aivazovsky malarzy i morskich. Na żywo internetowej. " otrzymała ona sama nazwa nie jest przypadkiem. To nowe spojrzenie na arcydzieł utalentowanego artysty, który dosłownie ożywają przed ciekawskich gapiów.


Aivazovsky

Iwan Konstantynowicz Ayvazovsky (1817-1900) znany jest na całym świecie jako wybitny malarz morskiego. Był ormiańskiego pochodzenia, więc jego prawdziwe nazwisko brzmi jak Hovhannes Ayvozyan. Żył długie i pełne życia, podróżował w Rosji i za granicą. Szczególnie spektakularne morze podróże, doświadczenie, które na zawsze pozostanie w obrazach artysty.

Aivazovsky stworzył ponad sto obrazów, przedstawiający wielkość elementu morskiego i kruchość człowieka przed nią. Prace artysty – jest nieocenionym wkładem w rozwój malarstwa marinistkoy. Znane przypadki siedmiu muzeach na całym świecie zostały skradzione dzieła słynnego widokami. Ponad sto lat minęło od śmierci Aivazovsky, ale zainteresowanie jego pracy i nie ostygnie dzisiaj.

Sztuka ożywa

Multimedialna wystawa „płótno Living. Aivazovsky „zebrane najsłynniejsze dzieła geniuszu artysty, który można oglądać w muzeach w Rosji. Wśród nich – "Morze Czarne", "The Ninth Wave", "Brig" Merkury "" "Rainbow", "Noc księżycowa nad Bosfor", etc …

Wszystkie zdjęcia nie są przedstawione w formie oryginału i przewidywana na dużych ekranach umieszczonych na ścianach, podłodze i suficie. 3D-animacja podać ilość tkaniny, pozwalają odwiedzającym targi czuję w środku obrazu. Malowidła dosłownie ożywają w przód z akompaniamentem muzycznym: szumie fal, docierania, a wściekłość wody. Rozszerzony o wystroju tematycznym: łodzie, hamaki, sieci. Dzięki tym wszystkim, każdy użytkownik może czuć świeżość morza, relaks przy muzyce surf, aby podziwiać potęgę oceanu, aby wziąć udział w bitwach morskich, usłyszeć ryk fal zgniatanie – wał dziewiątym …

Wyjątkowość wystawy

Wystawa „Living płótno. Aivazovsky „obejmuje wykłady informacyjne i kursy mistrzowskie na temat historii Morza krajobrazu. Także jako część instalacji stworzonej przez twórczy warsztat, w którym każdy użytkownik może opcjonalnie czuć pejzaże morskie i stworzyć własne dzieło sztuki pod okiem profesjonalnych artystów. Proces twórczy towarzyszy żywo skrzypiec i zdolność do przełamania huśtawka w hamaku. Goście mogą być fotografowane na tle ulubionych obrazów. Dla młodszych gości, organizatorzy wystaw specjalnie wyposażony obszar dzieci. Jest również pełne atrybutów tematycznych i rozrywkach.

Jak można zobaczyć na wystawie „Living płótnie. Aivazovsky „skierowany jest nie tylko w edukacji kulturalnej gości i rozbudzenie zainteresowania malarstwa pejzażowego. Zastosowanie nowoczesnej technologii multimedialnej pozwala uciec od codziennego zgiełku, podróży z powrotem do plaży i cieszyć się majestatyczne krajobrazy i bujność przyrody.

Czas i miejsce

Wystawa „Living płótno. Aivazovsky „koncertował dużych miast Rosji: Moskwa, Petersburg, Jekaterynburg, Nowosybirsk, od stycznia do września 2015 r. Ale po liczne prośby gości organizatorzy zdecydowali się wykonać instalację multimedialną re.

Od stycznia do kwietnia 2016 Wystawa „Aivazovsky. Żywe obrazy, która odbyła się w Petersburgu w przestrzeni sztuki «Lumiere Hall». Organizatorzy uwzględnione życzenia i komentarze na pierwszych wystawach, a obecnie oferuje bardziej ekscytującą podróż do świata malarstwa, które można usłyszeć i odczuć.