316 Shares 6434 views

Najlepsze filmy o wojnie 1941-1945.

Kategoria tych filmach zawsze była przedmiotem szczególnego zainteresowania. I wydaje się, że nie ma znaczenia, co rocznica obchodzona jest od dnia Wielkiego Zwycięstwa, pamięci znakomity historycznej rzeczywistości będzie żyć w sercach obywateli. Co wiemy najlepsze filmy o wojnie?


Klasyka gatunku

Zacznij celownik powinien mieć z radzieckiego przykład, stały się klasykami półwiecza. W pierwszych latach po wojnie ludzie przeżywają trudne czasy. Wszystkie siły zostały wysłane do ożywienia kraju, i do zadania kinie rozmawiać o los zwykłych ludzi, którzy w taki czy inny dotknął straszny czas zniszczeń i strat. Tradycyjnie uważa się, że najlepsze filmy o wojnie – te, które powstały po 50-ych.

„Zaświta Oto Quiet …” wprowadza widza do majstra, doświadczonego łowcę Fedor Waskowo i pięć dziewcząt-wolontariuszy znalazły się pod jego początku. W pobliskich lasach ukrywa sabotażystów. Skład postanawia zniszczyć wroga, nie wiedząc, że przewaga liczbowa nie jest po jego stronie.

Cześć, męstwo i odwaga – to główne elementy, które charakteryzują bohaterów. Obraz pokazuje wyraźnie: Rosjanie będą bronić ojczyzny do końca. Specjalnie dla 70. rocznicy zakończenia wojny przyszedł remake radzieckiego malarstwa.

Niedociągnięcia w miłości, silne w walce

Każda dziewczyna chce czuć się słaby, gdy istnieje silny mężczyzna. Lista „najlepszych filmów o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej” obejmuje świeży obraz „2015 Bitwa Sewastopola”. To opowiada Ludmiła Pawluczenko – człowieka naprawdę istniał. W wieku dwudziestu lat, poznała strzelca gotowy pomóc opór faszystom. Off dziewczyny bitwy podekscytowany powieści Leonid Kitsenko, ale z jednego ważnego zadania jest ono przeznaczone do powrotu bez niego. Ona zawsze będzie pamiętał jej kochanka, a jego śmierć z rąk wroga pozwoli jej najbardziej zimnokrwistych snajper Armii Radzieckiej.

Najlepsza historia współczesna

Maitre kino narodowy Fiodor Bondarczuk stworzył globalny obraz wartości. Weszła na listę „najlepszych filmów o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej”, „Stalingrad” został pokazany w kilku krajach, zdobył prestiżowe nagrody w Rosji przyniósł zatrudnić imponującą kasie. Legendarna bitwa Bondarciuc jest za pomocą efektów specjalnych. Według historyków, to ona wpływ na przebieg dalszych wydarzeń historycznych. W krwawej bitwie harmonijnie zajmując miejsce linii miłości i dramatycznej konfrontacji bohaterów.

hołd

Nie tylko w naszym kraju, ale także w innych krajach pamiętać strasznych wydarzeń z lat 40., wprowadzając na poszczególne historie ludzkich losów tego okresu publiczność sądu. Słynny Auschwitz otwiera drzwi dla tysięcy Żydów, którzy zostali deportowani w poszukiwaniu „lepszego życia”. Niewielu zdaje sobie sprawę, że mogą spodziewać się bolesną śmierć w komorach gazowych. Uciekinier pociąg zebranych ludzi różnych poziomach społecznych – bogaty, biedny … Choć Auschwitz jest daleko, niektóre z nich są próby ucieczki. czy to będzie sukces? To widzowie poznają oglądając film zagraniczny „Ostatni ruch ręki”, zawarte w liście „najlepszych filmów o II wojnie światowej.”

Jeden los dla dwojga

Główni bohaterowie – dwie przeciwległe charakter dziewczyny. Urodził się w rodzinie intelektualistów Arina – przekonywał Komsomołu. Była „dobro” zdradę stanu. Rustykalny piękno Zoe oskarżony o zabicie swojej matki Arina. Aby „zarobić” przebaczenie, dziewczyny przychodzą do służby w szkole wywiadu. W jego murach muszą wiedzieć, dlaczego ich losy splatają się, a następnie stanąć twarzą w twarz z daleko bardziej niebezpiecznym wrogiem … Seria Mini „scout” zasłużenie ją na listę „najlepszych filmów o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej”.

Dziś, miłości, jutro – War

Mieszkańcy małej wioski są zajęte z normalnego życia. Znajdują się one w pobliżu granicy, a jednak nie zdają sobie sprawy, że wkrótce to minie niemieckich najeźdźców. Kilka dni przed tragedią, pełne szczęścia i wolności, Allen przygotowuje poślubić kierowcę Gregory. Ta solidarność ojców młodych, starych znajomych. Wydarzenie przysłania fakt, że serce jest pierwszą osobą w wiosce jest zajęte przez urody Daria. Jednak wojna uczyni ich dostosowania do życia … Obraz „1942”, w odniesieniu do listy „najlepszych filmów o wojnie (rosyjskiej)” jasno powiedzieć o tym, jak zachować poczucie światła, nawet w trudnym czasie dla każdego.

Zwykli ludzie stają się bohaterami

Całkowicie normalne, zamknięta chemia nauczyciel mieszka z matką w domu, który był o całej strukturze międzynarodowej. Jednocześnie skromny Andriej Pietrowicz nie pasuje Motley zespół sąsiadów, jest on więc kręgosłupa, które nigdy nie mogą bronić swojego punktu widzenia. Obejmuje ona pogardę, nie wyczuwali poważnie. Przybycie Niemców w małym miasteczku zmienia sytuację. Bohaterem staje się tłumacz rozumie wszystkie przyszłe plany nazistów. Zawarte w liście „najlepszych filmów o wojnie,” obraz „translator” odpowie na pytanie, w jaki sposób każdy może ocenić wkład „małego człowieka” w historii? Ryzykując własne życie, stara się oszukać wroga, aby ratować życie w luksusie, jak się okazało, jego ludzi.

Jak rozpocząć wojnę

Wszyscy wiemy, w dniu 22 czerwca 41 th wrogie wojska bez ostrzeżenia zaatakował kilka miast naszego kraju. Pierwszy przejął ciężko trafić twierdzy brzeskiej. Obraz o tej samej nazwie – jest to najlepszy film o wojnie 1941-1945. Opisuje ona wydarzenia z pierwszych dniach obrony. Według krytyków, to z precyzją dokumentalnego przeniesione wszystkie kluczowe komponenty, koncentrując się na trzech głównych ośrodków oporu. Biorąc pod uwagę najbardziej realistyczny wędrówkę do reprodukcji prawdziwych faktów, film „Twierdza Brzeska” można uznać za przykład wzór wojskowy, który powinien zobaczyć bez fail.

Obcy wśród swoich

Żołnierze Armii Czerwonej właśnie triumfalnie uwolniony Mołdawia. Aby je zdyskredytować, Niemcy wydał rozkaz, aby zestrzelić jeńców radzieckich, „jego”. Teraz lokalna ludność nie widzi rosyjskich żołnierzy wyzwolicieli, ponieważ są one postrzegane wrogów. Nikt nie zdaje sobie sprawę, że stało się to pod naciskiem nazistów. Porucznik Besfamilny i jego partia poszła do epicentrum wydarzeń w celu obliczenia sabotażystów wroga i przywrócić dobre imię żołnierzy radzieckich.

W „konfrontacja”, słusznie ocenione jako najlepszy film o wojnie 1941-1945., Z udziałem znakomitych aktorów Kirill Pletnev Yan Tsapnik Alexey Ilyin, Tatiana Arntgolts i in.

wzmocnienie nad przeszkodami

Opowiadanie, że jest zbudowany wokół Bałtyku, gdzie rozwijającej strategicznej ofensywy Armii Radzieckiej. Most kolejowy trzeba uchwycić i przytrzymać aż główne posiłki przybyć. Ułatwić – jest dobrze chroniony przez hitlerowców, a przy najmniejszym niebezpieczeństwie latać w powietrzu. Samolot zwiadowczy oddział porucznika Fomichev nie osiągnie punkt zwalniający, żołnierze będą w jaki sposób dostać się do domu, do miejsca przeznaczenia tak szybko, jak to możliwe.

„Staraj się pozostać przy życiu” – „najlepszych filmów o wojnie” godny radzieckiego malarstwa w gatunku dramatu, ujęte w wykazie

Więcej możliwości, więcej artykułów

Domowe (i po nim i na świecie) kino jest ogromny wybór filmów, które opowiadają inną stronę wydarzeń, które miały miejsce w latach 1941-1945. Tym razem nie pozostawi nikogo obojętnym, ponieważ stał się częścią historii dawany, że znalazła swoje miejsce w sercach milionów ludzi. Z całym bogactwem obrazów trudno odpowiedzieć jednoznacznie, jakie są najlepsze filmy o wojnie. Lista ekscytujące i spektakularne z nich zrobić dla siebie każdy widz, a my prezentujemy najlepsze najciekawsze obrazy oznaczone przez krytyków:

  1. "Twierdza Brzeska" (2010).
  2. "Zaświta Oto Quiet …" (1972, 2015).
  3. „Bitwa pod Sewastopolu” (2015).
  4. "Skaut" (2013).
  5. „Idę walczyć niektórych” starych „(1973).
  6. "Karny Batalion" (2004).
  7. "1942" (2010).
  8. "Biały Tygrys" (2012).
  9. "Ostatni pociąg pancerny" (2006).
  10. "Mortal Combat" (2010).