718 Shares 6000 views

Jak kompresować zdjęcia na komputerze przy użyciu MS Paint

Podczas pracy z cyfrowych zdjęć i obrazów często potrzebują do kompresji zdjęć. W tym przypadku, termin ten oznacza: zmniejszyć wielkość zajmowanej przez pliki. Potrzeba tej operacji jest spowodowane przez wiele różnych przyczyn.

Co kompresji zdjęć

Oto tylko niektóre z głównych powodów:

– trzeba wysłać wysokiej jakości zdjęć z dużą rozdzielczość w punktach na dowolny adres e-mail w sytuacji, gdy komputer łączy się z Internetem za pośrednictwem połączenia o niskiej prędkości (Dial-Up, Mobile GPRS i EDGE). W zasadzie kompresji zdjęć CDMA 1X nawet potrzebne do komunikowania się z jego 153 kilobitów na sekundę, w przeciwnym razie proces transferu danych może trwać dość długo.

– Konieczne jest, aby przenieść swoje ulubione zdjęcia w telefonie komórkowym. Rozmiar zdjęcia, tworzone przez aparat cyfrowy z 14-megapikselowy jest około 6 MB. Na dzisiejsze procesory ARM-mobile pracować z plikami tej wielkości trudno – nie będzie opóźnienia przy otwieraniu.

– Właściciel witryny postanowiliśmy zamieścić kilka zdjęć na zasobu w sieci. Wielu dostawców hostingu umieścić limit na łączną kwotę wstrzykuje informacji. Dlatego też, jeśli nie wiem, jak do kompresji zdjęć, z dużą liczbą plików dopuszczalna dysku zostanie szybko wyczerpany. Jest oczywiste, że kwestia ta wymaga terminowego decyzji. Istnieje kilka sposobów. Opiszemy niektóre z nich – będzie to wybrać najbardziej dogodny dla pytanie, jak do kompresji zdjęć.

Edytor MS Paint

Tak, to najprostszy i najbardziej dostępny sposób – korzystać z wbudowanego w system operacyjny MS Windows nakładania farby. Trzeba nacisnąć prawy przycisk myszy plik, a następnie wybierz „Zmień” w rozwijanej listy działań. Jeśli z jakiegoś powodu ta pozycja nie jest dostępna, można to zrobić w inny sposób: naciśnij kombinację «Win + R», wybierz „MSPAINT” w menu wybierz „Otwórz”, określ plik docelowy. Dowiedz się, jak kompresować zdjęcia w tej aplikacji nie jest chyba konieczne – wszystko jest zautomatyzowane. Po otwarciu pliku jest kliknięcie na obrazie dyskietki lub wybierz „Zapisz jako JPG». Wielkość zostanie zmniejszona o 30-40% (w zależności od początkowej jakości).

Druga metoda polega na zmianie rozdzielczości. Na przykład, nie zawsze trzeba te ogromne ilości punktów emitowanych przez nowoczesne aparaty cyfrowe. Jeśli ich liczba zmniejsza się rozmiar pliku również staje się mniejszy. Aby to zrobić, po odkryciu obrazu, kliknij link na głównym ekranie programu – „Resize” Przez długi czas na zastanawianie się, jak skompresować zdjęcia z tej funkcji, nie trzeba. W „odsetki” lub okna „pikseli”, które się pojawi, można wybrać drogę. Pierwszy – to oczywiste. Drugi – bezpośrednia regulacja liczby punktów. Trzeba wybrać ulubioną metodę. Zaznaczyć opcję „Zachowaj proporcje” W większości przypadków, nie jest zalecany do czyszczenia. Po wykonaniu czynności niezbędnych w celu naciśnij „Zapisz”.

To takie proste. Chociaż pani program Paint nie różni się wiele opcji (tam po prostu nie są dostępne), z głównymi zadaniami radzi sobie całkiem skutecznie.