135 Shares 5835 views

Tuła Filharmonia zaprasza na koncerty

Tuła Filharmonia – jeden z najstarszych w Rosji. Jej fundamentem można prześledzić do 1937 roku, kiedy miasto zaczęło pracować w Biuro Koncertowe. Od tego czasu, zajęło prawie osiemdziesiąt lat, i przez te wszystkie lata Filharmonia podoba publiczności wspaniałe występy znanych muzyków. Artykuł opisuje historię tego miejsca, w którym się znajduje, jest znana.


historia

Tula Oblast Filharmonia obecnie znajduje się w historycznym centrum miasta, w pięknym budynku, który jest zabytkiem architektury XX wieku. Został zbudowany na planie słynnego rosyjskiego architekta IA Iwanow-Shicai. Podczas tworzenia projektu, wstąpił tylko dwa style: klasyczny i neo-Art Nouveau. Oryginalny budynek został zbudowany dla miejscowego klubu szlacheckiego. Ze względu na fakt, że w jednej z hal zbudowano scenę, klub został użyty do spektakli teatralnych od 1918 roku, aw 1925 roku został oficjalnie przekazał Dramatu Tula. Później, w latach 70., tutaj osiedlili Philharmonic, która wcześniej mieściła się koncert w lokalnym biurze.

Dyrektor Filharmonii od 1957 do 1996 – legendarna postać

W 1952 roku Filharmonia przybył obiecujący dyrygent I. A. Mihaylovsky, absolwent Konserwatorium Moskiewskiego. Zrobił wiele dla instytucji, a w 1957 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Spółki. W tej pozycji, Michajłowski pracował przez czterdzieści lat, przez całe swoje życie poświęcił się do zapewnienia, że Tula Filharmonia kwitła, znanym w całym kraju. Wszystkie gwiazdy radzieckie zaszczyt wykonać na scenie. Jako utalentowany przywódca Józef Aleksandrowicz wielokrotnie starał się przenieść do Moskwy, ale on odrzucił kuszących ofert, aby przenieść się do stolicy i pozostał wierny swoim rodzinnym mieście.

Z powodu istotnych dokonań i ogromnego wkładu I. A. Mihaylovskogo w rozwoju Filharmonii Tula od 2000 roku nosi jego imię.

grupy

Głównym celem tej instytucji od jej powstania i teraz – jest promocja sztuki muzycznej, pragnienie, aby dać radość do swoich fanów. Aby to zrobić, nie są regularnie organizowane występy muzyków i wirtuozowskich koncertów z różnych grup.

Trwałe artystów, którzy na scenie Filharmonii: Tula

  • Tula State Choir – jeden z pierwszych zespołów muzycznych organizowanych w mieście. Przez dziesięciolecia swojego istnienia stworzył własną tradycję sztuki wysokiej, znanym w całej Rosji i za granicą, zdobył wiele nagród. Jego repertuar jest bardzo bogaty, w tym dzieł różnych epok, gatunków i stylów.
  • „Tuła” – Orkiestra rosyjskich instrumentów ludowych. Bardzo oryginalny zespół, który ma na celu zachowanie i rozwijanie tradycji rodzinnych i długą historię współpracy z wieloma znanymi artystami.
  • orkiestra dęta wojewody – w swoim repertuarze ponad 1500 dzieł kultury rosyjskiej! W wykonaniu muzyków wspaniałym dźwiękiem marszów wojskowych i patriotycznych, hymnów narodowych, walce, słynne radzieckie trafi, jak również kompozycje rosyjskiej i zagranicznej muzyki pop. Brass Band wykonuje mistrzowsku i piosenki dla dzieci.
  • JAZZ-orkiestra – większość młodych, ale już słynny zespół z wokalistów znanych w zagranicznej sceny.
  • Opera Studio przygotowuje spektakle i programy, które są oparte na sztuce opery.
  • Skrzypce zespół – w swoim repertuarze wiele klasycznych i współczesnych dzieł, leczenie jazzu i motywów pop.

Tuła Filharmonia znane i innych utalentowanych zespołów. Ten folklorystyczny zespół "Sweet", męski kwintet wokalny "Torch" kwartet "Legend", instrumentalny duet skrzypaczką Natalią Lwowa i gitarzysta Alekseya Simonovskogo, Bella-musica – Chamber Ensemble, grupy «Dolce-Trio” Tańca "Vis". Wszystkie te grupy są bardzo wrażliwe na rodzimej Filharmonii i zainwestować w każde przemówienie cały talent i szczere zapał.

Również tutaj, w 1997 roku założył dzieci Filharmonię, która została pomyślnie rozwijających się i urzeka publiczność profesjonalną realizację numerów muzycznych przez młodych wykonawców.

Gdzie jest Tula Filharmonii

Oficjalna i rzeczywisty adres Filharmonii w Tule: Lenin Avenue, 51. Ponieważ jest historycznym i kulturalnym centrum miasta, a następnie dostać się do miejsca nie jest trudne. Idź do przystanku autobusowego, co taksówki i transportu publicznego. Można przejść do Okręgu Centralnego, Plac Komuny i placówki Tołstoja.

Tryb pracy i bilety

Tuła Philharmonic, którego plakat będzie zawsze powiedzieć o nadchodzących koncertów i spektakli, otwarte codziennie od 10-00 do 19-00. Bilety można kupić w kasie w budynku głównym, jak również w odległych kasach pod następującymi adresami:

  • Str. Radziecki, 47 (TC "Gostiny Dvor");
  • Str. Proletarskaya, 39b (sklep muzyczny "Bastogne", drugie piętro);
  • Str. Demonstracji, 134 (obszar Privokzalny).

Ponadto, bilety można zarezerwować za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Filharmonii Tula.