831 Shares 5196 views

„Zvezdochka” – jabłoń do środkowego pasma

W świecie ponad dziesięć tysięcy uprawianych odmian jabłek. Większość z nich są przystosowane do specyficznych warunków uprawy. W przypadku ich zgodności drzewa zapewnić maksymalną wydajność przy minimalnych kosztach, w pewnych strefach klimatycznych. Grade „gwiazda” nie jest wyjątkiem, że doskonale nadaje się do centralnej Rosji. Pod koniec XX wieku, było bardzo popularne w pola uprawne.

Historia powstania

W 1927 roku, znany hodowca Czernienko Semen Fedorowicz rozpoczął „gwiazda” na hodowli nowych odmian. Jabłoń został stworzony przez zapylających kwiaty „pepelina litewskiej” pylenia „any”. Z dużej liczby sadzonek naukowiec wybrał numer 857, i to właśnie on stał się przodkiem przyszłych odmian.

Od „pepelina litewskie” drzewa dziedziczone cienkich gałęzi i skłonność do plakuchesti. „Anis” jest zapewnienie jakości owoców – ich wielkość i kolor.

W latach sześćdziesiątych XX klasy przeszedł testów państwowych wieku i był zalecany do zagospodarowania w regionach Północno-Zachodniej, Środkowej, Volga-Vyatka i Srednevolzhsom. Do północy nie rośnie, bo „gwiazda” – jabłoń, która nie ma dobrego zimotrwalosc. A w południowych regionach, przy odpowiednim podlewaniu, można uzyskać dobre plony.

opis

Opisany przez energicznych drzew, rośnie do 15-20 lat w modnej jabłoni, wysokość do 5,5 m, a jego korona rozprzestrzenia się na 6 metrów i daje dobry cień. Należy to uwzględnić przy planowaniu ogrodu, tak aby później łóżka nie były zaciemnione. Podstawa korona – grube gałęzie szkieletowe. Pędy cienką, podłużną, czerwono-brązowy, obfita posiada krawędzi.

Małe liście są owalne, ząbkowane krawędzie i matowej powierzchni. „Zvezdochka” – jabłko, który daje stabilny plon przez wiele lat.

owoc:

 • Barwa – światło zielone, rozmyte na całej powierzchni czerwonych, w kolorze bordowym walcowania;
 • woskowy film jest obecny;
 • Kształt – zaokrąglone, lekko spłaszczone, z łodyg wymawiane ściągaczem (przypomina gwiazdę, stąd nazwa);
 • Wagowo średnia 80-130 g wpisany zapis – 185 g;
 • smak – słodki i kwaśny;
 • pulpa – drobnoziarnisty, soczysty, niewielka liczba nasion;
 • szypuła szczupły, krótkie.

inżynieria rolnicza

drzew owocowych w 6-7-go roku uprawy, na akcje można dostać owoce już w 4. roku. „Zvezdochka” – jabłko skromny, bardzo łatwy do czyszczenia:

 1. Sadzenie. Okres – wiosna (kwiecień-maj), po śniegu. Głębokość studni do 90 cm, po czym mieszaninę wlewa się do niego z żyznej gleby, torf i trociny. Przed sadzeniem korzenie wyprostować, pokryte ziemią, ubita i dokładnie podlać. Korzeń i kołnierz powinny być na wysokości 6-7 cm od poziomu gruntu. Pożądane sadzonka remis.
 2. Obchodzi. Aby utrzymać rośliny powinny być wykonywane sprężyny cięcia. Między drzewami sadzi nawóz zielony. Przez pierwsze kilka lat rośliny potrzebują nawożenia i podlewania. Jesień nie używać nawozów zawierających azot, co czyni je wiosną. Jeżeli spodziewają się zimy, bagażnik jest dodatkowo izolowana.
 3. Zwalczanie szkodników. „Gwiazdka” ma dobrą odporność na różne choroby, w szczególności takich jak strup. Na odmian jabłek, że prawie nie występuje. Aby zapobiec grzybicze choroby leczenie zapobiegawcze prowadzone za pomocą specjalnych preparatów – fungicydów.
 4. Zbioru. Na początku października, owoce w większości swojej masie jest już dojrzały. Kolekcja rozpoczyna się we wrześniu, aby zapobiec wypadnięciu z jabłek.

To miejsce na ziemi muszą być wybrane na podstawie poziomu wód gruntowych. nadmiar wilgoci prowadzi do śmierci drzewa. Dobrze nadaje się do obszarów południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej stronie chronione przed wiatrem.

funkcje

Odmiana ta ma wiele cech, które wyróżniają go spośród innych:

 • Zbiór jest trwała od 60 do 180 kg na drzewie, rekord – 211 kg;
 • Z biegiem czasu, wydajność zmniejsza się wielkość owoców i ich smak zbyt (drzewo wiek 15-20 lat);
 • jabłek po zbiorach doskonale dojrzewać pod właściwym przechowywaniu (0-2 ° C);
 • można przechowywać bez utraty smaku i prezentacji do 7 miesięcy.

Używane owoców świeżych i przetworzonych: dżemy, konfitury, dżemy, ciasta i wypieki. Dodatkowo w różnych hodowli służy.