596 Shares 9061 views

Pisarz Edward Rutherford i jego dzieła

Angielski pisarz Francis Edward Uintl, aka Rutherford otrzymał popularność na całym świecie ze względu na jego powieści historycznych. Jego prace cechuje interesujący sposób dostawy i fabuły jest często rozciągnięte do kilkuset w czasie, jeśli nie tysiące lat. Interesujące jest to, że autor powieści często mają nazwy na cześć krajów i miast, w których odbywają się wydarzenia opisane. Ten niezwykły styl Edvard Rezerford doskonale wykazał w swojej debiutanckiej książce „Sarum”, który natychmiast stał się bestsellerem. To było po nie mniej ciekawą pracę, która jest warta patrząc w szczegółach.


o autorze

Ur przyszły autor bestsellerów w 1948 roku w Salisbury (Wiltshire, Anglia). Otrzymał znakomite wykształcenie na Uniwersytecie w Cambridge i Stanford (Kalifornia). Równolegle z pracą w branży wydawniczej Edvard Rezerford pisał dramaty i opowiadania, aw 35 lat postanowił poważnie zająć się kreatywność i z dala od zgiełku miasta, w domu rodzicielskim, zaczął pisać swoje pierwsze Epic.

pierwsza powieść

Owocem ciężkiej pracy stała się powieść „Sarum”, którego fabuła można prześledzić całą szybki postęp angielskiej historii jako przykład Salisbury i Stonehenge. Edvarda Rezerforda czytelnik powieść przynosi wiele wieków temu, co czyni go imprezę do dawnych wydarzeń z aktorów pięciu rodzin zachować dawne tradycje. Publikacja powieści w 1987 roku, stała się wydarzeniem literackim, książka pozostało 23 tygodni na liście bestsellerów, zgodnie z „The New York Times”. Więc Rutherford zyskał światową sławę.

styl pisania

Edvard Rezerford pisze w interesujący sposób, przedstawiających dzieła kilku fikcyjnych rodzin zamieszkujących w tym samym regionie przez kilka pokoleń. Narracja, skierowana do potomności, to w imieniu tych bohaterów. Korzystanie z tej struktury, Rutherford wprowadza czytelnika z historią okolicy, często od początku cywilizacji do czasów współczesnych.

Edvard Rezerford: Książka

Po sukcesie „Sarum” powieści poświęconej historii Anglii, pisał autor ośmiu bestsellerowej: powieść „rosyjski”, napisany w 1991 roku, obejmuje 1800 lat historii Rosji, od starożytnego Nomadic Wielkich Eurazji równinnych plemion i do dnia dzisiejszego; powieść „Las”, kontynuuje temat historii Anglii; Prace, które mówią długą historię – „Dublin” i „Irlandia: Przebudzenie” i opublikowane w rosyjskiej „London” to książka, „New York” i „Paris”. Obecnie Rutherford pracuje na innym dużym projektem. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków.

Edvard Rezerford: książki o rosyjskim

  • Powieść „London”, napisany w 1997 roku, zanurza czytelnika w fascynującą podróż po historycznym starożytnej stolicy Wielkiej Brytanii, od czasu dumnych Celtów orzekł w mglisty Albion, do dnia dzisiejszego. Oczy wielu pokoleń historii starożytnego miasta przetrwała gubernatorów reform rzymskiego Imperium, Crusader, plag, kontrowersji religijnych, podgrzewane burzliwych wzloty i upadki swojego osobistego życia Henryka VIII ciemnych dniach Cromwell, budowa teatru „Globe”, słynie z produkcji Szekspir, i wzrost postępu naukowego dziś.
  • Książka "New York". Edvard Rezerford zanotował wspaniały dar „Big Apple”, jak nazywają Nowym Jorku, historię Indian i holenderskich osadników do chwili obecnej. Autor daje czytelnikowi spojrzeć na miasto oczami bohaterów, opowiadając historię porażek i zwycięstw w walce o niepodległość. IT okropności wojny domowej i nierówności rasowej, biedy i kryzysu ekonomicznego grup mafijnych gangstera, licząc na najlepszy po drugiej wojnie światowej i koniec technologicznych XX wieku.
  • Powieść „Paris”, napisany w 2013 roku, opowiada prawdziwą i nie zawsze przyjemne historię miasta miłości i światła, że małe osady wojskowej starożytnych Rzymian nad brzegiem Sekwany stał się światową stolicą kultury. Pokolenie bohaterów doświadczających wszystkie wzloty i upadki wraz z Paryża i przecinają się na tle wydarzeń historycznych, począwszy od XI wieku, a kończąc na XX. Świadkami rewolucji francuskiej triumfu i upadku Napoleona, budowę wieży Eiffla i sukces słynnego „Moulin Rouge”. Ta powieść jest dedykowana do wspaniałego miasta, a ci, którzy są zakochani w Paryżu, a także Edvard Rezerford.

Przez ostatnie 30 lat autora w przeważającej części mieszkają w Nowym Jorku. On jest szczęśliwie żonaty i ma syna i córkę, dużo podróżuje, lubi tenisa i teatru. Za osiągnięcia w propagowaniu historii jego rodzinnego miasta Edvard Rezerford jest członkiem życie społeczeństwa obywatelskiego „Salisbury” i „Friends of the house Chotonov”, który znajduje się w jego rodzinnej miejscowości Dzheyn Ostin i studiuje sztukę pisarek. W dowód wdzięczności za pracę rodaków zawołał nazwisko autora. Poza tym pisanie Rutherford zaangażowana w patronat, jest jednym ze sponsorów Teatru Narodowego w Irlandii (Abbey Theatre w Dublinie).