648 Shares 8947 views

Fabuła „Minor” D.I.Fonvizin

Podsumowanie komedii „małoletni” może jedynie przekazać fabułę, ale nie wyjątkowy dialog, który jasno scharakteryzować każdy gracz znaków. Wszystkie nazwiska osób działających komedię „rozmowy” – są one wprowadzone do głównych cech bohaterów.


Podsumowanie. Ignorantem. Pierwszy akt.

Pan Starodum poszedł na swojej działalności na Syberii i kilka lat, aby nie słyszeć. Rodzina Prost, myśląc, że nie żyje, bierze swoją siostrzenicę i jego dalekiego kuzyna Sophia, w jej domu.

Wiedząc, że nieruchomości, które powinny dostać od Sofia Starodum wielu świń, jej brat postanawia poślubić Prostakova Taras Skotinin, wielki miłośnik zwierząt.

Pierwszy akt rozpoczyna się sceną, w której Prost wściekle zbeształ stoczni Trishka zbyt wąski płaszcz, który uszyła jej syna Mitrofanushka. Wszedł mąż Prostakova kwestię jak płaszcz siedzi notatki że workowate, za który otrzymał gradem obelg od żony. Tylko pojawiła Skotinin zauważa, że garnitur uszyty „dość”. Wliczony Sofia z listem w ręku. Cała rodzina boi się, że list niewygodne news: żaden z Prost-Skotinin nie można odczytać. Pismo czyta wszedł PRAVDIN gość. Z tekstu jasno wynika, że nie tylko nie Starodum martwy, ale również bogaty.

Prost, z obawy przed utratą bogactwa że Sofia będzie dziedziczyć z Starodum postanawia udaremnić ślubu z Skotinin i dać dziewczynie dla syna Mitrofanushka.

Podsumowanie. Ignorantem. Drugie działanie.

PRAVDIN przypisane do „identyfikacji ignorantów”, spotyka się ze swoim przyjacielem, który kieruje Milo przechodzącej przez wieś jednostki wojskowej. Milo skarżył się, że krewni zabrał ze swego miasta, dziewczyna, którą kochał. Sophia wydaje: to o niej mówi Milo.

Sophia kochanek twierdzi, że chce poślubić moc ignoranta Mitrofanushka i jednocześnie zazdrosny rozwiewa pojęcie „godności” swojego przyszłego męża.

Skotinin przechodzącej przez słyszy rozmowę i rusza z pięściami na Mitrofanushka, który obejmuje jego ciało od wuja wieje Nurse – poświęconej Eremeevna.

Mitrofanushka skarżą się do wujka matki. Który obiecuje zająć się i ożenić Skotinin Mitrofanushka.

Podsumowanie. Ignorantem. Trzeci akt.

Przez kogokolwiek innego niż Pravdina nie widać, pochodzi Starodum. Opowiada o swego gościa z udanej kariery i podjęcia decyzji o wycofaniu się z dworem królewskim i do życia w domu: jego hipokryzja i niesprawiedliwość rozgniewany orszak królewski.

Sofia włączone. Staro próbuje powiedzieć jej, że jutro idą, ale są one przerywane przez hałas walki: Prost walczą z Skotinin. Niniejszy rozerwać brat i siostra, a Staro informuje, że jutro zabiera Sophia, poślubić ją do godnego człowieka. Zauważając depresja, która pojawiła się na twarzy dziewczynki, wuj obiecuje dać jej wybór i zobowiązuje się do podjęcia wszelkich pary. Sophia i Milon westchnienie ulgi. Prost zaczyna wychwalać godności Mitrofanushka.

Podsumowanie. Ignorantem. Czwarta akcja.

Staro odkrywa, że Milo jest wybrańcem, którego żona z dala Sophia. Wzdłuż drogi, jest on przekonany o całkowitej ignorancji Mitrofanushka i jego nauczyciela Vralmana.

„Minor” streszczeniem historii. Piąte działanie.

Ludzie Prostakova próbuje porwać Sophia, ale jest ona zapisana przez Milo. PRAVDIN informuje, że uprawnieni do podejmowania pod opieką państwowej osiedla Prost. Nauczyciele wymagają Mitrofan wynagrodzenia. PRAVDIN Mitrofan postanawia dać żołnierzom. Syn brutalnie popycha rzucili się do matki i Skotinin spokojnie opuszcza.

Sprawiedliwość triumfuje!