593 Shares 4359 views

Wszystkie odcienie niebieskiego: palety i kombinacji

Wiele osób wie, że kolor jest nazywany subiektywnych właściwości promieniowania elektromagnetycznego zakresu optycznego, który jest określony na podstawie pojawiających wizualne wrażenie fizjologiczną. To zależy od wielu psychicznych, fizycznych i zmysłowych chwil. Postrzeganie koloru zależy od tożsamości osoby, jak również spektralnej składu luminancji i koloru polaryzacji z nonluminous obiektów otaczających źródeł światła. Bardzo ważne zjawiska takie jak metametriya, dziedziczny indywidualne cechy ludzkiego wzroku (Visual wyrazem stopnia polimorficznych pigmentów) i psychikę.


Mówiąc najprościej, kolor jest wrażenie, że dana osoba otrzymuje kiedy on promienie światła wpadające do oka. Te same efekty tych promieni może powodować różne osoby mają różne uczucia. Praktycznie każdy obserwator widzi swój prawdziwy kolor.

Jednym z podstawowych kolorów

Niebieski – grupa nazwa Dźwięki. Niebieskie widmowe barwy doświadczają pod wpływem promieniowania elektromagnetycznego o długości fali w zakresie 440-485 nm. Jest to jeden z podstawowych elementów w systemie RGB.

Wśród specjalnych odcieniach błękitu są trzy odmiany: niebieski, cyan (niebiesko-zielony) i ultramaryna.

niebieski

Badamy wszystkie odcienie niebieskiego odcienie. Co jest niebieskie? Jest to grupa elementów z lekkim przesunięciem niebieskim w kierunku zielony, tak że nie ma więcej odczucie barwy zielonej lub tradycyjne światło tonów karmel strefy niebiesko. Widmowa niebieski wstępnie harmonizuje z odcieniem 130 w trybie koloru okien (OOBFFF16).

To jest często definiowana jako lekko niebieski lub niebieskawy. W tym rozwiązaniu, powszechnie określa się jako niebieskie przedmioty, które są rozdzielane między pozostałych słabym niebieskim zabarwieniu. W szczególności należy wziąć pod uwagę niebieskie żyły, naczynia krwionośne, kiedy widzimy je pod skórą, jak postrzegamy kolor subiektywnie wydychając niebieski odcień.

źródło

Kolor niebieski nie należą do podstawowego i pośredniego Kohler. To nie jest dodawany do farb oraz 1, 2, 3 rangi (System (koła), kolor czerwono-niebiesko-zielony, czerwony, żółty i niebieski) systemu.

Na czerwony-zielony-niebieski kolor, odnosi się do stopnia 4-go (między cyjanu (zielony i niebieski) i niebiesko-zielony-niebieski). To może być opisana jako zielono-niebiesko-zielony-niebieski.

Niektórzy poszukiwacze uważają, że rosyjskie słowo „niebieski” pochodzi od nazwy „gołębia” ptaków. Inni mówią, że ptak zwany „gołębi” z powodu ich koloru. Niektórzy twierdzą, że słowo „niebieski” jest zbliżona do słowa „głęboko” w przezroczystych głębokich zbiornikach mieć odcień niebieskawy, a czyste powietrze powoduje nieba.

W przypadku wyraźnego odpływu zielony wrażenie Niebieski przekształcony cyjan, a po – w kolorze turkusowym. Niebieski angielskie słowo oznacza „Blue”, ale zazwyczaj jest tłumaczone jako „niebieski”. Ten kolor w przybliżeniu taka sama jak tonu w trybie koloru dla Windows (140-240-120, 0080FF16) 140.

Pigmenty i barwniki naturalne

Odcienie niebieskiego występują w przyrodzie. Tak, turkus ma niebiesko-zielonkawe odcienie – w zależności od dziedziny. Lapis w starożytności bardzo drogie, ponieważ jest jednym z rzadkich niebieskich pigmentów.

Fizyki

Niebo wygląda niebieski. W rzeczywistości, to emituje wszystkie widoczne kolory, ale stopień dispersirovaniya odwrotnie proporcjonalna do długości fali 4 stopnia. W rzeczywistości, w tym przypadku, zakres widzialny jest największa dla promieni niebieski, fioletowy i niebieski. Dla ludzkiego oka to zamieszanie pojawia się niebieski.

poligrafia

Jeden układ CMYK z podstawowych czterech kolorów jest cyjanu. To jest czasami nazywane niebieski, choć w rzeczywistości powinien być nazywany wpisany kolor niebiesko-zielony. W połączeniu z czerwonym kieliszki „anaglyph” on odtwarza obraz trójwymiarowy.

odcienie

Paleta kolorów jest nazywana stałą zestaw kolorów i dźwięków, które mają fizyczną realizację w sposób szczególny. Odcienie niebieskiego, są następujące typy:

 • jasny niebieski – niebieski Bristol;
 • turkus;
 • chaber;
 • ciemnoniebieski – zajęty – szaro-niebieskie lub szary odcień;
 • błękit (niebieski);
 • blado niebieski i liliowy uwaga – barwinek;
 • Lazurik – niezwykły widok niebieskiego perkalu;
 • błękitny (nieba);
 • chaber – niebieski, Silkova;
 • shmaltovy (stąd farby, który wytwarza się z niebieskiego szkła wbity (Smalt));
 • ultramaryna (niebieski barwnik otrzymano z kopalnych Lazurik).

psychologia

Odcienie niebieskiego są kojące, promować psychiczne i fizyczne odprężenie, tworzenie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. Ten kolor jest oznaką kreatywności, zaleca się do biur i sal lekcyjnych. Oglądając koloru niebieskiego, ludzie dążą do pokoju, lojalności, głębokiej harmonii z rozumowania, społeczeństwa i samego siebie. Niebieski jest uważane za „męskie” kolor. Łączył z „kobiece” różowym.

Etnografia i Kultury

Odcienie niebieskiego są odzwierciedlone w animowanym filmie „Niebieski Puppy”. Historyczne, kulturowe i literackie skojarzenia z tym schematem kolorów dostępnych w tradycji prawosławnej. Na przykład, niebieski jest kolorem Matki „rzecznik trudne.”

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie odcienie błękitu jest sen i idealne. Stąd pojęcia „Blue Dream” (nieuchwytny i piękne), „niebieski złodziej” ( „The Twelve Chairs” przez ILF i Pietrow), cierpi z kradzieży po skruchy, niebieskie włosy Malvina i tak dalej. W rzeczywistości, ten kolor obiekty charakteryzują jako „zbyt doskonały.”

Wyrażenie „na srebrnym talerzu” (plik) oznacza, dając komuś żądaną bez skąpym pracy z jego strony. Wiadomo również, że kamień topaz jest uważany za fizyczny realizacja karmelu. A przecież nie jest to kot rasy „Russian Blue”.

Ciepłe i zimne odcienie

Niebieski jasny kolor zaliczana jest do zimnych tonów. Ale jeśli trochę żółty dodać do niego, staje się promienna miękki cecha. Ciepłe odcienie niebieskiego – nieba i wszystkich jego odcieni.

Zimne odcienie są chaber niebieski, błękitny, granatowy, ochronny, niebieski i inni.

niebieski ślub

Ślub w kolorze niebieskim to święto czułością, bardzo subtelny i powściągliwy. Zorganizować ślub zazwyczaj nieśmiały romans. Niebieski reprezentuje spokój dosłownie szlachetność i czystość. Pozornie wydaje się nieczuły i zimny, ale nie są ukryte niesamowitą wszechstronność i nieznaną siłę. To niewiarygodnie głęboki kolor.

To może być łatwo w porównaniu do kameleona, bo umiejętnie dopasowuje się do otaczających kolorów. On jest jak tabula rasa, na której każdy może stworzyć swój opis maluje zaskakujące i fascynujące.

W świecie istnieje wiele niebieskich barwach. Na przykład, w Panton Instytut paleta zawiera ich 119. Ale przede wszystkim elementy pośrednie, które w przeciwieństwie do zwykłych ludzi ledwo złapać. Na niebieskim weselu zwykle używają ciepłe kolory: niebieski №1, Baby Blue, Aqua, turkusowy, błękitny, aqua, wodę, Bondi Beach iglastego zielony, akwamaryn, błękit, szarość Viridiana.

wnętrza

Dobre odcienie światła? ton obecny we wnętrzach epoki Cesarstwa niebieskie światło. To właśnie w tym czasie mury w pokojach ozdobione farby danego koloru. Drzwi i właściciele podłogowe barwione ciemny karmel, i ułożone meble na przekątnej. Dziś nikt nie jest zobowiązany do przestrzegania tych zwyczajów, ale korzystanie z niebieskich kolorach we wnętrzu jest w pełni uzasadnione.

Miękkie odcienie szaro-niebieskiej (Blue-szary) niesamowitej harmonii z pięknych mebli i wyposażenia domowego. Takie właściwości są odpowiednie do utworzenia szlachetnej i eleganckiej atmosferze, bogate nuty żywością.

Niebieski Wnętrze jest wygodne skojarzenia z morskich rozległych nieskończonego nieba. Człowiek podziwiając takie piękno, doświadczyć ciszy i spokoju. Niebieski kolor wywołuje uczucie beztroski, spokoju i dobrobytu. Ale musimy pamiętać, że jego nadmiar może prowadzić do zmęczenia.

Mamy nadzieję, że poprzez ten artykuł, można użyć niebieski odcień celowo.