410 Shares 928 views

Viola. Sadzenia i pielęgnacji roślin.

Bratek, altówka viola WITTROCK lub po prostu – kwiaty, z których uprawa cieszy ludzkie i prostota i piękno. Byli pstrokacizna różnorodność kolorów widzianych i wiem wszystko. Rozwijać ten wspaniały kwiat w ogrodzie, wazonie lub klombu basta. A jeśli chcą zdywersyfikować swój ogród kwiatowy, dodają lekkości, koloru, można pomóc w tym altówkę. Sadzenie i pielęgnacja kiełków nie wymagają specjalnych umiejętności, wszystkie elementarne proste.


Funkcje, które lepiej uwzględniają

Dla szczęśliwego życia rośliny potrzebują trochę. Viola kwiat nie lubi bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli wylądować na otwartej przestrzeni oświetlone, jest możliwe otworzy płatki i pokazać jej piękno, ale szybko traci swój dekoracyjny wygląd. Zalecane bratki sadzić w żyznej gleby i odpowiedniej wilgotności. Najlepiej jest rozpocząć sadzenie wczesną wiosną, tak że sadzonki w ciągu kilku miesięcy już dojrzały, a to może być wykonywane w ogrodzie. Kwiaty lepiej zlecić ciepło lipca, jeśli były otoczone niektórych innych roślin. Istnieje druga opcja: altówka rośnie dobrze pod krzewami, ponieważ nie będzie to konieczne do jej cieniu i płatki zachowa jasność.

reprodukcja

Mnożyć tych kwiatów nasiona. Nasiona bratków ukryte w pudełku, ale jest to praktycznie niemożliwe, aby zebrać. Gdy pole jest dojrzały, strzela jego zawartość w różnych kierunkach. To tak ciekawych ras altówka. Sadzenie i pielęgnacja dużo łatwiej, ale jeśli nadal chcesz, aby zebrać nasiona, eksperci sugerują, aby umieścić na skrzynki gazowe torby tak, że wybuch, nasiona nie są rozproszone. Jest też drugi sposób, aby uzyskać nową roślinę. Jeśli twoje kwiaty rosną pod krzakami, a następnie po nasionach ich osyplyutsya, widać maleńkie kiełki nowych bratków. Bardzo starannie miarka się kiełkujące nasiona i przeszczep do stałego miejsca, na przykład, na klombie. Potem okazuje się, że w klombie rosną tylko sadzonki, a kiedy traci dekoracyjny, usunąć te rośliny. W tym czasie trzeba będzie ziarno, z którego można wyhodować nową altówce.

Sadzenie i pielęgnacja

Bratki kwitną w drugim roku po posadzeniu, więc jest to bardzo wygodne, gdy część reprodukuje kolory „self-siew”. Ale niezależnie od tego, gdzie i jak będą one kwitną, to dwuletnie rośliny wymagają regularnego podlewania i nawożenia. Najlepiej jest użyć tego złożonego nawozu mineralnego, w której struktura jest już na miejscu i azot, fosfor i potas i pierwiastki śladowe. Dla szybszego wzrostu rozsady można stosować azotan amonu i superfosfat nawozu. Uważaj na krzaku w okresie kwitnienia, czas usunięcia kwiaty, które są wyblakłe: będą one psują tylko wygląd klombów i prowadzić do przedwczesnego starzenia się inne kolory.

Zastosowanie w projektowaniu krajobrazu

projektanci krajobrazu jak również używać do ich pracy tak pięknym kwiatem, jak altówkę. Sadzenie i dbać o nią, jak już rozumieć, są bardzo proste, ale jego piękno, kolorowe płatki różnych kolorach, ciekawa forma uszlachetnić każdą kwietnik czy skalniaków.