230 Shares 7442 views

'Amoxiclav': analogi, wskazania, przeciwwskazania

Spośród antybiotyków o szerokim spektrum „Amoxiclav” zajmuje miejsce. To w połączeniu leków zawiera antybiotyk „amoksycyliny”, która jest w połączeniu z preparatem kwasu klawulanowego, która ma również aktywność w zwalczaniu bakterii. Z kolei „amoksycyliny” to półsyntetyczne penicyliny. Wzajemne oddziaływanie tych substancji nie pozwala na rozkład enzymatyczny amoksycyliny.

Ta kompozycja sprawia, że „Amoxiclav” tak szybko i skutecznie, że można go podawać pacjentom w celu określenia czynnika sprawczego i farmakinetiki badań.

„Amoxiclav” analogi tego leku ( „Augmentin”, „Ranklav”, „Liklav”, „Panklav”, „Rapiklav”, „Flemoklav soljutab”, „Ekoklav” i inne) są najczęściej stosowane w leczeniu poważnych chorób zakaźnych narządy układu oddechowego, układu moczowo-płciowego, dróg żółciowych, narządów miednicy. Lek radzi sobie z zakażeniami górnych dróg oddechowych, zapalenie migdałków, zapalenie gruczołu krokowego i rzeżączki. „Amoxiclav”, jego analogów w celu zwalczania infekcji, które występują w kościach, skóry, tkanek miękkich. Mogą być stosowane do leczenia sepsy lub zapalenia wsierdzia. Lek może być przypisany do pacjentów z rakiem jako składnik chemioterapii.

Zazwyczaj do 14 lat lek „Amoxiclav”, jego analogi przyjąć zawiesinę. Po tym wieku, lekarze przepisują pigułki. Zazwyczaj przepisane tabletki trzy razy dziennie. Dawki wybiera lekarz w zależności od nasilenia choroby, waga i wiek pacjenta.

Lek może być podawany dożylnie w regularnych odstępach czasu: działając bezpośrednio we krwi, działa szybciej niż do stosowania doustnego.

Ponieważ „Amoxiclav”, jej analogi są drogie, często pojawiają się pytania: „Analogi różnią? Które z nich wolisz? czy zamiana leku jest możliwe? "Augmentin" lub "Amoxiclav" wybrać? "

Fakt, że prawie wszystkie analogi „Amoksiklava” są identyczne pod względem składu. Składnik czynny zawarty w nich są „amoksycyliny” kwas Klavuanovaya. Są one aktywne wobec tlenowych bakterii Gram-dodatnich. Różne leki zazwyczaj jedynym producentem i ceny. Tak więc „Amoxiclav” wyprodukowane w Słowenii. Jej cena zmienia się od 70 rubli (5 tabletek 0,6mg) do 400 rubli (14 tabletek 1000 mg).

"Augmentin" Made in Britain "Ranklav" – w Indiach, "Sumamed" – w Chorwacji, "Ekoklav" – w języku rosyjskim. Ceny tych produktów mieści się w zakresie 130 – 1000 rubli, w zależności od dawki, ilość tabletek w opakowaniu, a obszar, w którym lek ten jest sprzedawany.

Dlatego, aby odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj przygotowania „Amoxiclav” lub „Sumamed” najlepszym trudne. Można to zrobić tylko lekarz szczegółowo zna działanie antybiotyków. zwykle upoważniony do sprzedaży w odpowiednikami drogeryjnych. Jednak przed zakupem nie jest przypisany, a podobny lek, to lepiej skonsultować się ze specjalistą.

Przynosi te leki nie tylko kompozycji, ale również skutki uboczne, które mogą powodować antybiotyki.

„Amoxiclav” analogi tego leku może wywołać wymioty, nudności, zaburzenia czynności nerek i wątroby. Reakcje często nie alergiczne: pokrzywka, wstrząs anafilaktyczny, obrzęk. Czasami antybiotyk może spowodować zapalenie jelita grubego lub zapalenia wątroby.

To po raz kolejny ostrzega o niebezpieczeństwach samoleczenia z lekami takimi. Dlatego też, pomimo faktu, że „Amoxiclav” jego odpowiednicy dzisiaj są sprzedawane bez recepty, wziąć je tylko na zalecenie lekarza.

Przyjmować antybiotyki ogólnym nie można zadowolić wszystkich. Nie są zalecane

  • Osoby z nietolerancją poszczególnych
  • pacjenci z mononukleoza
  • Ciąży i matek karmiących
  • U pacjentów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi
  • Pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby

Jeżeli błędne dawkowanie antybiotyków może wystąpić przedawkowania. Zazwyczaj jest ona wyrażona w wyglądzie biegunka, wymioty, pokrzywka. W przypadku przedawkowania otrzymujemy zmywacz zatrucie jest hemodializa.