260 Shares 3152 views

Femtosekundowego lasera: opis, rodzaje, funkcje aplikacyjne i opinie

Porozmawiajmy o tym, co dzisiaj femtosekundowego lasera. Jakie są główne zasady jego działania i jak to pomaga poprawić wzrok?


Teoria Bohra

Kiedy na początku XIX wieku nauka osiągnęła poziom, który może zajrzeć w strukturę atomu, nowy kierunek – fizyka kwantowa. Pierwszym zadaniem było określenie, w jaki sposób i dlaczego małe elektrony nie spadają na ciężkim jądrze atomu. Poprzedni teoria oparta na równaniach Maxwella, twierdził, że każdy ładunek poruszający emituje pole zatem traci impet. W ten sposób, przeniesienie elektronu na orbicie wokół jądra muszą stale emitować i ostatecznie wchodzą do jądra. Boru sugeruje się pomysł, że elektronów w atomie może być tylko w pewnych odległościach od środka, i przejście z jednego poziomu na drugi towarzyszy emisja jednego lub pochłaniania energii. Teoria ta została później wyjaśnione w kategoriach fizyki kwantowej. Obecność poziomu stacjonarnych elektronów otworzyło drogę do niniejszego wynalazku, lasera femtosekundowego (w zestawie).

Teoretyczne podstawy lasera

Po naukowcom zrozumieć ułożenie atomów, chcieli dowiedzieć się, jak zarządzać stanu elektronu. W normalnych warunkach elektronów, które z jakiegoś powodu jest wysoki poziom atomu stara się zaspokoić niższych poziomów, czy są one wolne. W energii przejściowego jest emitowane w postaci fotonów światła, lub fotonów. Ale przejście między dwoma poziomami tworzy inny kwanty światła. Ale jeśli wielu elektrony będą poruszać jednocześnie z wyższego do niższego poziomu, nie będzie strumień z wielu identycznych fotonów. Zastosowania tego przepływu są nieograniczone. Na przykład, laser femtosekundowego zaćma usuwa. Domieszkowany itr rubin stwierdzono poziom tak zwanej inwersji obsadzeń, gdy elektrony są bardziej prawdopodobne, aby zebrać się na wysokim poziomie, a następnie wszyscy razem pójść do niższa. Głównymi składnikami lasera następujący:

 • Płyn roboczy (substancji, która ma poziom odwrócony populacji);
 • pompy (źródło, które „indukuje” elektrony gromadzą się na poziomie odwrotny);
 • rezonatora w postaci dwóch równoległych zwierciadeł (są skoncentrowane tylko te fotonami, które są generowane w tym samym kierunku, a wszystkie inne są rozproszone).

Uzyskany impuls wyjściowy może być ciągłe lub dyskretne. Femtosekundowego lasera, na przykład, należy do drugiego typu.

Mikro, nano, femto

Wszystkie te konsole stanowią część całości. Milli – to coś akcji tysięczna, takie jak miernik. Tj milimetra – to 10 ~ 3 m. Przedrostek femto oznacza, że coś waży, czy rozciąga się w 10 do 15 razy mniejsze niż pewien jednego. W związku z tym femtosekundowy laser ma bardzo krótki impuls. W każdej sekundzie kawałki nadające 10 15 impulsów. Dlaczego tak niewyobrażalnie małą wartość? Fakt, że moc lasera zależy od tego jak długo elektrony są gromadzone na poziomie odwrotnego. Z ciągłymi laserów energetycznych nie mogą być wysokie. Lecz krótszy niż każdego impulsu, tym wyższa jest wydajność. Wiele procesów są znacznie dłuższe, a ostatecznym celem takiego krótkiego impulsu nie jest zauważalne. systemu odbierania Wygląda ciągłej lasera. W tym przypadku, spójność wiązki wyjściowej i mocy jest znacznie wyższa.

zaćma

Zaćma – zmętnienie soczewki. Osoba, która rozwija się taka wada widzenia, może nie być tego świadomi: rozwój zaćmy na skraju wizji źrenicy nie jest osłabiona. Ale jeśli występuje zmętnienie w centrum obiektywu, nie zauważysz osłabienie widzenia jest to niemożliwe. Głównymi przyczynami tej zmiany w oczach, cztery:

 • szkodliwe promieniowanie wysokich dawek;
 • uraz głowy lub samego oka;
 • cukrzyca;
 • dużo stresu.

Fizyczna jest przyczyną jednego – białka znajdującego się w soczewce oka zacznie się pogarszać, rozpadają. Proces ten nazywany jest denaturacji białka. W przypadku obiektywu zniszczenia są nieodwracalne. Wcześniej starcy z białymi oczami były całkowicie zależne od swoich krewnych, ponieważ były one faktycznie ślepy. Teraz jednak choroba może być skutecznie leczone.

Leczenie zaćmy

Tradycyjnie, leczenie rozumie się zakłócenia w ludzkim ciele, które nie narusza jego integralności: ból gardła leczonej pigułek i gorącą herbatę, cięte palców – maści i bandaże.

Ale w tym przypadku, radykalne leczenie – chirurgia. Normalnie to słowo implikuje ran, szwów, które mają długi czas leczenia, ból i utratę normalnego trybu życia. W przypadku operacji zaćmy nie musi się bać, bo nacięcie jest zwykle bardzo małe, 2-3 mm, bez naczynia krwionośne nie są cięte, miejscowego znieczulenia.

Etapy pracy:

 1. Gałka oczna jest znieczulone specjalnymi kroplami.
 2. Tęczówki cięcie (cięcie nie więcej niż 3 mm długości).
 3. Soczewka jest włożona specjalnego urządzenia.
 4. Urządzenie konwertuje stary obiektyw emulguje.
 5. Emulsja jest zasysane.
 6. Wprowadzamy nową sztuczną soczewkę miękką.
 7. Instrument pochodzi z oka.

Zabieg trwa około 15 minut, po którym człowiek może iść do domu sam.

Jest na etapie transformacji starego obiektywu emulguje za pomocą lasera femtosekundowego. Okulistyka zna i kolejnym przykładem wykorzystania laserów – korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu. Ale to zupełnie inna historia.

Zalety laserów w leczeniu zaćmy

Natychmiast skontaktować jedną wadę – metoda ta jest dość drogie. Jednak we wszystkich innych aspektach lepiej niż w poprzednich metod. Według opinii, mniej uszkodzoną tkankę otaczającą soczewkę, przechodzi konwersję do emulsji, mniejsza wielkość uzyskanych cząstek, jeśli są stosowane w operacji lasera femtosekundowego. Recenzje tego działania są bardzo pozytywne zarówno od pacjentów i od lekarzy.

Wspominaliśmy już, że wykorzystanie laserów jest regulowana bardziej i krótkowzroczność. Jednak do niedawna inny sprzęt był używany do tej operacji i leczenie zaćmy. Pacjent jest najważniejsze – jakość pracy, ale w klinice, która zapewnia takie usługi, chciałby wydać na sprzęt nie tak dużo pieniędzy. W tym przypadku, Ratowanie Victus femtosekundowego lasera: to może być wykorzystane do trzech różnych operacji. W tym przypadku wystarczy, aby zmienić ustawienia.