317 Shares 9664 views

Jakie jest zużycie paliwa „Toyota Tundra”, a które mogą być przyczyną zwiększonego zużycia?

„Toyota Tundra” – to prawdziwie amerykański pick-up, który wyróżnia się imponującą i agresywny design, wysokiej nośności, potężny silnik i … „wydajność” pod względem zużycia paliwa. Tak, zużycie paliwa „Toyota Tundra” jest przyzwoity, co najmniej, spędza 18 za sto litrów benzyny. Jednak, aby w pełni zbadać danych, dzisiaj dedykujemy „Toyota Tundra” i swoją gospodarkę na osobny artykuł. I w końcu spojrzeć na przyczyny z powodu których pick-up mogą odpadów więcej benzyny.


Jak pokazuje praktyka, odbieranie z silnikiem 5,7 litra zużywa „setki” od 18 do 25 litrów. Liczba ta zależy od warunków drogowych i stylu jazdy kierowcy. Tak więc, na poziomie i prostym torze z spokojnej jazdy to pickup „jeść” 18 litrów, a jeśli spróbujesz, to 17.

Zużycie paliwa „Toyota Tundra 57„może wzrosnąć do 30 litrów (dla porównania ciągnika 20 ton”Reno Magnum" spędza przy pełnym obciążeniu od 30 do 35 litrów oleju napędowego). To wystarczy do częstego „stop”, przekrwienie i klimatyzacją. Ogólnie rzecz biorąc, miasto „Toyota Tundra” wydać nie więcej niż 25 litrów.

Warto również zauważyć, że zużycie paliwa „Toyota Tundra” z silnikiem 4,7-litra nie różni się zbytnio od swojego starszego brata. Tak więc, w aktywnej trasy pojazdu może wchłonąć od 17 do 22 litrów paliwa. Miasto w ogóle nie ma różnicy – 24-25 litrów. Ponownie, wartość opłacalności mogą się różnić w zależności od stylu jazdy i warunków drogowych. Nawiasem mówiąc, zużycie paliwa „Toyota Tundra” może wzrosnąć do 10 procent, jeśli go na długi czas pracy na biegu jałowym. Jest tak, ponieważ, gdy mechanizm zmiany biegów benzyna niecałkowicie spala się w komorze i prosty emitowanej w rurze.

Co zrobić, jeśli na „pickup Toyota Tundra” zużycia paliwa wzrosła do 30 litrów lub więcej?

W tym przypadku, należy dowiedzieć się źródło problemu. Zazwyczaj głównym powodem zwiększonego zużycia staje się usterka w układzie sterowania silnika. W większości przypadków, zużycie paliwa zwiększa się na skutek nieprawidłowej obsługi czujników, które są przeznaczone do obliczania przygotowania mieszanki paliwowo-powietrznej. Może to być:

  • Czujnik temperatury wlotowe i kolektor wlotowy i temperatury cieczy chłodzącej silnik.
  • sonda lambda.
  • Czujniki położenia przepustnicy, DFID – czujnik przepływu masy powietrza.

Z reguły, życie drugim elementem może być zmniejszona z powodu opóźnionego wymianie filtra powietrza. Ze względu na brak tlenu DMRV zakłócony, dzięki czemu nie jest nieprawidłowe tworzenie mieszaniny i większa ilość paliwa wpływa do komory.

Nieprawidłowe funkcjonowanie tych części jest silnie wyrażane w przykładzie słabą lub bogatej mieszanki paliwo-powietrze. Aby zdiagnozować stan czujnika jest najlepszy w centrum serwisowego, w którym ty i będzie je zastąpić. Jeśli jednak nie chcesz prowadzić samochód do myjni, można zdiagnozować wszystko dla siebie. Tylko do tego trzeba co najmniej jeden lub przynajmniej motortester multimetru. W celowniku można użyć woltomierza.