431 Shares 2667 views

Jak przekonać osobę do zaakceptowania swój punkt widzenia?

Każdy jest inny i każdy ma prawo do swojego punktu widzenia – tak mało lub tak stanach znane od wieków filozoficznej mądrości. Powiedzmy, trzeba wziąć ludzkie prawo być sobą i myśleć inaczej. Jednak, aby zaakceptować ten fakt niezmiernie trudne. Jest jedna rzecz, jeśli chodzi o dość neutralne pytania, takie jak „Jaką muzykę lubisz,” lub „co jest lepsze: a. Komedia albo powstańcy” Jednak sytuacja zmienia się dramatycznie, jeżeli opinia efektu przeciwnika w sprawie przyjęcia wspólnych rozwiązań. Na przykład, w przypadku umów. I właśnie wtedy, gdy ważne jest, aby przekonać osoby, które nie są mu rację!


Aby przekonać osobę, że mają rację, to wystarczy znać kilka technik psychologicznych, dzięki czemu rozmówca zorganizować vVam.

1. Bądź szczery. Nawet jeśli wszystko kipi wewnątrz ciebie, trzeba zachować spokój i opanowanie, lub metody perswazji nie będzie działać. Szeroki i lekko uśmiechnąć, nie trzeba wspinać się na przeciwnika pod skórę, rozluźnić uścisk. Nie udawaj, że jesteś absolutnie obojętny na wyniki negocjacji – to nie jest tak. Wystarczy być otwarty i znajduje się rozmowie.

2. Przed przekonać osobę, która swój oferujesz lub widoku tylko prawo, wyraźnie uwierzyć w to sam. To jest złe i nie może być inaczej.

3. Jasno człowiekowi, że szanuję jego i jego punkt widzenia. Przeplatane twoje przekonania neutralne komentarze. Nalegać, ale z uśmiechem. I zgadza się z nim. Przyjąć za pewnik: partnera (najprawdopodobniej) nie głupi. Jego punkt widzenia też jest godne szacunku! Pytanie, ogólnie rzecz biorąc, nie jak przekonać osobę i jak to zrobić tak, że chciał przyjąć swój punkt widzenia.

4. narzucić swoje tempo rozmówcę. Jednak, aby tak szybko i brutalnie nie warto robić. Trzeba być na tej samej fali. Ale jak! Ważne jest, że tempo i ton głosu została podchwycona przez interlokutora, a nie odwrotnie. Aby to zrobić, powiedział do nich po zdaniu mówiąc dokładnie to samo tempo jak to jest (szybko lub wolno), a na końcu wyrażenia koniecznie zwiększyć lub spowolnić tempo. Tak więc, nie tylko tworząc komfortowe środowisko dla negocjacji, ale również dać przeciwnik podświadomie zrozumienia, że jest on gra za swoimi zasadami.

5. mówią tym samym językiem. Przed przekonać kogoś, że coś kupić lub zaakceptować warunki, stanąć na jego miejscu: czy wziąć coś, co tak ciężko „vparivayut”? Mało. Jednak mówienie o korzyściach, interesującym rozmówcą. I to nie ma znaczenia, czy sprzedajesz coś lub po prostu przekonać innych o słuszności swoich pomysłów, niech wiedzą, że słyszysz to, słuchać i, w ogóle, oznacza to samo! Więc „odwrócić” do drugiej osoby i siłą rzeczy musiał opuścić pozycję obronną.

6. Nie nuda. Cokolwiek było sporu: próba podpisania umowy handlowej na korzystnych warunkach, albo przekonać przyjaciela, że Twój ulubiony film z jego najlepszych – to nie ma sensu, aby rzucić kilka faktów. Jeżeli osoba przed tobą erudyta i lekkomyślny, mógłby rzucić fakty mówią inaczej. Tak więc możliwe jest długi czas coś do udowodnienia i nic do udowodnienia w końcu. Zgadzam się z nim równowagę.

7. Jego argumenty są dostępne w formie pytań. To ironiczne, ale to działa. Powiedzmy, że kłócą się z przyjacielem o tym, czy pewnej roli aktora w filmie swego szczytu kariery. Czy jesteś pewien, że tak – jest. Zadaj sobie pytanie: „Czy możesz wymienić filmy wydane w ciągu roku, gdzie grał lepiej?”. A każdy lekko zamyślony … Ochrona częściowo uszkodzony.

6. pokonując opór. Jeśli z powodzeniem udało się pokonać poprzednie kroki, można zauważyć, że ludzie „rozmrożone” i stał się bardziej zadowolone i znajduje się na ciebie. Innymi słowy, niektóre z jego odporności na przezwyciężenie barier. Jak przekonać mężczyznę w swojej słuszności w końcu? Budowanie pytania w taki sposób, że źródło odpowiedział „tak”. Zadawaj pytania emocjonalne, zapewniają komfortową atmosferę.

Zasłona tajemnicy o tym, jak przekonać ludzi, teraz lekko podniesiona.