719 Shares 1839 views

Kryzys na Ukrainie: przyczyny i konsekwencje

W sprawie kryzysu na Ukrainie, słyszymy codziennie w telewizji, radiu i gazetach Dyskusja na temat operacji wojskowych, cywilnych ofiar. Wszystko to jest bardzo przerażające i śmierci zwykłych ludzi stygnie krew w ich żyłach. Jakie są przyczyny kryzysu na Ukrainie? Spróbuj zrozumieć.

Stan materiał na Ukrainie przed kryzysem było trudne. Ludzie zauważyć, że sąsiednie kraje – Słowacja, Rumunia i Bułgaria – 20 lat temu pod względem życia były na równi z Ukrainą, a teraz żyją znacznie lepiej. Ukraińcy uważają, że przyczyną poprawy życia swoich sąsiadów jest członkostwo w UE.

Przyczyny kryzysu na Ukrainie

Janukowycz doszedł do władzy z obietnicą, że Ukraina wejdzie do UE, a ludzie byli skłonni tolerować zasilanie i poczekać na początku nowego wspaniałego życia. Najprawdopodobniej przyszłość Ukrainy w Unii Europejskiej nieco pomijane mieszkańców tego kraju, ale to już inna historia. Tak więc, kryzys polityczny na Ukrainie rozpoczęła się, gdy Janukowycz zawiesił prace nad promocją kraju do Unii Europejskiej i zaczął poruszać się w przeciwnym kierunku.

Ludzie czuli się zdradzeni, uświadomić sobie, że poprawa warunków życia, że nie będzie czekać, aw nocy z 21 na 22 listopada odbyło się Majdan.

Kryzys na Ukrainie podniosła setki ludzi, którzy są niezadowoleni z obecnego reżimu. Wzięli w górę ramiona, koktajle Mołotowa, spalone opony i zaatakowały miasto.

30 listopada władze Ukrainy próbował użyć siły, aby rozproszyć demonstrantów, ale nie udało się. Na Niepodległości miały różne kategorie osób: urażony osób wymagających wejścia do Unii Europejskiej, polityki i rodników. Ten ostatni miał znaczną przewagę, dotarli całą opozycję. Kraj jest podzielony na dwie części, a żaden z nich nie chciał wywiesić białą flagę.

Rozejm miał zaledwie 2 miesiące. Umowa została podpisana 21 lutego pokój między rządem a opozycją. Od tego dnia miał zacząć działać w 2004 roku konstytucji, i miały wystąpić przedterminowych wyborów prezydenckich na Ukrainie. Obie strony zobowiązały się nie używać środków siłą. Ale w mniej niż jeden dzień, jako opozycja przejęła władzę i obalił istniejący Ukrainę. Janukowycz został zmuszony do opuszczenia swojego kraju w Rosji. Nowe władze wyznaczył wybory prezydenckie w dniu 25 maja 2014 r. Wcześniej, pełniący obowiązki głowy państwa był Aleksander Turchinov.

Rozdzielenie Ukrainie

Ale nie wszyscy Ukraińcy byli zadowoleni z nowego rządu. Krym i Sewastopol postanowiła przeprowadzić referendum, który postanowił kwestię przystąpienia Rosji. Ludzie są zmęczeni tolerować kryzysu na Ukrainie, a 16 maja 2014 w tych miastach, odbyło się referendum, którego wyniki stało się jasne, że 96% wyborców chce mieć ich kraj stał się częścią Federacji Rosyjskiej.

W dniu 21 marca, Krym i Sewastopol stały się przedmiotem Rosji. Mieszkańcy tych miast płakali ze szczęścia i bardzo szczęśliwy powrót do domu. koncerty wspierające „nowych Rosjan” odbyła się w całej Rosji, a kiedy ludzie po raz pierwszy zobaczyłem Władimira Putina, to bardzo długi czas krzyczał „dziękuję”.

Kary dla Rosji

Ale nie wszyscy byli zadowoleni Reunion. Stany Zjednoczone i inne kraje zaczęły następnie nałożyć sankcje wobec Rosji. Doszli do wniosku, że niektórzy politycy rosyjscy odmówić wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Po odłączeniu od Krym Ukraina zdecydowała się 3 obszary: Ługańsku, Doniecku i Charkowie. Tak było Republiki Ludowej Doniecku, Ługańska Republika Ludowa i Republika Ludowo Charkowie.

Pożar w Domu Związków Zawodowych

02 maja w Odessie, nie było straszne, że w szoku całej Rosji. Protestujący zaczęli strzelać do ludzi, a kiedy ukryli w Domu Związków Zawodowych, zamknął drzwi od zewnątrz i podpalili budynek. wozy strażackie nie pozwolił jechać do gaszenia pożaru. Ludzie, którzy wyskoczyli przez okno i pozostali przy życiu zostali zastrzeleni. Łącznie 48 osób zginęło tego dnia.

Kryzys zyskał tylko impet na Ukrainie. Pełniący obowiązki prezydenta Ołeksandr Turczynow nakazał, aby wyeliminować konflikt we wschodniej Ukrainie i wolno używać do tego celu broni. Poprzez maja walczyli między bojówkami i Gwardii Narodowej pod Ukrainie.

11 maja odbyło referendów w Doniecku i Ługańsk. Zgodnie z ich wynikami, stało się jasne, że większość mieszkańców popiera ideę niezależności regionów. W tych dniach, ogłoszono, że Chińska Republika Ludowa Republika Doniecka i Ługańska Ludowej nie będą uczestniczyć w wyborach prezydenckich na Ukrainie w dniu 25 maja.

wybory prezydenckie

W wyborach prezydenckich wygrał Petr Alekseevich Poroszenko. Obiecał, że będzie przerwać operację karną i zatrzymać śmierć cywilów. Ale to wszystko okazało się tylko słowa. Niektóre odpoczynek po wszystko było. Ukraińskie władze próbował negocjować z milicją, ale rozmowy spełzły na niczym ołów. Poroszenko nakazał rozebrać wszystkie osady, które były wobec nowego rządu.

Kiedy to się skończy?

Kryzys polityczny na Ukrainie został oznaczony oraz zakaz nadawania rosyjskich kanałów telewizyjnych. Z kolei ukraiński telewizji powiedział, że Rosja idzie na wojnę z Ukrainą. Ludzie boją. Gwardia Narodowa Ukrainy jedzie do wsi i trwa mężczyzn w wieku od 18 do 40 starych do wojska. Ci, którzy próbują uciec giną.

Obecnie walczę dla regionów Ługańska i Doniecka. Każdego dnia ludzie przychodzą pod ostrzałem. Grupa karny strzelanie nawet u dzieci. Każdego dnia zabił cywilów. Ludzie z lęku rzucić wszystko i uciec do Rosji. Region Rostov jest obóz dla uchodźców z Ukrainy. Ludzie zapewnić pomoc psychologiczną i materialną. Dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, wszyscy uchodźcy będą dostarczane z mieszkania i pracy.

Kryzys na Ukrainie trwa już ponad 8 miesięcy. Zabity setki cywilów, rosyjskie korespondentów. Tysiące uchodźców i takiej samej liczby ludzi, którzy pozostali na Ukrainie w gorących miejscach, mieszkają w piwnicach. Co będzie dalej? Jak będzie kryzysu we wschodniej Ukrainie? Źle, znane jest jedynie Bogu. Możemy tylko życzyć cierpliwości do narodu ukraińskiego i mądrość władz ukraińskich.