329 Shares 4572 views

Pamięć – to jest coś, co musi być chroniony!

Po trzydziestu latach, wielu zaczyna narzekać na złą pamięć. Dlaczego jest coraz gorzej? Jak można ćwiczyć swoją pamięć? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w tym artykule.

Nasza pamięć może być osłabiona w wyniku urazu mózgu i innych chorób, w ciągłym stresie, zaburzenia snu, alkoholizm, palenie papierosów, przyjmowanie leków, pewien wiek.

Więc staram się uprawiać sport, spać i jeść prawidłowo. W czasie wykonywania mózgu tlenu dostarczanego z komórkami, które mają znaczący wpływ na pamięć, ale tak ważnej składowej reżimu dnia, jako zdrowego snu, poprawia funkcjonowanie mózgu. Staraj się nie dostać się w sytuacjach stresowych, ponieważ stres powoduje ogromne szkody dla pamięci. Wprowadź do swojej diety są węglowodany złożone , takie jak fasola, chleb pełnoziarnisty, płatki owsiane, brązowy ryż, soczewica, a także produktów bogatych w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: ryby, olej rybny, olej lniany.

Najlepszym sposobem, aby rozwijać pamięć – to jej trener. Czytaj różnych książkach, nie jest związany z podstawową działalnością, spróbuj zapamiętać słowa słuchasz jest bardziej prawdopodobne, aby komunikować się z różnymi ludźmi, grać w gry, które wymagają wysiłku umysłowego, takich jak szachy.

Najlepiej wykonywać, rozwijają pamięć, – naruszenie jego konwencjonalnych granic, przymus mózgu szukać innych sposobów. Jeśli nigdy odgadnąć zagadki i krzyżówki, nadszedł czas, aby to zrobić! Można uczyć się języków obcych lub nauczyć się grać na żadnym instrumencie muzycznym.

Pamięć – to proces imprintingu, konserwowania, powielanie informacji.

Pamięć jest:

– emocjonalny, na podstawie uczuć i doświadczeń;

– Silnik – działania pamięci i Przypomnijmy, ruchy;

– kształcie – przez odciśnięcie informacji poprzez słuchowych, wizualne lub dotykowe receptorów;

– logika na podstawie procesu myślowego.

Osoba zdominowana przez każdy z tych typów pamięci. Główna pamięć, która jest zdominowana przez tancerza, – silnik, artysta – w kształcie, aktor – emocjonalny.

Można ćwiczyć swoją pamięć, spróbuj następujące ćwiczenie:

– Follow działanie jest prawa i lewa ręka, na przykład, szczotkowanie zębów.

– Czy uczniom ruch w górę iw dół, w lewo lub w prawo o 30 sekund. Dotknąć lewego kolana prawego łokcia i odwrotnie.

– Rysowanie kształtów geometrycznych na papier obiema rękami ze sobą: – Prawo okręgu, kwadratu – po lewej stronie. Po 10 sekundach, należy zmienić wzór dla każdej z rąk.

– Jeśli trzeba, na przykład, do zapamiętania nazwę „Ivan” Ivanushka zaczyna zapamiętać bajkę „o Brer Ivanushka Sister Alyonushka” a kot Vaska.

– wiersze Teach składające się z kilku kolumn, każdy dzień dodaje on-line.

– Zapamiętywanie tekstu, podkreślenia słów kluczowych i próbować mówienie ich na głos. Uważnie przeczytać tekst. Powinno być jasne dla ciebie.

– zapamiętywanie numeru telefonu, powinien on zostać uszkodzony 2-3 cyfr. Zidentyfikować liczbę urodzin, wiek, urodziny, numer mieszkania.

– podczas podróży, obserwować, co dzieje się wokół, a następnie zamknąć oczy i przypomnieć sobie, co widziałeś lub słyszałeś.

Mam nadzieję, że będzie w stanie osiągnąć wspaniałe rezultaty w treningu pamięci i zrozumieć, że pamięć – to jest coś, co musi być chroniony! Powodzenia!