226 Shares 7468 views

Okres przechowywania masła. producenci masła

Masło jest zawarte w diecie prawie wszystkich ludzi. Kanapka z tego pachnącego delikatnego produktu jest trudno odmówić. Ważne jest, aby wiedzieć, trwałość masła, aby zachować jego świeżość tak długo, jak to możliwe i nie żałuję zmarnowane pieniądze rzucone na niego.

Jak długo można przechowywać masło

Okres przydatności do masła w oryginalnym opakowaniu, przechowywanie w temperaturze od +5 do -5 ° C, w zależności od gatunku produktu:

 • Jarosław, herbata, deserów lub wlewów – 30 dni.
 • inne odmiany – 20 dni;.
 • Sandwich – 15 dni.

Masło przechowywana przy wilgotności względnej nie większej niż 80%, jak wysoka wilgotność ułatwia wzrost pleśni w produkcie.

Okres przechowywania masła zakupione wagowych, zależy od rodzaju opakowania do przechowywania:

 • papierem pergaminu – 10 dni;.
 • owinięty folią – 20 dni;.
 • w plastikowych kubkach lub skrzyniach – 15 dni.

Folia jest najlepszy pakiet dla masła, smak produktu nie pogarsza, jest dłuższy niż nie żółknie i nie wykracza zjełczały.

Okres przechowywania masła w opakowaniach produkcji fabrycznej może wynosić od 1 do 3 miesięcy.

Obecnie masło – to łatwo psujących się produktów. Okres trwałości masła w porównaniu z fałszerstwem, zawierające oleje roślinne, znacznie się różni. Masło z zawartością tłuszczów roślinnych może być przechowywany przez okres dłuższy niż 3 miesiące. Im niższa okres przechowywania masła, tym niższe chemia. Podróbki są przechowywane znacznie dłużej ze względu na konserwanty w jego składzie.

Jak przechowywać masło

Najlepiej jest przechowywanie oleju w lodówce w temperaturze zbliżonej do 0 ° C, Najlepszym opakowań do przechowywania w lodówce masła służy folię lub pergamin. Również idealne do przechowywania szczelny pojemnik lub złączki z porcelany, ze stali nierdzewnej, ceramiczne. Ale od jadalnego filmu jest odmówić, ponieważ praktycznie nie chroni produkt przed uwięzienia powietrza, co sprzyja rozwojowi bakterii w produkcie.

Olej powinien być umieszczony z dala od produktów, z silnym zapachu, ponieważ ma zdolność do absorbowania zapachów.

Bez utraty cech konsumpcyjnych oleju lodówki mogą pozostać przez około 3 tygodnie. Jeśli chcesz utrzymać go dłużej, zaleca się, aby zmienić pakiet, takich jak zmiany w pojemniku, olej może lub innych folii.

Ponadto olej może być zamrożony, a okres przechowywania jest przedłużony do jednego roku.

Bez oleju chłodziarki może być utrzymywana przez owinięcie jej w folię lub pergaminu i umieszczenie go w stężonym roztworze soli, pod prasą lub octu. Można też owinąć kawałek masła w szmatką nasączoną octem. I o ile to możliwe, aby umieścić w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Jak wybrać naturalne i wysokiej jakości masło

Aby pewnie kupić produkt, trzeba spojrzeć na to, co dokument normatywny wykonane masło. GOST 32261-2013 reguluje jakość i właściwości masła w Rosji.

Jeżeli producent paczka stawia GOST 32261-2013, oznacza to, że przed wami produktem wysokiej jakości z czystym kremowym smaku, a co najważniejsze – bez tłuszczów roślinnych. Niektórzy producenci mogą uciekać się do sztuczek i umieścić na etykiecie opakowania GOST, ale bez liczb. To chwyt reklamowy, trzeba dokładnie zbadać etykietowania i składu produktu. I sprawdzić, czy rzeczywiście olej produkowany zgodnie z GOST lub reklamie.

Stwierdzono również, że w maśle może zawierać tylko śmietana, mleko, maślanka, sól, kultury bakteryjne i kolor. W ten sposób oznakowanie „masło. GOST 32261-2013 „oznacza, że produkt jest całkowicie naturalny, to na pewno nie jest rozłożone.

Na opakowaniu masła należy podać nazwy „masło” zamiast „maslitse”, „Maselko” i tak dalej. D. Jeśli widzisz nazwę, a następnie natychmiast muszą być strzeżone, bo to nie jest produktem naturalnym i ma dodatki pochodzenia roślinnego.

Masła lub margaryny do smarowania, – które wybrać?

Masło jest produktem tłuszczu i kalorii. To więcej niż uczta mocy bazowej. Jego główne wady – jest to wysokiej kaloryczności, wysoki poziom cholesterolu i wysokie koszty.

Margaryna został wynaleziony jako tani substytut masła. Okresy także przechowywania go wyżej. W strukturze są szkodliwe dla człowieka, trans kwasów tłuszczowych. Jedyną zaletą margaryny jest brak cholesterolu.

Rozprzestrzenianie się bez cholesterolu, bez trans, ale ma emulgatory, środki barwiące. produkcja jakość spread jest dość drogie. Dlatego na dzisiejszym rynku wiele substandardowych podróbki. Dietetyczny celów masło rozprzestrzenia gorszej jakości, ponieważ rozprzestrzenianie mniej kalorii i nie zawiera cholesterolu.

krajowych producentów masła

Rynek ropy naftowej w Rosji jest bogata i bogatych. Wiele przedsiębiorstw przemysłu mleczarskiego zrobić to, oto kilka głównych producentów Federacji Rosyjskiej:

 • OOO „sery Neva”, znajduje się w Petersburgu.
 • ZSA „Ozeretskoe Dairy Zakład”, znajduje się w regionie moskiewskim.
 • ZSA "Umalat", Moskwa.
 • Valuiskikh z "mleko", region Biełgorod, Valuyki.
 • "Wimm-Bill-Dann", znajduje się w Moskwie.
 • Państwo unitarne Przedsiębiorstwo „fabryka szkolenie wykwalifikowanych mleczarnia” VGMHA im. Vereshchagin, Wołogdy.
 • ZSA „Korenovskiy fabryki mleka”, znajduje się w regionie Krasnodar, Korenovsk.
 • JSC "Rzhevskij maslosyrokombinat" Moscow region, powiat Krasnogorsk.
 • OAO „Ostankino Dairy Zakład”, znajduje się w Moskwie.
 • „RostAgroKompleks” Ltd., znajduje się w regionie moskiewskim, Puszkina District.

Duże producenci masła CIS oleju

Producenci krajach sąsiadujących również produkcję masła, oto niektóre z nich:

 • OAO «Savushkin produkt”, Białoruś.
 • JSC "Milkavita" Białoruś.
 • "Terra Food", Ukraina.
 • Ltd "Lustdorf", Ukraina.
 • TOO "Molprodukt", Kazachstan.
 • "Molservis", Kazachstan.
 • "Milk Alliance", Kazachstan.

importowane masło

Importowane masło też często można znaleźć w kasach handlowych. Lista największych producentów:

 • Kerrygold Company Ltd, Irlandia.
 • Arla Foods amba, Dania.
 • Brazzale SPA, Włochy.
 • "Lactalis Międzynarodowy", Francja.

Masło – wielki produkt spożywczy. W swojej strukturze nie są rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A, D, E, witaminy C i B. Są one niezbędne dla prawidłowego wzrostu paznokci, włosów prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych. Jeść masło blagotvortno wpływa na układ trawienny, pomaga zmniejszyć zaparcia, ostre zapalenie błony śluzowej żołądka, wzmacnia system nerwowy, wspomaga układ hormonalny i rozrodczy, zwiększa wydajność, dobry wpływ na wizji, wspiera elastyczność skóry.

Ale nadal podstawą masła jest tłuszcz zwierzęcy, a zatem poziom cholesterolu. Nic więc dziwnego, zalecana norma masła dziennie dla osoby dorosłej wynosi 1-2 łyżki. Jak ze wszystkim w konsumpcji masła trzeba wiedzieć, kiedy przestać. Ten produkt traktuje dla zabawy i ustawić nastroju.

Okres przechowywania masła, jego struktura, niezawodny producent, GOST – kryterium do wyboru produkt wysokiej jakości. Po degustacji masło w domu, nie trzeba żałować.