520 Shares 6613 views

Piec reaktywny z rąk. Piec reaktorowy: obwód

Piecy reaktywne stały się popularne nie tak dawno temu. Ponadto, nie każdy wie o zaletach takiego systemu grzewczego. Warto zauważyć, że odnoszą się one do energooszczędnych pieców. Nazwa takich systemów grzewczych wynika z procesów reaktywnych opartych na wymianie ciepła z istotnymi różnicami temperatur. Jednocześnie w piecu reaktywnym powstaje nacisk. Podobny fenomen opisany jest w trakcie fizyki podstawowej. I to dzięki pracy bez awarii.

Projekt "Raketa"

Piec reaktywny jest zawsze wyposażony w kolano, którego kąt nie przekracza 90 stopni. Jest to główna cecha tego modelu. Innymi słowy, komina w stosunku do dna pieca znajduje się pod ostrym lub prostym kątem. W tym przypadku piec musi być wyposażony w kanał powietrzny. Zazwyczaj umieszcza się je przez ścianę z piecem.

Zalety pieców reaktywnych i zasada ich działania

Przed piecem reaktywnym wznosi się ręcznie, warto zrozumieć zasadę jego działania i ocenić zalety. Główną różnicą tego rozwiązania jest to, że stężenie temperatury zachodzi dokładnie w przepływie powietrza, które jest stale w ruchu, a nie w piecu. W tym przypadku ciągła trakcja występuje w kolanie – w miejscu nagrzewania. Powietrze jest dostarczane przez kanał powietrzny z tlenem do spalania iw piecu otrzymuje wystarczającą ilość energii cieplnej. W tym przypadku konwencjonalne drewno może być używane jako paliwo. W miejscach, w których obserwuje się różnicę temperatur, podaje się energię cieplną . Tak więc ciąg jest stale utrzymywany.

Piecyk strumieniowy w trybie ciągłym nie wymaga specjalnej regulacji dopływu powietrza. Wszakże naturalna równowaga wszystkich procesów zapewnia trakcję niezbędną do uzyskania wytrzymałości. Innymi słowy, ten, który wymaga utrzymywania pożądanej temperatury w piecu. Jeśli chodzi o wydajność wszystkich gazów spalinowych, proces ten przebiega naturalnie, przy pomocy już podgrzanego ciśnienia powietrza. Z tego powodu piec reaktywny zbudowany jest z małym kominem.

Pierwszy etap budowy: płynie tylko w czystej postaci

Piec reaktywny, którego schemat nie jest tak skomplikowany, składa się z kilku ważnych elementów. Jednym z nich jest kolano. Aby to zrobić, można spawać dwa rury pod kątem prostym. Średnica tych części musi wynosić co najmniej piętnaście centymetrów. Jednocześnie należy przestrzegać współczynnika od 1 do 2. W rezultacie należy uzyskać gotowy piec o odgałęzieniu rurowym komina. Krótka część kolana powinna być pozioma, a długie – pionowe. Jeśli rura zbuduje ogień, ciepło podnosi się.

Aby zorganizować dopływ powietrza wtórnego, można użyć jednej z pierwotnych opcji. W tym celu na wspornikach wewnątrz pieca należy zainstalować blachę. Spowoduje to usunięcie fokusa z kanału powietrznego. Ale powietrze, które przechodzi przez nią, w końcu będzie zawsze w kącie kolana. To, co pozwala na nazywać to drugorzędne. Do pieca reaktywnego, ręcznego, był bardziej funkcjonalny, można spawać do gotowych nóg urządzenia, a na górnym kanale zainstalować ruszt do patelni.

Drugi etap budowy: rakieta

Podstawą jest budowa zbudowana w pierwszym etapie. Do tego należy dodać jeszcze jeden ważny element – miejsce poziome. Prostokątny przekrój poprzeczny kanałów jest znacznie wygodniejszy pod względem działania niż rury. Piec reaktorowy, którego rysunki umożliwiają dokładniejszą reprezentację całej struktury, mogą mieć różne struktury. W tym przypadku kanał może być umieszczony dowolnie. Warto jednak przestrzegać jednej z zasad. W każdym przypadku powietrze musi przechodzić przez kanał. W tym celu można użyć dolnej ścianki płyty na żeberek, równolegle do ścian bocznych luku załadunkowego lub "szczotek".

Następnie stalowy komin łączy się z kolanem. Następnie można zainstalować dach. Bardzo trudno opisać dokładnie tę konstrukcję. Przecież dla jego produkcji zazwyczaj stosuje się różne rodzaje improwizowanych materiałów. Często piec reakcyjny wytwarzany jest z butli gazowej. Najważniejsze jest to, aby zasada formowania przepływu powinna zostać wdrożona.

Trzeci etap budowy: konstrukcja z pionowym wymiennikiem ciepła

Ten pomysł polega na stworzeniu wymiennika ciepła ze stali o wystarczająco grubych ściankach właśnie w drodze przepływu przepływów ciepła. Element zbudowany w drugim etapie musi być zwiększony. W tym celu zainstaluj pusty zbiornik, zamiast rurociągu pionowo, który będzie używany do suchego nagrzewania. W tym przypadku butla gazowa jest idealna.

Piec reakcyjny musi być skonstruowany w taki sposób, aby poziomy element był współosiowy z kanałem komina. Ta chwila jest bardzo ważna. W tym przypadku piec – element poziomy – może być wykonany w kilku wariantach. Może to być pudełko, rura lub korpus pieca. Jeśli ta część ma dostateczne wymiary, może być użyta jako wymiennik ciepła.

To, że piec reaktorowy, który jest przedstawiony powyżej, spalony w sposób ciągły do 4 godzin, konieczne jest zwiększenie wielkości przedziału paliwowego. Wysokość może wynosić do 60 centymetrów. W takim przypadku ładowanie kłód powinno być pionowe. W takiej sytuacji nagrzewanie surowców nastąpi w dolnej części. Kłody stopniowo spłoną i spadną poniżej własnego ciężaru.

Piec reakcyjny Shirokov jest dość prosty w konstrukcji. Pierwotne powietrze jest zazwyczaj dostarczane przez drzwi umieszczone w obszarze pieca, a powietrze wtórne przez kanał lub otwór na kolanie.

Czwarty etap budowy: montaż wtryskiwacza

Na tym etapie należy wyposażyć produkt w osobny kanał, przez który przepływ będzie tlenu podczas fazy wypalania paliwa. Wymaga to rur o średnicy 1,2-1,5 centymetra, korzystnie zakrzywionych w postaci samego kanału, otrzymanych z poszczególnych elementów struktury. Z jednej strony należy zainstalować zatyczkę i umieścić w jednej ze ścian do ośmiu otworów o średnicy sześciu milimetrów. Strona z otworami na długości nie powinna przekraczać 100 milimetrów. Ukończona rura musi być zainstalowana w taki sposób, aby przechodziła przez cały system. W takim przypadku krawędź z zatyczką musi sięgać do miejsca, w którym płomień nadal wystarcza. Jeśli chodzi o stronę otwartą, powinna znajdować się w zimnej części konstrukcji i napływ świeżego powietrza. Metal po podgrzaniu stworzy niezbędną trakcję.

Piąty etap budowy: instalacja turbodoładowania

Na tym etapie piec reaktywny nie jest jeszcze gotowy. Do wtryskiwacza należy podłączyć pompę powietrza. Do tych celów można używać zwykłego starego odkurzacza. W takim przypadku wtryskiwacz musi mieć wystarczającą pojemność. Po włączeniu pompy zwiększa się nie tylko przepływ świeżego powietrza, ale powstanie dodatkowe nadciśnienie. W takim przypadku docisk wzrośnie proporcjonalnie do dostarczonej mocy. Proces ten będzie zapewniony przez zwiększenie temperatury w wymienniku ciepła.

Warto zauważyć, że ta metoda była znana od dawna. To było używane przez mistrzów. W tym samym czasie funkcje pompy powietrznej były wykonywane przez specjalne futra kowalskie.

Zamiast podsumować

Jeśli piecyk reaktywny cię zainteresował, a postanowiłeś go zainstalować w domu, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim każdy szczegół w systemie musi być harmonijny. Każdy fragment struktury musi być wyważony. W przeciwnym razie nastąpi przegrzanie, co w końcu doprowadzi do wypalania metalowych części. Należy zauważyć, że należy zainstalować piec reaktywny nie blisko ściany, ale w pewnej odległości od niego. W ten sposób efektywniej będzie ogrzewać pokój.