278 Shares 5582 views

Chińska moneta – specjalny stosunek do kolekcjonera

pojawiła się pierwsza moneta Chin, według niektórych źródeł, nawet w ósmym wieku przed naszą erą. W tym czasie, jako środek stosowany w walutach Celestial mieszkańców muszli kauri. Ponadto, te rasy dające morze służył jako dekoracja.

Starożytna chińska moneta, która nie mogła znaleźć archeologów, był w formie zapisów muzycznych i został odlany w brązie. Z reguły te pieniądze zostały zaznaczone znaki ich kosztu i wagi. W każdej chińskiej królestwa lub dziedziczenia był typem środków pieniężnych. Z biegiem czasu, waga i wielkość takiej nietypowej pieniędzy spadła. Wreszcie, w pierwszym wieku naszej ery. e. mają przeżyła ich użyteczność. Był to klasyczny chiński monety, które stanowią zapewne znane wielu – okrągłe z kwadratowym otworem w środku.

Formy pieniądza stosowane przez Chińczyków, został pierwotnie wykonywane z płyt wykonanych z prasowanego piasku. Ale te matryce były kruche i eksploatowane na długo. Dlatego zostały one zastąpione przez wapienia. Potem przyszedł matrycę dwukierunkową. Jedną płytkę dokładnie nałożona na drugą, poprzez specjalne kanały metalu wylewa się do próżni. Jego nadmiar rozlewa się.

Monety miał dziury na, gwintowania linę przez nich, mogliby komunikować. W ten sposób, to było bardzo łatwe do przenoszenia dużych ilości pieniędzy. Często wypłacane nienaruszone więzadeł zamiast pojedynczych monet.

W starożytnych Chinach były częste reformy walutowe – na przykład usuwanie członków nowej dynastii obrót wszystkich monet. Z ostatnich władców dostał barwny dziedzictwa. Monety były najbardziej różne formy i nazwy. A po ich usunięciu wprowadzono jeden standard pieniędzy.

Moneta Chiny cast głównie z brązu. Żelazo pieniądze są używane znacznie rzadziej, ich koszt był znacznie niższy. Ponadto, w toku było srebra lub złota. Skład brązu używanego do produkcji pieniędzy, zmieniony w zależności od okresu historycznego. Najwyższy odsetek miedzi w nim spadł na panowania kilku dynastii – Van Man, Ming Tang. W dobie zawartości miedzi Sun monet spadł do 64%. Kiedy dynastii Manchu Qing, znak ten spadł do 50%. Ten cenny metal jest często nie wystarcza do produkcji monet. Jeden z władców tego powodu zabronił biorąc pieniądze do innych krajów.

Gdy Imperium Celestial został najechany przez Mongołów, uwolnienie moneta jest poważnie zmniejszona. W trakcie poszedł banknotów, które zostały wykonane na zlecenie nowych władców dynastii Yuan. Jednak zwykle okrągła brąz chiński monety z kwadratowym otworem w środku nie wyszła z użycia. Napisy na takich pieniędzy nadal jest dokonywane w języku Han.

Regularne zdobywanie dynastii mandżurskiej, przechwytywanie ciągłe bunty osłabiony w Chinach w 1644 roku, zostały zreformowane. Wydali monety podpisane w ich języku. Nowe pieniądze nie tylko brąz, ale także srebro. W połowie XIX wieku mennice Celestial zapisać miedzi, która jest importowana z Japonii, zaczęli korzystać z mosiądzu. Zastosowano również importowane srebro w postaci hiszpańskiego peso.

Współczesne chińskie monety – jest yuan, a Jiao i Feni. Te ostatnie są stosowane bardzo rzadko, ponieważ ich siła nabywcza jest bardzo niska. Yuan składa się z dziesięciu Jiao, które są z kolei podzielone na 10 Fen. Nie patrz na ich „nieszczelne” poprzedników brąz, nowoczesnych chińskich monet. Na zdjęciu powyżej daje wyobrażenie o nich.