892 Shares 2218 views

Pigułki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią: korzyści bez szkody

Mama, która karmi piersią dziecko wymaga specjalnych środków antykoncepcyjnych. Powinny one zapewnić ochronę przed niechcianą ciążą, ale aby być bezpieczne dla niej i dla dziecka. Z tego zadania skutecznie zarządzać pigułkę antykoncepcyjną dla matek karmiących. Niewielka ilość hormonów w jednej tabletce codziennie, nie ma ryzyka ciąży, z prawdopodobieństwem 98%. Nowoczesne doustne środki antykoncepcyjne są bezpieczne, nie powodują niewydolność hormonalna, nie powodują przyrostu masy ciała. O czym są, jakie właściwości mają ten artykuł pokaże.


Rodzaje doustnych środków antykoncepcyjnych dla kobiet karmiących

Pigułki antykoncepcyjne dla karmiących matek powinny najlepiej zawierać jeden rodzaj żeński hormon – progestagen lub progesteron. Nowoczesna technologia pozwoliła im na zmniejszenie ilości jednej tabletki do minimum bez utraty wydajności. Fundusze te nie mają wpływu na karmienie piersią. Są bezpieczne dla zdrowia dziecka, nie wpływa na jego wzrost i rozwój. Wziąć tabletki, które zawierają progesteron można później 1,5 miesięcy po urodzeniu. Środki antykoncepcyjne na bazie stosowania progestagenu powinna rozpocząć się nieco wcześniej – 3 tygodnie po urodzeniu dziecka. W ofercie są połączone pigułkę dla karmiących matek, z których oba zawierają hormon. O celowości podjęcia takiego leku może być oceniana tylko lekarza w każdym przypadku.

Nowoczesne doustne środki antykoncepcyjne dla karmiących matek

Na półkach aptek jest szeroki wybór bezpiecznego i skutecznego środka antykoncepcyjnego, ale nie wszystkie są zalecane dla matek karmiących. Według wyników badań statystycznych, ponad 80% kobiet dać pierwszeństwo do tego rodzaju antykoncepcji. Rozważmy trzy popularne lekarstwa przed niechcianą ciążą.

  1. "Ekslyuton". Preparat zawiera substancję czynną – linestrenol. Dzięki niemu, środek jest skuteczny i pomaga kontrolować cykl menstruacyjny.
  2. "Charozetta". Zawiera on progestagen bez estrogenów. Wygodne, ponieważ nawet jeśli pigułka został opóźniony o 12 godzin, działanie oznacza słabnie.
  3. "Mikrolyut". Substancji czynnej, hormon gestagen zawarty jest w niewielkich ilościach w dziennej dawce. W tym przypadku, efekt trwa tak długo, jak i w połączeniu środków.

Zasady odbioru tabletek antykoncepcyjnych

Ten rodzaj antykoncepcji jest skuteczna tylko wtedy, gdy spełniają wszystkie wymogi określone w instrukcji. Trzeba przyjąć dawkę leku każdy dzień cyklu, w tym samym czasie. Zwłoka grozi znaczny spadek wydajności. Na opakowaniu typu blister oznaczone specjalne znaki pomocnicze, które będzie śledzić tryb pigułki dzień. Ważne jest, aby pamiętać, że doustne środki antykoncepcyjne nie chronią przed zakażeniami i chorobami, chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jak wybrać właściwą pigułkę antykoncepcyjną

W kwestii wyboru tabletek przeciw poczęciu nie może polegać na informacjach ze źródeł niepewnych, jak za radą znajomych lub reklamy. Niezależny wybór środków antykoncepcyjnych może prowadzić do problemów z hormonalnych efektów ubocznych. Tylko lekarz może zbadać właściwości swojego ciała i wybrać najbezpieczniejszą lek tych, które mogą być karmiących matek. Jeśli podczas stosowania pojawiły się bóle głowy, obrzęki, ogólny stan zdrowia pogorszył się, pilna potrzeba, aby zobaczyć się ze specjalistą i zmienić na inny lek. Po pewnym czasie, to z pewnością będzie w stanie wybrać odpowiedni dla ciebie urodzenia pigułki dla matek karmiących.