174 Shares 8171 views

Jaką longan owoców, gdzie jest uprawiana, jak jeść i jak to jest użyteczne

Podczas wakacji w Tajlandii, Chinach lub na jednej z indonezyjskich wysp, turyści są koniecznie spróbować longan owoców. Po pierwsze, jest przyjemny w smaku. Po drugie, są dostępne, ponieważ można ją kupić na każdym rogu, czy warto (jak większość owoców regionu) dosłownie grosze. Ale okazuje się, że oprócz doskonałej słodki smak, który ma swoją miazgi, zawiera wiele witamin i innych substancji istotnych organizmu.


Wygląda na to, longan

„Eye of the Dragon” (tzw ten owoc w Tajlandii i Chinach) rośnie w dość wysokich drzew w klastrach. Prawie jak winogron. Na podniebieniu, to również jego słaby podobieństwo. Ale jego słodki i bardzo soczysty miąższ jest w grubą skórką. To może być żółty, czerwonawy lub brązowe, w zależności od odmiany. Longan słodki smak normalnie (w dojrzałych owoców), ale może być kwaśna (jeśli nie jest dojrzały).

Skórka może być usunięty bez żadnego wysiłku, jeśli lekko nacisnąć dwoma palcami. Pod nim znajduje się biały soczysty miąższ przypominający obrane winogrona. Jedzenie owoców longan, nie zapomnij o kości znajdującej się wewnątrz. Jest to trudne i jedzenie nie jest dobre. Składając longan w kawiarniach i restauracjach zwykle jest czysty i kości usunięte. Jeżeli owoce były kupowane na rynku, będzie musiał zrobić to sam.

Korzyści z "Eye of the Dragon"

Taj owoców longan zawiera duże ilości witaminy C, jak prawie wszystkie grupy B. Ponadto, to jest bogaty w węglowodany (około 14%), fosfor, magnez, mangan, cynk, żelazo, miedź, wapń. Zatem jego miąższ 82% wody, co pozwala na 100 gramów 60 kcal.

Longan owoc znany jest ze swoich właściwości tonizujące, dlatego zaleca się, aby używać do zmęczenia. Jednocześnie polepsza snu i działa jako środek łagodzący w leczeniu zaburzeń układu nerwowego (ze magnezu). Dobrze znany i szeroko stosowany w medycynie chińskiej właściwości „Oczy Smoka”, aby zmniejszyć temperaturę ciała z przeziębienia lub infekcji. Korzystanie z pulpy poprawia widzenie i znormalizować częstoskurcz serca. Longan korzystny wpływ na narządy trawienne, co jest bardzo ważne dla Europejczyków w obliczu konieczności dostosowania się do kuchni tajskiej.

Jak wybrać pyszne longan

Eksperci zalecają przede wszystkim zwracać uwagę na stan jego skóry. Longan owoce, a zdjęcie, które można zobaczyć poniżej, bez żadnych pęknięć ani uszkodzeń. Jest to tak powinno być. jego kolor nie zależy od dojrzałości, ale wyłącznie w klasie, więc nie ma potrzeby, aby poruszać. Najsmaczniejsze jest uważany za „Dragon oczu”, położyć się na kilka dni po ustaniu oszukany. Ale, niestety, ich wygląd jest bardzo trudna do ustalenia. Więc jedynym wiarygodnym rozwiązaniem, aby kupić dojrzałe owoce – po prostu spróbować.

magazynowanie

Dzięki doskonałym smaku i rozsądnej cenie, turyści często starają się sprowadzić z dalekiej podróży do domu został longan. Owoce w domu mogą być przechowywane tylko 2-3 dni, ale to wystarczy, aby traktować swoich przyjaciół lub rodzinę za granicą pyszne.

Ponadto owoce doskonale przenieść na drogę, a dzięki dość grubą skórką, niezbyt nieładzie. Do transportu zaleca się kupić trochę dojrzały longan (jest lekko kwaśny), ponieważ jest po prostu dojrzewają w ciągu 2-3 dni. W przypadku przechowywania w lodówce (jest to dozwolone, owoc nie ulegnie zmianie), jest całkiem odpowiedni do jedzenia nawet po tygodniu.

Jak go jeść

Zasadniczo, tylko świeże, samodzielnie lub z innymi owocami. Czasami jest on dodawany do sałatek, deserów lub używane jako ozdoby na torcie. Fani potraw egzotycznych, jak w Tajlandii, można spróbować lokalnej kuchni, w której „Eye of the Dragon” był coraz szerzej stosowane. W szczególności, w oparciu o nią przygotowane sosy do ryb i innych owoców morza, jest on dodawany do zup i pikantnych potraw mięsnych. Zwolennicy tradycyjnej kuchni europejskiej można bezpiecznie korzystać z owoców jako nadzienie do słodkim cieście. Turystycznych mają smak napoju z suszonych owoców, które są zaparzane jako dzikiej róży lub innych owoców, i napojów z cukrem. Okazuje się bardzo smaczne i zdrowe.

Jak rosną, "Eye of the Dragon"

Pomimo faktu, że jest ona uznawana za miejsce narodzin Sri Lanki i Indii Wschodnich, w aktualnie produkowanych w Stanach Zjednoczonych i Chinach, Tajlandii, a nawet Australii. Takie rozpowszechnione longan. Owoców, uprawa co było podstawą gospodarki wielu krajów Azji, i jest dostarczany na rynek europejski. Więc jeśli chcesz można go kupić w zwykłym supermarkecie.

Rośnie na dość wysokich drzew zimozielonych z kruchego pniu i gęstej koronie. Kwiaty są małe, brązowo-żółty, tworzą dużą szczotkę. Owocowania roślin jest bardzo obfite. Zbierane głównie ręcznie, odcinając całą gromadę. Na zbyt wysokie dla drzew czasami nawet wyciąć koronę. Na skalę przemysłową stosując tylko owoce. Choć drewno jest czasami wykorzystywane do produkcji mebli.

W domu, longan jest całkiem możliwe, aby rozwijać z nasion. Aby to zrobić, to jest wzięte z dojrzałych owoców, trochę suszy się przez 2-3 dni, a następnie zasadzone w glebie. Drzewko rośnie dość szybko, potrzebuje światła i częstego podlewania, ale owocować w domu, najprawdopodobniej nie będzie. Po pierwsze, wymaga to szczepienie. A po drugie, że jest mało prawdopodobne, wymiary mieszkania lub domu pozwoli mu wzrastać do pożądanej wielkości.

Longan fruit – bardzo smaczne i zdrowe subtropikalny uczta. Dlatego też, podczas podróży na obszarach, gdzie jest uprawiana, konieczne jest, aby spróbować.