776 Shares 4282 views

Truskawki na balkonie – z przyjemnością

Wiele są uprawiane w mieszkaniach kwiatami na parapetach. To nie jest niespodzianka. Truskawki na balkonie – nadal rzadkością. Mimo, że nie przyznają na kwiaty ozdobne. Pozostawia jej rzeźby, głęboko zielone, zebrane w pięknej gniazdka. A kwiaty są białe lub różowe, w zależności od odmiany. Z jednej rośliny na sezon można zebrać do 200 jagód.


Powtarzające odmiany szczególnie atrakcyjne, ponieważ rośliny mogą być zarówno kwiaty i owoce rośnie, a dojrzałe jagody. Jeśli truskawki w celu stworzenia warunków do zapewnienia zasilania, to może owocować przez cały rok. Biorąc pod uwagę koszt jagód, korzyść jest oczywista.

Truskawki na balkonie mogą rosnąć w doniczkach i w specjalnie dołączonych skrzynek, pojemników. Najważniejsze – aby wybrać właściwą klasę. Dziś to nie jest tak trudno znaleźć nasiona brody truskawek powtarzające się, nadaje się do uprawy w pomieszczeniu. Na przykład, odmiany "olbrzymia", "Alpine", "Elżbieta II" et al.

Można uprościć swoje zadanie i kupić gotowe sadzonki. Jednak przed sadzeniem należy odkazić. Sadzonki grani powinny być zanurzone na ogrzewano do temperatury 46 0 ° C i wody na 20 minut, a następnie bezpośrednio umieszcza się w wodzie w temperaturze pokojowej. Działanie to wyeliminowało nicieni i truskawka roztocza we wszystkich stadiach rozwoju. Rozsad grudki ziemi muszą przelana z gorącą wodą (60 ° C) 0. Truskawki na balkonie mogą osiedlić się w kwietniu, jeśli przeszklonym pomieszczeniu, albo w maju – jeżeli otwarta przestrzeń.

Technologia owoców truskawek z kolejnym materiałem siewnym. Siew optymalnie przeprowadzone pod koniec lutego. Nałożony na przygotowanym grubości ziemia śniegu 2 cm. Jeżeli nie jest to możliwe, w celu zeskrobywania szronu z zamrażarki. Aby rozłożyć nasion. Pojemnik z siewu szklanej osłony lub przezroczystą plastikową torbę i umieścić w lodówce przez 7-10 dni dla stratyfikacji. Każdego dnia trzeba przewietrzyć upraw. Stopiony śnieg umieścić nasiona do kiełkowania optymalnej głębokości.

Po tym czasie rośliny należy wyjąć z lodówki i umieścić w jasnym ciepłym miejscu. Podlewanie jest konieczne z natryskiem przy osuszanie gleby wentylacji. Małych owocach nasiona Truskawki po stratyfikacji kiełkować szybko, a nasiona wielkoowocowych zajmie więcej czasu, czasami nawet do miesiąca. Jeśli w czasie kiełkowania światła dziennego nadal krótki, trzeba dodatkowego oświetlenia.

Gdy nasiona zaczynają kiełkować w filmie (pokrywie) trzeba wykonać otwory roślina dusi. W takich warunkach, gdy wilgotność pozostanie. Nie będzie również wyposażona w powietrzu. Podlewania małe zakłady powinny być bardzo ostrożny – można z kroplomierzem lub łyżeczki.

Kiedy sadzonki mają 2-3 liści prawdą jest, muszą być osadzone w osobnych pojemnikach, aby pochować gniazdka elektrycznego. Jeśli umieścisz bezpośrednio do dużego pojemnika, trudno jest dostosować podlewania. Słabo rozwinięty system korzeniowy, nie może poradzić sobie z ilością wody i korzenie gniją, znany jako „czarne leg”. Po nakłuwający jest pożądane, aby obniżyć temperaturę do 16 0 ° C do nie bardzo rozciągnięty sadzonek. Oświetlenie musi być jasne, ale rozproszone. Siewek, gdy będzie miał 5-6 liści, można sadzić w pojemniku, w którym będzie rosnąć w przyszłości.

W trosce o truskawek na wiosnę składa regularne podlewanie, nawożenie, ochrona przed szkodnikami i chorobami. Jako dodatkowa moc jest wygodny w użyciu złożonej organicznego rozpuszczalnego nawozu. Trzeba karmić się do 3 razy w miesiącu. Truskawki na balkonie zadowolić owoce w około 1,5-2 miesięcy po transplantacji do wybranego kontenera.

Harvest, bez wychodzenia z domu i mają krajobrazowy balkon – to spełnienie marzeń!