495 Shares 8393 views

Jak to jest w porządku, a kiedy lepiej się opalać?

Jasne i gorące Southern Sun popychanie miliony ludzi do aktów wysypka, zwłaszcza na plaży. Wielu nie wie, kiedy to lepiej opalać się i długotrwałe narażenie na światło słoneczne jest bardzo szkodliwe dla skóry. Po leżącego bez ruchu przez kilka godzin na plaży, masz tan, co negatywnie wpływa na organizm jako całość. Nadmierne opalanie prowadzi do bolesne oparzenia, starzenie się skóry, przebarwienia i może być przyczyną raka skóry. Dlatego bardzo ważne jest, aby przestrzegać środka, gdy próbuje uzyskać ładny tan czekolady.


Więc jakim czasie najlepiej opalać? Najlepiej to zrobić w godzinach porannych. O tej porze dnia, ziemia i powietrze ogrzewa się jeszcze za mało. W niektórych krajach południowych, jest – od 7 do 10 rano, w środku pasa od 8 do 11, w północno – od 8 do 12. W godzinach wieczornych, najlepszy czas – wynosi od 16 do 19. Ponadto pożądane jest, aby opalać się poza miastem. Jest mniej smog, który jest w stanie zakłócić spektrum światła słonecznego.

Jak najlepiej opalać się nad morzem?

Lekarze powinni wziąć kąpiel słoneczną po 30-40 minut po spożyciu. Nie zaleca się opalać na czczo lub przed posiłkiem. Na plaży powinien udać się ukryć pod parasolem lub lekkim szerokim rondem kapelusza. Nie jest konieczne undergirding szalik włosów, ręcznik lub założyć gumową nakładkę kąpielowy. Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych.

Dla piękna i równomierną opaleniznę trzeba poprawnego położenia ciała. Idź do stóp na słońce i nie zapomnij, aby włączyć się często z jednej strony na drugą. Nie spać na plaży: łatwo dostać oparzeń słonecznych. Umyć ciało z potu, w rzeczywistości, mokra skóra słońce uszkodzić silniejsza.

Należy używać sprzętu ochronnego. Są to z jednej strony chronić skórę przed promieniami słonecznymi, a z drugiej – przyczyniają się do szybkiego i głęboką opaleniznę.

Najlepszą porą do opalania – to rano i wieczorem. Kiedy jest lepszy tan, oczywiście, ty decydujesz. Wybrać czas, najbardziej wygodne dla Ciebie. Ale musimy pamiętać, że długi pobyt na słońcu nie jest konieczne. kąpiele słoneczne mają być dozowane. Rozpocznij od 5-10 minut bycia na plaży, a następnie stopniowo zwiększać czas. Ale nie więcej niż 2-3 godzin.

Kiedy lepiej się opalać? Co porze roku, bo to jest najlepszy?

Oczywiście, to lato! Gorące lata muszą latać do odległych krain, ponieważ słońce jest kompletna iw swoim rodzinnym mieście. Wiele niewystarczające trzy miesiące lata, a oni wolą lecieć do ciepłych krajów jest również w zimie. Ale, co o innych porach roku? Wiele z nich znalazł wyjście – solarium. Ale nawet uzyskać ładny odcień w solarium, trzeba zdawać sobie sprawę z pewnych cech Słońca, w zależności od pory roku.

Zima. Oto mały wybór. Lub lecieć do ciepłych krajów, czy iść do solarium. W zimie, naprawdę nie masz wystarczająco dużo witaminy D. Ze względu na to, że jest to złe samopoczucie, zmęczenie, osłabienie. Opalanie, nie można dostać tylko opalenizny, ale również poprawić pracę całego układu hormonalnego, wzmocnienie procesu przemiany materii w organizmie i uzyskać wspaniały nastrój!

Wiosna. Kiedy lepiej jest opalać się na wiosnę? W maju. W tym miesiącu – jeden z najlepszych w roku na uzyskanie opalenizny. Jeśli pogoda jest w porządku, traktuje się – idź do stawu i cieszyć się promieniami słońca. W kwietniu, oczywiście, będzie musiał odwiedzić solarium.

Lato. Jest to najlepsza pora roku do opalania. Tylko nie zbyt gorliwy! Pamiętaj, że nie jest to konieczne do realizacji opaleniznę ze szkodą dla własnego zdrowia. zapalać się tylko w wymaganych godzin.

Jesień. Wrzesień – jeden z najlepszych miesięcy na rodzinne wakacje nad morzem. W tym czasie słońce jest bardziej łagodny w stosunku do gorących miesiącach letnich i jest idealny dla delikatnej skóry dziecka. Bardzo wiele odwiedzić solarium, trochę dłużej, aby zapisać przyniósł południowej opalenizny. A także, aby otrzymać ładunek witaminy D i dobry nastrój w ten pochmurny i deszczowy sezon.