556 Shares 6405 views

Antyseptyczny żel do rąk: Które wybrać? Przegląd i opinie

Na półkach sklepów i aptek można znaleźć różne narzędzia dla zdrowia .. antyseptyczne, kolagen, antybakteryjne, nawilżające, oczyszczające, poprawiających jakość życia żele itd Oczywiście, każde narzędzie nawilża, zmiękcza i nadaje skórze elastyczność. Ale atrakcyjny wygląd – nie najważniejszą rzeczą dla strony, jest znacznie ważniejsze monitorować ich zdrowie i higienę. Dlatego ludzie muszą wiedzieć, które narzędzie jest niezbędne do codziennego użytku, a co jest dobrym uzupełnieniem innych podobnych produktów.


Antyseptyczne Żele

Różnią się między sobą, odpowiednio, a stopień skuteczności są całkowicie różne. Jak wiadomo, najważniejszym sposobem zapobiegania wielu chorobom – higieny rąk, więc WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) opracowała specjalnie do tego celu wiele zaleceń. Niniejszy dokument zawiera ostateczne wnioski naukowców z całego świata. Więc, co jest tam napisane?

Ponieważ badacze twierdzą codziennej ochrony należy dobrać Żele, w których struktura jest alkohol izopropylowy lub etylowy. Dla antyseptyczny ważne, aby mieć nie tylko te dwa składniki, ale również specjalne dodatki – i tritanolamina izopropylowy. Substancje te z kolei służyć jako bezpośrednie niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych gwarancyjnej.

Najważniejszą rzeczą przy zakupie środków – aby zwrócić uwagę na zawartość alkoholu w jego składzie. Antyseptyczny żel do rąk musi składać się z nie mniej niż 60, ale nie więcej niż 80% tej substancji. Jakie jest znaczenie tego wymogu? Jeśli ilość alkoholu poniżej 60%, skuteczność produktu jest równa 0. W niektórych przypadkach oznacza to nawet może stać się pożywką dla bakterii. Jeśli chodzi o 80 procent produktu, że wiele osób wie, że alkohol jest najbardziej skuteczny w wilgotnym środowisku, a jeśli kwota przekracza ten znak, oznacza to, że skóra zachowuje wilgoć. Tak więc, antyseptyczny żel do rąk nie przynosi żadnego efektu. Dlatego zanim kupisz jest ważne, aby zwrócić uwagę na poziom koncentracji izopropanolu w wybranym produkcie.

Pielęgnacja i ochrona

Większość slabozaschischonnoe i podatność naszego ciała – ręce. Najczęściej są one narażone na negatywny wpływ na świat. Dlatego powinniśmy zrobić to regułą codziennie nakłada się na skórę antyseptyczny żel do rąk. I jeśli nie płacić im tyle uwagi, że nie tylko tracą swoją atrakcyjność, a nie będą mogli w końcu oprzeć wielu agresorów ze środowiska.

Błędem jest sądzić, że zadbane dłonie i schludny manicure – to jest dla lentyaek. Jako jeden sławnej osoby: „Hand – pozostawione na powierzchni ludzkiego mózgu.” A nawet jeśli stanowią one odpowiednio dobrany strój, właściwy mowę, idealny makijaż, fryzurę – rodzaj zadbane ręce w stanie powiedzieć wiele więcej. Że są one w stanie podać wszystkich chorób. Zgadzam się, blada, sucha, popękana i podrażniona skóra – niezbyt przyjemny widok. A jeśli dodamy do tego brak obrazu manicure, nerwy nawet najsilniejszy mężczyzna nie mógł wytrzymać taki obraz.

Mydło lub żel?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele codziennych czynności wykonujemy. Na przykład, płacąc za transport publiczny lub w sklepie, możemy podać rękę, dotknąć klamki, skontaktuj się z domu (i nie tylko) zwierząt. Być może, z wizualnego punktu widzenia, nasze dłonie i wydaje się czysty, ale mieć pewność, istnieją już tysiące różnych bakterii.

Aby je zniszczyć trzeba myć ręce mydłem pod ciepłą wodą. Jest to truizm. Ale! Więc to było dziesięć lat temu. A co mamy dzisiaj, kiedy jeden z wielu podobnych produktów spojrzeć na pierwszy? Lepiej jest kupić – mydło lub żel ręki (antyseptyczne)? Czuć się swobodnie wybrać ostatnią opcję! Mydło jest przechowywany w mydelniczce i staje się idealnym domem dla bakterii, ale z antyseptyczny żel, pakowane w butelki z dozownikiem, takie niebezpieczeństwo nie grozi ci.

Żel lub chusteczki?

Każdy z nas w sytuacji, gdy jest to konieczne, ale nie można umyć ręce. A jeśli jest to problem dla mężczyzn, następnie torebce damskiej, oczywiście, istnieje narzędzie, które może pomóc wyjść z takiej nieprzewidzianej sytuacji. Najważniejsze, że była ona skuteczna.

Producenci wilgotnych chusteczek pozwalają ten sam błąd: mówią, że ich produkty nie zawierają alkoholu i oszczędza skórę. Jak wiadomo, wilgotnego środowiska – raj dla bakterii, wirusów i patogenów i wyciera utworzenia tego środowiska. Ponadto, istnieją co najmniej dwa kolejne problemy. Gdzie wyrzucić zużytą chusteczkę, jeśli nie ma żadnych pojemników i jak pozbyć się uczucia lepkości, powodując dyskomfort?

W takich przypadkach, niezawodny asystent w tej sytuacji będzie żel. Aby oczyścić ręce na tyle szybko, aby pocierać aż do całkowitego wchłonięcia tylko jeden oznacza spadek. Zmyć nie jest konieczne: część alkoholu odparowuje w ciągu kilku sekund, a pióro nie tylko czyste, a, a także suche.

Że jest skuteczny wobec bakterii: Antybakteryjny żel lub antyseptyczny

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pomiędzy elementami nie ma dużej różnicy, ale tak nie jest. środki przeciwbakteryjne są zdolne do czynienia jedynie z bakterii, ale antyseptyczne, a ponadto usuwa wirusy, które są głównymi środkami różnych chorób – herpes, gruźlica, infekcje jelit, grypy i choroby Botkin'S. Poniżej uważamy najbardziej popularnych i skutecznych produktów.

Lafitel

Żel do rąk (antyseptyczne) tej marki od dawna działa w budżecie i skutecznych środków. W oparciu o informacje zwrotne od ludzi, możesz nadać mu następujące cechy:

  • Ma silny zapach alkoholu.
  • Podczas aplikacji, istnieje niewielkie mrowienie skóry.
  • Długotrwała i zbyt częste stosowanie prowadzi do suchości rąk.
  • nie może być uważany za alternatywę dla mycia rąk.
  • Dobre dezynfekuje.

Zakupu towarów w każdej aptece. Średni koszt jednej butelki – 50 rubli

Sanitelle

„Sanitelle” – ręcznie na żelu krzemionkowym (antyseptyczne) produkcji krajowej, zawiera 62% alkoholu i gliceryny. Więc nie tylko zwalcza bakterie, ale również nawilża skórę. Oznacza to bardzo opłacalne. Zdaniem nabywców, antyseptyczny żel do rąk Sanitelle na początku użytkowania, ma ostry zapach alkoholu, ale po kilku minutach na rękach pozostaje przyjemny aromat aloesu.

Istnieje również antyseptyczny żel dla dzieci „Sanitelle Kids”. Według producenta, narzędzie przez kilka sekund może zniszczyć do 99% patogenów, to jest bardzo ważne, aby chronić ciało dziecka. Żel nie wysusza delikatnej skóry dziecka z rąk, ponieważ nie jest częścią witaminy E i ekstrakt z aloesu. Według konsumentów, narzędzie nie powoduje reakcji alergicznych i ma słodki smak gumy do żucia.

„Czyste ręce”

Skuteczny żel antyseptyczny alkoholowe. Po nałożeniu na skórę nie powoduje uczucia ucisku, lepkość i suszenia. Jeśli chodzi o zapach, a następnie w trakcie używania, ma ostry zapach alkoholu, który znika w ciągu kilku sekund. Uczucie czyste ręce jest obecny przez kilka godzin, a to jest bardzo wygodna w codziennych warunkach. Według zadowolonych konsumentów, antyseptyczny żel „Czyste ręce” – to bardzo ekonomiczne i budżetowe.

"Sterillium"

Antyseptyczne żel oparty na alkoholu. Sprzedaż jest dostarczana w butelkach z dozownikiem. Korzystnie, narzędzie można kupić w małych pojemnikach oraz w polutoralitrovyh. Żel nie służy tylko do higieny osobistej, ale również do dezynfekcji rąk przed operacją. Sposób użycia jest prosty: stosować żelu na dłoni i natrzeć dokładnie. Aktywna ochrona rozpoczyna się po 30 sekundach.

Oczywiście, mydło – to bardzo dobra pomoc w oczyszczaniu, ale najlepszym lekarstwem dla dezynfekcji jest uważany za środek antyseptyczny żel do rąk. Komentarze na temat tego produktu wskazują, że dziś jest to najbardziej niezawodna ochrona skóry przed chorobami wirusowymi i patogenów.