420 Shares 2442 views

Usuwanie blizn na twarzy

wypryski skórne spowodowane przez trądzik zapalny potem wyglądają bardzo brzydko i może powodować rozwój kompleksów psychicznych u ludzi. Jednak, według statystyk, trądzik dotyka około 90% młodych ludzi i 27% dorosłych. Trądzik – choroba spowodowana zablokowaniem gruczołów łojowych.


Przyczyny trądziku blizny

Jeśli trądzik uderzyć bardzo głębokie tkanki, po gojenie skóry nie mogą zostać przywrócone i pokryte brodawkami i kopalni. I wtedy pojawia się bardzo poważne pytanie, czy możliwe jest usuwanie blizn. Ich pojawienie się po ciężkich postaci trądziku, niestety, nieuniknione. Odróżnić zanikowe i przerosłe blizny. Pierwszy wygląda dołu, jak generowane tyle kolagenu i uszkodzone miejsca nie są wypełnione, jak wcześniej pod skórą. Przerostowa utworzona jeśli kolagen produkowany jest zbyt dużo. Następnie powierzchnia skóry staje się nierówna. usuwania blizn tych gatunków jest to możliwe, ale dla jednego efektu procedury nie jest osiągnięty.

Metody usuwania blizn

Leczenie trądziku jest skomplikowane i czasochłonne i wymaga kilka etapów: stosując antybiotyki maści są stosowane bezpośrednio do uszkodzonej powierzchni, doustnie leków i diety. Ale wiadomo, że antybiotyki są uzależniające i ostatecznie doprowadzić znika. Kurs leczenia opóźnione przez lata, a czasem poprawa nie nastąpi. Z biegiem czasu, nowe technologie mające na celu usunięcie blizny. Teraz bardzo popularne peelingi chemiczne, mechaniczne, skóra laserowy. Te metody leczenia po usunięciu górnej warstwy skóry właściwej. Procedura jest bardzo bolesna i odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Okres zwrotu jest również bardzo trwałe. Ale jest pozytywny wynik bardzo szybko. Rozważmy bardziej podstawowe metody, aby zapewnić usuwanie blizn po trądziku.

1. Peeling mechaniczny lub mikrodermabrazja. Skóra jest poddawana specjalnym urządzeniu do mielenia z cząstkami złuszczających chemicznych na powierzchni.

2. skórki chemiczne. Podczas tej procedury stosowane do skóry specjalnej kompozycji zawierającej kwas. Z pomocą martwych komórek usuwane są górne warstwy naskórka. Jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu, który jest wypełnienie zdeformowane sekcje. W ten sposób na powierzchni skóry może być szybko wyrównane. Ale są też wady: ból i długi okres rekonwalescencji.

3. laserowy. Wiązka laserowa przechodząc przez skórę, wygładza i spalić powierzchni blizny. Niewielki ból po zabiegu jest równoważone przez szybki efekt. Jest to możliwe do przeprowadzenia takiej sesji leczenia kilka razy w roku.

4. Zastrzyki kolagenu w obszarze zanikowych blizn. Wynik jest przechowywany około 6 miesięcy, jednak zaleca się takiego leczenia w skojarzeniu z innymi lekami.

Wybór metody powinien zawsze być lekarzem. Nie trzymać się za usuwanie blizn. Recenzje znajomych, informacje w internecie – to wszystko nie może być określonych działań. Im szybciej skontaktować się z osobą, tym bardziej skuteczne leczenie będzie.