513 Shares 2592 views

Dlaczego nienawidzimy swój własny głos, nagrany na filmie?

Wiesz dźwięk własnego głosu, prawda? W końcu, słychać to za każdym razem, gdy coś powiedzieć. Ale kiedy nagrywane i odtwarzane, to brzmi jakoś inaczej, w obcym, a także o wiele gorsze. To wystarczy, aby większość ludzi warować z dźwiękiem. Dlaczego więc nasz głos staje się inna, gdy słyszymy to od?

wibracyjne sposób

Kiedy mówimy, struny głosowe wibrują w naszym gardle aby wytworzyć dźwięk, który charakteryzujemy mowy. Wibracje te są przenoszone przez powietrze i do zewnętrznego ucha słuchacza, w którym stykają się one z błony bębenkowej, powodując drgania.

Wibracje te następnie dotrzeć do ślimaka, który przekształca je na impulsy elektryczne, aby następnie przejść do mózgu za pośrednictwem nerwu słuchowego. Podręcznik powietrze – jak widzimy nie tylko nasz własny głos, ale także inne dźwięki z całego świata.

Jednak, gdy słyszysz, jak mówisz, te wibracje są również podejmowania innych, bardziej bezpośrednią drogę do ślimaka. Dźwięku jest przeprowadzane przez właściwości mechaniczne czaszki oraz kości i tkanek miękkich.

Przechodząc przez te bardziej zwartej konstrukcji, drgania niskiej częstotliwości, które są wzmocnione, co skutkuje znacznie głębsze dźwięków dochodzących do ślimaka. Tak więc nasz głos wydaje się być bardziej kompletne i niskie, niż on.

Czy to normalne?

Chociaż wydaje się dziwne, ale to jest zupełnie normalne. Jeśli usłyszysz jak ktoś mówi, aby mieć pewność, w twojej głowie brzmią głębiej niż jest w rzeczywistości. A jeśli kiedykolwiek słyszał nagranie swojego głosu, będą zaskoczeni tak samo zaskoczony jak ty.

Wystarczy pamiętać, że głos słychać na płycie, wszyscy inni słyszą cały czas, a on wydaje się tak różne, bo to nie jest coś, czego jesteśmy przyzwyczajeni.

Dlatego, chociaż można nadal nienawidzę dźwięk własnego głosu, nie martw się – to jest absolutnie normalne i prawdopodobnie nie tak źle, jak myślisz.