463 Shares 6651 views

Jak stać się mądry w 5 minut? Jak stać się mądry: 5 prostych sposobów. Rozwój potencjału ludzkiego

Istnieją sytuacje, w których nie jest jasne, co inni mówią lub niemożliwe do rozwiązania wszelkich problemów lub problem, czy trudno jest znaleźć dobrą i właściwą odpowiedź na pytanie. Na ogół tak, aby wydostać się z kłopotów. W tym momencie pojawia się pytanie: „Jak stać się inteligentne” W ciągu 5 minut, oczywiście, trudno osiągnąć znaczące rezultaty, jeśli chodzi o mózgu i rozwoju inteligencji. Jednakże, jeśli regularnie czynienia, efekt będzie bardzo zauważalne.

Jak stać się mądrzejszy innym: kilka porad

Wysiłki zmierzające do poprawy inteligencji, rozwój pamięci i koncentracji, zwiększenie elastyczności umysłu i zwiększyć szybkość działania można podzielić na kilka obszarów. Regularna praktyka pomoże odpowiedzieć na pytanie, jak być mądry przez 5 minut dziennie.

samokształcenie

 1. Zwiększyć słownictwa. Jeżeli mowa powstał jakiś nowy wyraz, tytuł, itp, a następnie trzeba uzyskać słownika i spojrzeć na jego wartości. Jest także przydatny wziąć słownik i przeczytaj go na kilka stron dziennie. Okresowo należy powtórzyć podróżował i sprawdzić swoją wiedzę. Do uregulowania sposobu korzystania z różnych aplikacji w Internecie. Istnieje wiele różnych testów. Przez kilka miesięcy można zwiększyć swoje słownictwo do kilku tysięcy słów.
 2. Niezależne badanie obszaru zainteresowania wiedzy. Jest to jeden z głównych punktów w tworzeniu problem, jak stać się mądry w szkole.
 3. Nauczyć się języka obcego. Działalność, która będzie znacznie poprawić wiele cech umysłu. To jest nie tylko rozwój pamięci (uczenie się nowych słów), ale także logika, ponieważ zdania i słowa są zbudowane według pewnych reguł gramatycznych. Nie będzie również wyposażony w innej kulturze.
  Pamiętaj, aby spróbować „na żywo”. Obecnie istnieje wiele różnych usług, które świadczą tę okazję: specjalne strony i programy. Ten sam Skype, gdzie można rozmawiać bezpośrednio z native speakerem. Mózg musi szybko znaleźć rozwiązania, aby zrozumieć mowę innych ludzi, aby odpowiedzieć w innym języku. W rezultacie znacząco zwiększyć szybkość myślenia.
 4. Czytanie. Wskazane jest, aby nie zatrzymać się na wybór tylko rozrywkowych literaturę. Powinna ona trwać klasyczne dzieła, jak i interes w publikacjach naukowych i popularnych. To jeden ze sposobów, aby wprowadzić w życie w pierwszym akapicie. Czytanie klasycznych dzieł pozwala spróbować na temat roli wszystko, aby ocenić wszystkie znaki, nauczyć się empatii i głębsze zrozumienie natury ludzkiej.
 5. Tv edukacyjne. Istnieje wiele dobrych kanałów edukacyjnych, na przykład, „Air Force”, „Nauka 2.0”, „Kultura”, etc. Transmisji jest również możliwe, aby dowiedzieć się dużo i znacznie wzbogacić swój wewnętrzny świat.

trening mózgu

Regularne ćwiczenia, decyzja o nietypowych i logicznych problemów znacząco zwiększyć poziom inteligencji. W jaki sposób? Zostań mądry człowiek, jak silny może być tylko regularne ćwiczenia.

 1. Logiczne służyć jako trenerzy. Można dowiedzieć się, jak rozwiązać sudoku albo zbierać kostki Rubika.
 2. arytmetyka psychicznego. Jak mówią, matematyka umysł w porządku. Ponadto, jest to bardzo przydatna umiejętność w życiu codziennym. Na przykład, dokonanie zakupu w sklepie, można obliczyć, ile będą kosztować. Lub oszacowanie kosztów mediów. Tak, a kto wie, co jeszcze może być obliczona w naszym życiu!
 3. Rozwiązywać krzyżówki i krzyżówki.
 4. Rozwiązuj zagadki, anagramy, do wykonywania zadań IQ testów.

tworzenie

Kreatywnych ludzi myśleć nieszablonowo kilka rozwiązań tego samego problemu, są w stanie spojrzeć na problem z różnych perspektyw. Dlatego konieczne jest, aby przyłączyć się do świata piękna. Można zrobić obraz lub fotografii artystycznej. Jest to również dobry sposób, aby rozwijać kreatywność jest pisać wiersze lub Burime.

Różne zajęcia rzemieślnicze są również bardzo przydatne, ponieważ rozwijać umiejętności motorycznych, spokój i nauczyć się koncentrować.

Rozwój pamięci

Możliwość szybkiego i trwale zapamiętać wiele informacji jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie. Ponieważ coraz inteligentny człowiek może jedynie posiadająca encyklopedyczną wiedzę. Istnieją różne sposoby na rozwój pamięci wynalazł wiele technik. Można użyć jednego z nich. Będzie to również bardzo przydatne do zapamiętania wersety, grać w gry, zapamiętywania położenia przedmiotów i rzeczy, powtarzając nawzajem długie frazy, itd. Istnieje ogromna ilość gier zmierzających do rozwoju pamięci. Mogą bawić się z dziećmi, na przykład. będzie przydatny zarówno dla dzieci jak i rodziców. Następnie, spowoduje to usunięcie pytanie, jak stać się inteligentna dziewczynka czy chłopiec.

nowe doświadczenie

zmiana scenerii będzie odpocząć i poszerzyć horyzonty. Mózg zaczyna pracować w bardzo różny sposób.

 • Dla nowych doświadczeń można udać się na wycieczkę. Można wyjechać za granicę lub do innego regionu kraju.
 • Nic więc wzbogaca wewnętrzny świat jako komunikacji z różnymi ludźmi. także uczy nas, aby być dobrym rozmówcą.
 • Musi być w stanie słuchać rozmówcy i nie wahaj się zadawać pytania.

zdrowe nawyki

Ten punkt należy zwrócić szczególną uwagę, aby być najbardziej inteligentny może być tylko dobra samoorganizacja.

 1. Ogranicz oglądanie telewizji rozrywki. telewizja komercyjna nie rozwija człowieka.
 2. Jeśli na przerwie, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo nie oglądać zdjęcia kociąt lub czytania dowcipów. Znacznie lepiej, aby otworzyć „Wikipedia” i zapoznania się z losową artykułu. Lub przeczytać o wydarzeniach, które miały miejsce tego dnia.
 3. Interesują aktualności. Osoba, która nie kojarzy się wyłącznie na swoich doświadczeniach jest bardzo interesujący rozmawiać.
 4. Wyspać. Z brakiem snu, mózg pracuje mniej wydajnie. Z nadmiarem – jest letarg. Tak jak stać się mądry przez 5 minut we śnie naprawdę, trzeba odpocząć organizmowi.
 5. Ruch – takie jest życie. Aktywność fizyczna podnosi poziom sprawności całego organizmu, w tym i mózg. Korzystnie sprzęgania świeżego powietrza, w celu zwiększenia zawartości tlenu w krwi. Można pójść pobiegać czy ćwiczenia lub wybrać się na spacer do pracy lub z powrotem, albo iść na siłownię. Jak chcesz.
 6. Prawidłowe odżywianie. Dla umysłu jest bardzo ważne, dieta. Z braku składników odżywczych również zmniejsza jego efektywność. Wskazane jest, aby zawsze obecny orzechy włoskie, rodzynki, ryby, zboża, owoce (świeże i suszone) i warzywa. Nie jest konieczne, aby całkowicie zrezygnować słodycze, ponieważ Glukoza jest „fast food” dla mózgu, ale ich stosowanie jest pożądane ograniczenie.
 7. gry komputerowe bitowych. Mamy szybkość reakcji graczy, przenoszenie, jak palce pianistów jest dobrze rozwinięta, myślą szybko i orientować się w nowym środowisku. Ponadto, gra pozwala wyładować emocjonalnie.
 8. gry planszowe, takie jak szachy i warcaby, opracowanie elastycznego myślenia i rozwijać zdolność do przewidywania działania przeciwnika.
 9. Nie wielozadaniowość! To „zabija” zdolność do skupienia się na jednej rzeczy, disaccustoms celowego pracy.
 10. muzyka klasyczna ma działanie uspokajające i pomaga się skoncentrować.
 11. Umysł musi nie tylko pracę, ale także odpocząć.

Jeśli chcesz aktywować mózg

Są chwile, kiedy trzeba szybko zebrać. W takich przypadkach bardzo naglące pytanie, w jaki sposób stać się inteligentne w ciągu 5 minut, jak podkręcić swój mózg i sprawiają, że działa. Kilka prostych technik może pomóc w tym. W przeważającej części są kierunku zwiększania poziomu stężenia.

 • Guma do żucia stymuluje przepływ krwi do głowy, więc umysł zaczyna pracować bardziej aktywnie. Działa niemal natychmiast, ale efekt przechodzi szybko – w ciągu około 20 minut.
 • Kawa i pączek lub czekolada pomoże rozweselić i skoncentrować się na rozwiązaniu problemu.
 • Napoje energetyczne ze względu na jego skład są w stanie pozbyć się senność i zmęczenie. Jednak mogą one być szkodliwe, dlatego nie jest konieczne do nadużywania chemię.
 • Zapach rozmarynu zwiększa stężenie oleju.
 • zaleca się, aby zająć pozycję poziomą w radzeniu sobie ze złożonymi i twórcze wyzwania od czasu Ta postawa ma relaksujący efekt. To z kolei zwiększa poziom kreatywności, która pozwala na osiągnięcie skutku.
 • Myślenie na głos stymuluje ruchu inteligencji.
 • Odnosząc się pożądane, remis lub farby, jak Pozwoli to na lepszą ostrość.

Konkludując

Oczywiście, pytanie: „Jak stać się mądry w 5 minut” Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ pojęcie złożone. W związku z tym trzeba pracować na wielu frontach. Ale nie traktują zbyt poważnie klas, ponieważ Wiele z tych metod są od charakteru gry. Najważniejszą rzeczą – aby wykorzystać całą wiedzę i umiejętności nabyte, dopiero wtedy będzie praktyczna postawa wszystkich ćwiczeń i czas nie będzie zmarnowany.