426 Shares 6217 views

GAZ-2705, furgonetka (metale, 7 miejsc): opis, charakterystyka, ceny

"Gazel" jest wydawany przez Grupę GAZ od 22 lat – oficjalnie od 20 czerwca 1994 r. Trzeci generat jest wytwarzany na linii montażowej, biorąc pod uwagę "GAZelle Next". W tym okresie model opracował 60 modyfikacji i wariantów wykonania. Oprócz samochodu ciężarowego samochód jest produkowany w specjalnych odmianach dla usług komunalnych, geologicznych poszukiwań, transportu osób, samochodów pancernych dla banków itp. Firmy, które produkują specjalne pojazdy, będą tworzyć samochody dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Wybór dwóch typów napędów i kilku silników to tylko początek wielkiego sposobu na zbudowanie specjalistycznego transportu. Możesz zamówić nadwozie z włókna szklanego o prześwicie 70 cm i kół niskoprężnych – pojazdy te są poszukiwane wśród myśliwych, pracowników przemysłu naftowo-gazowego i Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych. Nawet model ciągnika jest produkowany. Jeśli ekskluzywna oferta jest bez znaczenia, możesz kupić prosty GAZ-2705 – furgonetkę, metalik. 7 miejsc w kabinie, a jednostka wolumetryczna będzie kolejną zaletą tego komercyjnego samochodu dla małych i średnich przedsiębiorców.


Historia modelu

GAZ-2705 jest produkowany w dwóch wersjach: kabina trzy- i siedmiopiętrowa (zgodnie ze specyfikacją fabryki nie ma różnic w indeksach).

Ładunek "Gazelle" i pasażer może mieć do 1000 kg ciężaru. Aby zwiększyć sprzedaż, charakterystyka samochodu została dostosowana do kategorii kierowców B – całkowita waga samochodu wynosi około 3,5 t, aw kabinie jest mniej niż 8 miejsc. W ciągu 90 lat w Rosji "Gazelle" miał jednego konkurenta – ZIL-5301, popularnie nazwanego bardzo oryginalnym: "Bull". Jego całkowita waga wynosiła 7 ton i już nie odpowiadała kategorii B. W późnych latach 90. i na początku 2000 r. Rynek wymagał innych produktów, a zatem ZIL-5301 nie spełniał tych wymagań. Model prawie opuścił rynek, tracąc swoją niszę "Gazelle".

Specyfikacje techniczne

Ładunki "Gazelle" i pasażerowie otrzymały cechy najbardziej odpowiednie dla warunków rosyjskich. Na przykład dużą zaletą jest obecność solidnej ramy – dzięki temu liczba modyfikacji "Gazelle" ma 60 opcji. Rama jest tak wytrzymała, że samochód rdzewieje dywan przed i zużywa silnik. Dzięki temu GAZ-2705 został skomercjalizowany.

Silniki

Niewiele osób wie, że GAZ-2705 – furgon dostawczy, metalowy (7 miejsc) został wyposażony w 4 typy silników: 3 benzyny i jeden olej napędowy. Z silników benzynowych były dwa domowe i jeden importowany – Chrysler, o pojemności 2,4 litra. Posiadał pojemność 137 litrów. Z. I moment obrotowy 210 Nm. Rosyjskich silników, najbardziej popularnych było ZMZ-405: silnik wtryskiwaczy o pojemności 2,5 litra i mocy 133 litrów. Z momentem obrotowym 214 Nm. Zgodnie z charakterystyką nie był gorszy od konkurenta z Chryslera.

Najnowocześniejszymi silnikami jest Ulyanovsk UMP-4216, są one wyposażone w zarówno Gazelle Next jak i GAZ-2705. Wtryskiwacz silnika, pojemność robocza 2,9 litra, moc 106 litrów. Z. I moment obrotowy 220 Nm. Nie myśl, że niska moc nie pozwala na transport towarów w normalnym trybie. Głównym czynnikiem wpływającym na przyspieszenie silnika jest wielkość momentu obrotowego. W przypadku samochodów dostawczych jest to ważny wskaźnik, ponieważ wpływa on na zdolność do przewozu ciężkich samochodów drogą samochodową. Im niższa prędkość obrotowa silnika, czyli moment obrotowy, tym mniej paliwa zużyje paliwo. Z tego powodu pojazdy napędzane transportem towarów i osób są wyposażone w silniki Diesla – oszczędza to paliwo i maksymalizuje efektywność. Oczywiście silnik wysokoprężny nie jest pozbawiony wad, ale jest to temat oddzielnego, obszerniejszego artykułu.

I ostatni silnik Diesla GAZ-5602, stworzony na bazie Steyr M14. Silnik Diesla GAZ-2705 charakteryzuje się następującymi cechami: o pojemności 110 litrów. Z. A maksymalny moment obrotowy 250 Nm. Jest to silnik wysokoprężny o maksymalnej prędkości obrotowej wału korbowego do 4750 obr / min. Był popularny tylko w europejskiej części Rosji, na Uralu iw wschodnich rejonach, ale jest mniej popularny – łatwiej jest znaleźć dobre paliwo do silników wysokoprężnych w centralnych regionach niedaleko Moskwy. Na peryferiach często paliwo nie w sezonie lub napełnia ciągnik, nie nadaje się z powodu tego, co często rozkłada sprzęt.

Zakres silników

Tytuł

Silnik

Typ silnika

Maksymalna moc

Moment obrotowy Objętość robocza
UMP-4216 Wtrysk, benzyna, In-line 106 220 2.5
ZMZ-40524 Wtrysk, benzyna, In-line 133 214 2.9
Chrysler Wtrysk, benzyna, In-line 137 210 2.4
GAZ-5602 Turbo-diesel, in-line 110 250 2.2

Ciało

Korpus jest zamontowany na solidnej ramie, dzięki czemu można przewozić do 1000 kg w celu modyfikacji ładunku pasażera. Z tyłu samochodu znajdują się dwa zamykane drzwi do załadunku i rozładunku towarów, a jedna przesuwna po prawej stronie. W obu wersjach przedziały ładunkowe i osobowe oddzielone są metalową ścianą.

W 2003 roku samochód dostaje głębokie restyling – zaktualizowane przednie drzwi, optyka, krata i zderzak. W kabinie jest również zainstalowany nowy panel przyrządów. Zmodyfikowane i były lustrami wstecznymi – teraz zostały namalowane w kolorze ciała i znalazły piękny, aerodynamiczny kształt.

Warto też zauważyć, że model GAZ-2705 – furgonetka, metalowa (7 miejsc), otrzymała nowe szczegóły wnętrza. Panel przyrządów wykonany jest z innego gatunku tworzyw sztucznych, spełnia aktualne wymagania bezpieczeństwa przeciwpożarowego, poza tym, że nie jest on odbity w przedniej szybie w słoneczny dzień. Projektanci pracowali nie tylko na wyglądzie panelu, ale także na usztywnieniach. Teraz prawie nie skrzywi się nieprawidłowości i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Odczyty nowego panelu przyrządów są doskonale odczytywane przez kierowcę, nawet w trudnych warunkach drogowych. Dioda świeci światłem, która w ciemności jest zaletą nad starym oświetleniem lampy. Jako opcja można zamówić klimatyzację, która nie była w modelu dorestaylingovoy.

Pojemność przedziału ładunkowego pozwala na przenoszenie przedmiotów objętościowych – jest to kluczowa jakość GAZ-2705 (furgonetka, metalizowany). 7 miejsc, w tym kierowcy, umożliwia łatwe ładowanie ładunku i pasażerów w kabinie tego modelu, a jeśli proponowana objętość przestrzeni wewnętrznej nie wystarczy, można zamówić model z wysokim dachem wykonanym z tworzywa sztucznego. Zwiększy to pojemność kabiny, a kierowca będzie miał więcej miejsca na głowę. Można na przykład użyć maksimum, aby zbudować dodatkowe półki na dokumenty. Na podstawie tego modelu producenci z innych firm produkowali różne modyfikacje – karetki pogotowia, maszyny pobierania gotówki i inne opcje.

Typy napędów i transmisja

Gazelę można zamówić w dwóch odmianach: napędzaniu pełnoosiowym i tylnym. Wszystkie modele napędów na wszystkie koła są najbardziej odpowiednie do transportu towarów na obszarach podmiejskich, gdzie być może nie ma wysokiej jakości dróg. W warunkach miejskich tylny napęd jest wystarczający nawet w zimie. W skrajnych przypadkach można używać opon całorocznych z łańcuchami śnieżnymi. Przekładnia jest tylko jedną – pięciobiegową mechaniką, która stała na "Wołgowie".

Model usługi

Obsługę samochodu, podobnie jak GAZ-2705, nie powoduje znacznych problemów, pomimo znacznej liczby negatywnych opinii.

Istnieje kilka warunków, dzięki którym "Gazelle" będzie trwać długo:

  • Konieczne jest utrzymanie samochodu w odpowiednim czasie: wymianę oleju, smarowanie elementów zawieszenia przegubu, wprowadzenie nowych filtrów itp.
  • Nie przekraczaj granicy wagi przewożonych towarów. Każdy mechanizm ma ograniczenia wytrzymałościowe i lepiej nie przekraczać ich.

Przed użyciem należy sprawdzić odstępy czasowe wymiany materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych, czytając instrukcje obsługi. Nawet nowicjuszowi kierowca jest w stanie sam wymienić części – dobry, projekt samochodu nie jest zbyt skomplikowany.

Cennik

Na rynku wtórnym można kupić pasażera "Gazelle" dla 350-400 tysięcy rubli. Wszystko zależy od stanu samochodu, roku jego uwolnienia i konfiguracji. Na przykład modyfikacja ładunku i pasażera na wszystkich kołach za pomocą silnika wysokoprężnego 2013 będzie kosztować około 500 tysięcy rubli. GAZ-2705, samochód ciężarowy z metalu (7 miejsc, silnik benzynowy) 2013 r. Na rynku wtórnym szacuje się na 350 000 rubli. Dla nowego GAZ-2705 cena zaczyna się od 780 000 rubli, w zależności od wyposażenia i wyposażenia dodatkowego.