257 Shares 8817 views

Zimowa kauczuk "Velcro": jakie są jego zalety?

Opony zimowe "lepkie" stają się coraz popularniejsze w rosyjskich otwartych przestrzeniach. Pomimo, że w naszych sklepach pojawiło się znacznie później niż studded, jego zalety doceniono przez wielu kierowców. Samochód z kołami nie powoduje hałasu, nie hałasuje i jest doskonale kontrolowany zarówno na śnieżnej, jak i na rozłożonej drodze. Ale co to jest dziwne opony i jakie są jej cechy? Zastanówmy się.


Cechy konstrukcyjne

Głównymi różnicami "Velcro", oczywiście, są brak cierni. Ma specjalną głębokość i wzór bieżnika, co pozwala na poruszanie się samochodu w dowolnych warunkach. Zewnętrznie, opony letnie i zimowe "Velcro" prawie nie różnią się od siebie. Jednak w drodze ich właściwości znacznie się różnią. Na lodzie i śniegu w śniegu, te koła zapewniają samochód z najkrótszym odstępem od zatrzymania. Jak pokazuje praktyka, ten znak jest niemal taki sam jak "skok". Ponadto w przeciwieństwie do konkurenta bezpośredniego opony zimowe "Velcro" zachowują się doskonale na rozłożonej drodze. A jeśli samochód z cierniami będzie hałasować i wibrować na czystym asfalcie, to z tymi kołami zapomnij o tych wszystkich niedogodnościach.

I jeszcze ważniejszym aspektem jest manewrowość samochodu. Opony zimowe "Velcro" są dobre, ponieważ mają wysoką szybkość obsługi nie tylko w mieście, ale także w trasie, z czyszczoną drogą, czy nie. Przy drugim typie opon przy uderzeniu w naga asfaltowa manewrowość narasta. Samochód staje się niekontrolowany i niebezpieczny. Ponadto, na czystej drodze, kolce wystają z pod bieżnią. A takie koła z pewnością nie będą skuteczne.

Jaki jest wynik takiej skuteczności i zwrotności?

Zimowa kauczuk "Velcro" przewyższa jakość wyprodukowaną dzięki specjalnej kompozycji. Faktem jest, że takie opony na górnej warstwie bieżnika mają miększą gumę, co sprzyja bezpiecznej jeździe. Warto też zauważyć, że opony zimowe "Velcro" charakteryzuje się specjalnym wzorem bieżnika. Oprócz delikatności, na jej powierzchni umieszcza się specjalne lamele. Oni z kolei skutecznie kierują wodę, śnieg, a nawet brudu, do samochodu. Dlatego te opony są tak skuteczne i popularne wśród rosyjskich kierowców.

Dlaczego warto kupić tę oponę?

Opona Velcro to nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa i niski poziom hałasu w kabinie. Kauczuk ten, w przeciwieństwie do wyprofilowanej, jest bardziej trwały (1,5-2 razy) i mniej kosztowny. Ponadto, jest to doskonała opcja dla mieszkańców dużych miast.

Jakie są najlepsze opony zimowe "Velcro"? Przegląd producentów

W chwili obecnej możemy zidentyfikować czterech wiodących producentów uczestniczących w seryjnej produkcji opon "Velcro". Są to firmy "Nokian", "Yokohama", "Toyo" i "Gudear". Wśród wyżej wymienionych firm szczególne miejsce zajmuje opona "Nokian Hakkapellita" (jest to najlepsza zimowa kauczuk "Velcro", według kierowców), która w ostatnich latach stała się prawdziwym liderem sprzedaży na rynku światowym.