880 Shares 4129 views

Jak zresetować Canon kartridż po napełnieniu: trzy sposoby

Właściciele drukarek są stale do czynienia z pytaniem: Jak zresetować Canon kartridż? Problemem jest to moduł pamięci na zbiorniku z tuszem oraz urządzenia drukującego. Po zainstalowaniu nowej kasety, drukarka odczytuje informacje z chipem. W oprogramowaniu (SW) wyświetla dane, że zainstalowany zbiornik z atramentem jest napełniony i oryginalny 100%.


Kartridże nie posiadają takich żetonów, ze względu na to, że drukarka nie może odczytać informacje na temat nowego zbiornika z atramentem i aktualizacji danych w oprogramowaniu. W związku z tym urządzenie drukujące „myśli”, że kaseta nie została wymieniona, a użycie bloku. Taka sama sytuacja jest z właścicielem, używając CISS.

Pytanie brzmi, jak zresetować kasety Canon może nastąpić przy użyciu tuszu bez żetonów. Następnie, za kwotę wydrukowanych stron i atrament jest wyłącznie odpowiedzialny oprogramowanie zasób drukarka obsechenie i jeden styk na podłodze kasety. W tym przypadku również, licznik jest resetowany atramentu i mogą być drukowane na.

Zbadajmy główne metody resetowania wkładów , drukarki Canon, które obejmują:

 • poprzez programator;
 • blokowanie kontaktu czytaniu;
 • Wyzerować licznik w drukarce.

Każdy model pasuje do opcji resetowania urządzenia drukującego. Stosowania w niewłaściwy sposób, użytkownik ryzykuje uszkodzenie drukarki, więc należy pamiętać, że wszystkie działania można zrobić na własne ryzyko.

Kaseta chip jest: co robić?

Jak zresetować kasetę firmy Canon, która nie posiada chip? Konstrukcja kasety z chipem nie jest, ale jest pad, który jest rozpoznawany przez drukarkę, a odczytuje informacje, które są zainstalowane zbiorniki z atramentem i jak rozwinęła zasób.

dodatkowy zestaw

Najczęstszym trik stosowany przez wielu, jest zakup dwóch zestawów kaset i wydrukować na raz. Każde kolejne kałamarz resetuje informacje o poprzedniej. W ten sposób nie jest duży minus, który jest niebezpieczny dla tych, którzy rzadko drukuje. pojemniki z tuszem nie może stać bezczynnie, dysze wysychają i stają się bezużyteczne. Jeśli wkład jest rzadko używany, należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na studia i wykonaj kroki opisane w kolejności.

algorytm

Jak zresetować Canon kartridż po uzupełnieniu? Rezultatem jest gwarantowana, jak krok po kroku instrukcje pierwszy dla naboju kolorowego, a następnie do czerni.

 1. Wyjąć kasetę z taśmą i uszczelnienia lub taśmy klejącej górny rząd kontaktów.

 2. Zainstaluj zbiornik z tuszem w drukarce, komunikat „Brak wkładu włożonego» (kaseta nie jest włożona).

 3. Wyjmij kasetę z drukarki.

 4. Pokrycie taśmy (lub taśm) drugiego szeregu styków.

 5. znowu źle, „kaseta jest włożona» (kaseta nie jest włożona) pojawi.

 6. Ponownie, należy wyjąć pojemnik.

 7. Oderwać dwa paski taśmy klejącej.

 8. Włóż zbiornik z atramentem z powrotem, a teraz drukarka będzie określić jako pełny pojemnik

Po tej procedurze, można wykorzystać je jako nowe. Należy mieć na uwadze, jeśli drukarka nie wywołuje komunikat o pustej kasecie, i po prostu drukuje białe prześcieradła, problem tkwi w złej jakości tankowania lub suszonych dyuzah.

Jak zresetować wkładów atramentowych Canon PIXMA

Metoda ta wyłącza licznik atramentu drukarki. Należy pamiętać, że wyłączenie jest zapisywana w pamięci urządzenia i utratę gwarancji użytkownika. Procedura odłączenie odbywa się tylko raz i jest nieodwracalny.

 • Po zainstalowaniu kaset ponownie napełnianych błąd występuje niski poziom atramentu”» (atramentu jest niski). Naciśnij przycisk OK w oknie ostrzeżenia lub z papieru – bez papieru.
 • Jeśli nic się nie pojawia, można kontynuować pracę.

Jak zresetować Canon kartridż, jeśli pojawia się błąd „Nie ma atrament» (tusz się wyczerpał)?

 • Należy kliknąć przycisk Tak w oknie z tym wpisem.
 • Powinna pojawić się okno, które mówi Wciśnij i przytrzymaj przycisk Stop / Reset, a następnie przytrzymaj i przytrzymaj przycisk STOP (lub diament, kolorowy przycisk Copy – do urządzenia wielofunkcyjnego lub drukarki do prostego CV) przez około dziesięć sekund, aż okno zniknie.
 • Gdy komunikat zniknie, drukarka zostanie zresetowana i zacząć pisać.

Jak zresetować Canon kartridż za pomocą programatora

Najbezpieczniejszym sposobem, aby zresetować chip – jest użycie specjalnego urządzenia do programowania. Istnieje kilka typów dla różnych modeli Chernitsov. Znalezienie idealnego łatwe, ponieważ takich ofert na rynku sporo. typ działania mają takie same:

 • Wyciągnąć kasetę z drukarki.
 • Umieścić go w programatorze położyć żeton o kontakt.
 • Jak tylko kontrolka świeci, wyjmij zbiornik z atramentem.
 • Wymień kasetę w drukarce i wydrukować.

Każda z tych metod można uznać za uniwersalne. Dla początkujących zaleca się, aby użyć resetu programatora lub klejenia kałamarze kontakty. Opcje te nie doprowadzą do utraty gwarancji i serwisu. Dezaktywować stoisk licznika w przypadku, gdy okres gwarancji drukarki została zakończona.