702 Shares 6912 views

Hashtab: Czym jest ten program i dlaczego jest to potrzebne

Często trzeba znaleźć na komputer złamane i uszkodzone pliki. Aby to zrobić, istnieje wiele programów. Jednym z najlepszych jest narzędzie hashtab. Czym jest ten program? Co to jest i jak z niego korzystać? Kwestia ta zostanie omówiona dalej.

Celem programu

Hashtab jest bardzo użyteczny i funkcjonalny program, który sprawdza integralność plików przechowywanych na urządzeniu. Weryfikacja odbywa się za pośrednictwem szybkiego obliczania sum hash plików. Jeśli wyjaśnić swoje palce, a potem nazywa się identyfikator pliku skrótu, która jest unikalna. On nie zależy od nazwy przypisanej do pliku przez użytkownika.

Co to jest program hashtab? To pozwala używać kilka kliknięć, aby dowiedzieć się, czy jest częścią dużego pliku na mniejsze, które były przedmiotem jakichkolwiek zmian lub są uszkodzone. Narzędzie wykorzystuje kilkanaście algorytmów mieszania plików.

Funkcje programu

Więc hashtab – czym jest ten program? Działa ze wszystkimi plikami. Najnowsza wersja stała się jeszcze obsługuje pliki, które zostały pobrane za pośrednictwem programów torrentowych. Użytkownik może wybrać algorytm, który będzie używany do weryfikacji. Można to zrobić w oknie ustawień programu. Oprócz sprawdzenia, narzędzie jest bardzo przydatny funkcji porównuje pary skrót pliku suma o taką samą nazwę. Przez minusy obejmują hashtab brak wartości obliczania wartości dla wielu plików w tym samym czasie. Narzędzie nie ma jeszcze dokumentacji referencyjnej, która jest w innych programach serwisowych. Ale deweloperzy już przystąpił do usunięcia tej wady.

Obsługiwany system operacyjny

Jakie systemy robi hashtab? Czym jest ten program dzisiaj, który nie obsługuje wiele systemów operacyjnych? Hashtab współpracuje z systemami Windows i Mac. Dopóki nie ma interakcji z „Linux”. System „Microsoft” narzędzie po prostu zintegrowane i osiada w swoim Explorer. To proste. System Apple działa jako osobny plugin. Narzędzie automatycznie wybierze język używany w systemie, ale jest to bardzo proste, można zmienić język w ustawieniach modułu.

Hashtab: jak korzystać?

Utility na komputerze, to najlepiej, aby pobrać z dowolnego zaufanego źródła. Jest on dostarczany jako standardowy plik instalacyjny. Chodzi również pęknięć. Jest to wygodne, ponieważ nie będzie żadnych dalszych trudności z ustawieniami językowymi.

Po zainstalowaniu narzędzia jak najszybciej, aby sprawdzić jakość i autentyczność wszystkich plików przechowywanych na dysku twardym użytkownika. Jeśli pracujesz w systemie Windows, wystarczy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na pliku i wybierz „Właściwości”. Nie będzie to parametr pokazujący sumę kontrolną.

Zanim użytkownik będzie wiele różnych wskaźników kwoty. W takim przypadku, jeśli nie pasuje, można zobaczyć, że plik jest uszkodzony lub zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. W polu natychmiast pokazuje wszystkie wartości z pliku wybranego przez użytkownika. Mogą one być sortowane według typu i wybrać jedną. Dla ułatwienia obsługi, twórcy programu zbudowali go w formacie biblioteki DLL. tekst wartość hash może być umieszczony w obszarze roboczym, co da możliwość porównania hash za chwilę. Wskaźnik w programie wskaże wszystkie różnice i podobieństwa w wartościach bez porównania wizualnego.

wniosek

Hashtab – czym jest ten program? Ta kwestia powinna odpaść. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które zasługuje, aby być zainstalowane na komputerze, jak to się przyda bardzo często. Ogromną zaletą programu jest jego pełna darmo i bardzo szybki montaż. Przez kilka kliknięć narzędzie jest wbudowane w system operacyjny i jest gotowy do pracy.