379 Shares 2377 views

Co jest Joker i dlaczego jest potrzebna?

Wielu rybaków (nawet początkujący) nie wiem z pierwszej ręki o takiej przynęty jak larwy ochotki. Ryby reagują dobrze na niego. Wiele gatunków mieszkańców rzecznych ochoczo rzucają na przynętę. Po tym wszystkim, jest to naturalny pokarm drapieżnych mieszkańców rzecznych. W rękach rybaków przy pomocy dużej ilości produkcji spadła.

Jaki jest Joker? Zwłaszcza jego hodowla i zastosowanie zasługują szczegółowego rozpatrzenia. Po tym wszystkim, jest to naturalny pokarm dla ryb, więc przynęta jest naprawdę skuteczny w różnych wodach. Do rekreacji na świeżym powietrzu był sukces, jak Bloodworms powinni nauczyć się kilku interesujących faktów. Są chętni do dzielenia doświadczonych wędkarzy.

Ogólna charakterystyka

Motyl (przedstawiony w artykule zdjęcie) jest larwa komara. To wygląda jak cienki czerwonego robaka. Jego najczęściej wybierane jako przynęta do połowu płoci, batalion, świnki i innych gatunków ryb. Motyl żyje w rzekach i jeziorach. Uwielbia bez przepływu wody.

Na wiosnę, lato i jesień joker powszechne w wodach słodkich lub słonych wodach. Jest myte z mułu rzecznego przy użyciu sita lub inne podobne przedmioty. przynętę jest używany w taki wrażliwy, światła rozwiązania. Motyl wymaga starannej obsługi.

typy

Motyl ryba jest z kilku typów. Ich klasyfikacja została przeprowadzona na podstawie wielkości larw i zgodnie z otoczeniem.

Blisko bloodworm żyje w jeziorach, stawach, gdzie istnieje znaczna warstwa osadu. Rzadko, ale nadal można go znaleźć w rzekach. Ale tylko wtedy, gdy mają one wystarczającą warstwę mułu. W tym samym siedlisku spełnia płytkie Ural Bloodworma. Małe i średnie rzeki podgatunek można znaleźć w wodach. Jest to częsty mieszkaniec ścieków z zakładów przemysłowych.

Lima kończy klasyfikacji larwy ochotki. Jego siedlisko wynika z tytułem. Żyje w dużych ilościach w ujściach słonowodnych. Jednak dla połowów w wodach słodkich rzeki lub jeziora jest lepiej, aby dać pierwszeństwo do pierwszych dwóch gatunków. Larwy odzyskane od ujścia, może ostrzegać ryby. Taki smak ćma nietypowe dla mieszkańców słodkowodnych.

wydobycie mól

Aby zrozumieć, co Joker, należy rozważyć sposoby jego produkcji. Istnieją różne podejścia. Pierwszy z nich używa specjalnej kadzi lub łopatę z długim uchwytem. IL za pomocą grabi i dostać się na powierzchnię. Ponadto, siatka lub gaza wiadra wlano osadów rzecznych. Następnie sito opuszczane do wody. Ruchy na boki eluowany yl. Unosząc go wiadrze, mała zawartość suchych. Znowu obniża się do wody. Motyl dzwoni do powierzchni. Jego zbierane netto.

Kolejnym sposobem trochę łatwiej. Jest to konieczne w yl wiadro czerpak z rzek wody. Następnie umieścić pojemnik w pobliżu ognia. Motyl zaczyna powierzchni. Tam są gromadzone netto.

Trzecia metoda polega na powiązać gazę kawałek mięsa i opuścić do dołu. Następnego dnia, w skurczu będzie dużo larwy ochotki.

Bloodworms bagażu

Studiując na czym polega Bloodworma, należy zwrócić uwagę na sposób przechowywania. Jeśli masz zamiar udać się na ryby następnego dnia, wystarczy położyć ich larw w pudełku z otworami wentylacyjnymi. Bloodworm suszy się przez 15 minut. Potem umieścić w pojemniku. Na dole jest gładka, wilgotna ściereczka.

Jeśli trzeba zachować przynęty do 5 dni zamiast pudełka za pomocą cukinię i ziemniaki. Ulubione warzywa są cięte, ociera treści. Przelewa się wewnątrz wilgotną herbacianego naparu. Można po prostu pokrycie warzywa odcięcia szczyt.

Tydzień, można zapisać jokera w wilgotnym konopie. Na jej powierzchni rozłożone na mokro liści herbaty z kawałków papieru na nim – larwy. były pokryte arkusza mokrego papieru. Warstwy te mogą być wykonane do trzech sztuk. Wtedy „pie” pokryta mokrym płótnie na górze.

Przechowywanie zimą

Aby zapisać jokera na cały okres zimowy, to wlewa się do wiadra z wodą i błotem. Lepiej jest, aby umieścić go na balkonie. Jedynie w przypadku wystąpienia silnych mrozów lepiej umieścić korbę w pomieszczeniu. Do trzech miesięcy, larwy są przechowywane w postaci mrożonej. Ich spojrzenie na połowów zimowych.

Dla ułatwienia stosowania przed zamrożeniem Bloodworma klasyfikowane na torby w małych porcjach. Należy usunąć z ich ciężaru własnego larwa, śmieci, białe robaki.

Jeśli taka przynęta wykorzystywane na połowów zimowych, to lepiej, aby przesunąć korbę w słoiku i zachować jej klapy płaszcze lub kurtki. i mrożone larwy mogą być wykorzystywane do przynęty. Ryby też reagować.

larwy odchowu

Hodowla ćma jest dość skomplikowany proces. Matka stworzył Roy Komarov. Bo zapewnia niezbędne warunki siedliskowe. Wymaga oświetlonym pomieszczeniu o temperaturze około + 20 ° C

Komary składają jaja w postaci wody. Przełącz je stamtąd rozprzestrzenił się na tacach i inkubuje. Po larwy wylęgają, oni zwabić rozwiązanie drożdży. Ten proces trwa około 15 dni, w temperaturze otoczenia + 22 ° C

Z metr kwadratowy otrzymuje się 25 g dziennie mól.

Przynęty wędkarskie

Aby mieć istotny haczyk, trzeba wiedzieć jak trzymać korbę, która wciągniki nadają się do tego celu. Doświadczeni rybacy dać kilka rad. Bloodworms Hook powinny być cienkie. Larwy używane tylko świeże. Mają jasny kolor czerwony, żywy i połyskujące w słońcu. Jeżeli korba szybko ciemnieje, jest nieświeże.

Dzięki tej przynęty należy obchodzić się ostrożnie. Położyła na haku szybko. Po każdym kęsem (sukces lub pusty) korby zmiany. Przynęta powinna wyglądać naturalnie. Nie powinna rozpadać. Lepiej zamknąć haczyk belki.

Motyl komórkowego. Przyciąga ryby. Można połączyć kilka larw komarów z czerwi. Ryby nie mogą się oprzeć tym. Weź Bloodworma lepiej suchymi rękami. To nie może być w znacznym stopniu kompresji, inaczej larwa umiera.

Dysza na haku

Istnieje kilka sposobów, w jaki sposób rozprzestrzeniają korbę na haku. Larwy wiszące przyciągnąć bas. Take 2 średniej wielkości larwy do połowu tej ryby. Oni są wypychane na cienką haka.

Małe korba nadaje się do przynęty. Na haku lepiej posadzić średnio larwy. Konieczne jest przebicie trzecią końcówkę haka lub drugiego segmentu na głowie. Opadanie ogon drażni aktywnego ryby. Jeśli powolnego ugryzienia, ostrożne, Bloodworms przylgnąć do haka „obwarzanek”. Aby to zrobić, podjąć wiszące larwa za ogon. Końcówka szpikulec na haku.

Do połowu roach jokera umieścić w poprzek. Jeżeli połów na opuszczanie i podnoszenie, końcówki przyciągają ryby. Jednak jest to dość specyficzny sposób. Powinien dać pierwszeństwo tylko wtedy, gdy pewne techniki wędkarskie.

Dla drapieżników aktywny gryzienie korbowy jest obniżony w belce wodnej. Na użądleniu głowy nosić od trzech do dziesięciu larw (w zależności od aktywności ryb). Czasem do połowu drapieżników stosowane stożkową rurę. Utrzymuje przynętę, ale został przeniesiony przez nią. Motyl natomiast długo pozostaje żywa. Larwy belka przydziela sok, która przyciąga ryby. Dlatego też, ten sposób mocowania jest bardzo skuteczne.

Po rozpatrzeniu, że taki joker, a zwłaszcza jej zastosowanie do połowów, każdy będzie mógł stosować taką catchability przynętę. Jeśli prawidłowo i obsługiwane larwy mogą przynieść do domu szlachetnego połowu. Dzień wolny na jeziorze przyniesie wiele pozytywnych emocji.