810 Shares 9730 views

Merchandiser, cła


Na łamach gazet z reklam często można zobaczyć żądaną frazę „merchandiser”, „nabierze Merchandiser pracy z samochodu osobowego może być student wydziału korespondencji”. Ale to, co kryje się za tym pięknym słowem obcym, i jakie funkcje będzie musiał wykonać pracownik, nie każdy wie.

W pewnym sensie obowiązków Merchandiser pokrywają się z obowiązków przedstawiciel handlowy. A on, a druga jest zainteresowany zwiększeniem sprzedaży swoich towarów, a co za tym idzie, na wzrost zysków. Z drugiej strony, przedstawiciel handlu ponad dostarcza, ale obliczanie produktów w sklepie – to merchandiser.

Jego obowiązki z jednej strony są proste: należy upewnić się, że produkt jego firma jest obecna w wystarczającej różnorodności, i znajdował się na półkach w określony sposób. Ale z tego, że najczęściej jest to problem. Wśród przedstawicieli firm konkurencyjnych mówimy prawdziwą walkę o najlepszych miejscach. Upewnić się, że jego produkt nie chowa w najdalszym rogu dolnej półce, gdzie jest mało prawdopodobne, aby zobaczyć przechodząc kupujący musi precyzyjnie stojaków. Jego obowiązki obejmują także w nawiązywaniu przyjaznych stosunków z kierownictwem i pracownikami sklepu, w wykonywaniu na ich terytorium, promocji, degustacji, kabiny projektowania, monitorowania Okres trwałości produktów.

Nie zaszkodzi mu zdolność do prowadzenia samochodu i prywatny samochód, ponieważ praca jest związana z Merchandiser podróżuje. Zwykle jedna osoba powinna odwiedzić 10-15 sklepów dziennie. Czasami obszar przypisany do niego w mieście, a czasem małe miasteczko.

Co jeszcze należy zrobić merchandiser? Do obowiązków pracownika są również w monitorowanie cen produktów konkurencyjnych. Zasadą jest, że ma tygodniowych lub dwutygodniowych wziąć raport konkurencyjnych firm: jakie towary są przedstawiane, w jakich cenach, jakie akcje trzymają. Na podstawie jego kierownictwem będzie decydował o podnoszenie / opuszczanie cen dla swoich produktów. Należy również monitorować stan urządzenia reklamowego, na przykład, w celu uzupełnienia zapasów ulotek i monitorować prawidłowe działanie i czystość jego wystawa stoi firma. Zapewnienie dostępności plakatów, banerów, billboardów, gdy są one uszkodzone lub nieobecność pracownika ma zastąpić je nowymi.

Jakie umiejętności i cechy osobiste powinny posiadać merchandiser? Jego obowiązki są do pracy z produktem oraz z ludźmi, i dlatego musi być kontaktowy, aby móc jasno opisać produkt zarówno sprzedających i kupujących. Merchandiser musi być łatwa w nawigacji w nomenklaturze towarów, aby być uprzejmy, odpowiedzialny, sumienny i staranny. Nie będzie źle się ładnym, sympatyczny wygląd.

Co do zasady, tym poście – tylko krok na początku drabinie kariery. Człowiek, który od kilku lat z powodzeniem radzić sobie z ich obowiązków i zrealizować plan może zostać przełożony, w których złożenie będzie kilka merchandiserów. Lub stać się przedstawicielem handlowym – w tym przypadku jest to bardzo użyteczne dla wszystkich nawiązanych kontaktów i komunikacji. Praca merchandiser wiąże w niepełnym wymiarze godzin: od czterech do sześciu godzin dziennie. Liczba odwiedzin przełożonych kontroluje kontrole sklepów i okresowe kontrole spełnione. Co do zasady, harmonogram prac elastyczność – można odwiedzić sklepy w godzinach porannych, a niektóre – w godzinach wieczornych przed zamknięciem. Pracodawcy zwykle wymagają, aby produkt był indukowany porządku, w jakim czasie i będzie to zrobić – to nie ma znaczenia. Więc jaki rodzaj pracy – idealne dla studentów w pełnym wymiarze czasu i działu korespondencji.