623 Shares 6950 views

Niż przydatny melon w czasie ciąży

Ciąża jest cudownym i pożądanym momentem dla kobiety. Nowe życie w sercu, euforia, niezrównane poczucie lotu … Ale ten cały urok w końcu zniknie pod uciskiem toksyczności, obrzęku, gwałtownej zmiany pragnień i nastroju.

Nowe zasady

Z nadejściem tego wspaniałego czasu przychodzi czas wielkiej odpowiedzialności. Kobieta zaczyna krytycznie oceniać to, co ją otacza. Staje się bardzo wrażliwy na wszystkich ludzi, wydarzenia, i oczywiście bardzo wymagający. Zwłaszcza dla twojej codziennej diety, ponieważ teraz musi mieć wszystkie niezbędne elementy do wzmocnienia ciała i poprawy zdrowia. Jedną z skarbów użytecznych substancji i witamin jest ulubiona przysmak, żółtodziobowa księżniczka marynaty. Ale oto pytanie: "Czy mogę mieć melon podczas ciąży?"

Pomoc specjalistyczna

Miękkie i soczyste, słodkie i pożywne. Chęć spróbowania kawałka melona staje się silniejsza z jednej myśli o przetargu miąższu dojrzałego złotego piękna. Oczywiście, zawsze będą ci, którzy nie są wśród swoich wielbicieli. Ale to nie zmniejsza jego zalet. W końcu melon – jeden duży naturalny kompleks witamin.

Kobieta w tej sytuacji jest wskazana, aby skonsultować się z lekarzem, czy można jeść w okresie ciąży lub nadal nie jest tego warta. Trzeba zapytać nie tylko o leki i suplementy, które są podejmowane, ale także o codziennej rutyny i odżywianiu. W tym ważnym okresie zaleca się ostrożność. A jeśli naprawdę chcesz dojrzałą miazgę, po prostu musisz dowiedzieć się, co to jest melon w czasie ciąży.

Skład. Używaj w medycynie ludowej

Wszystkie melony różnią się niczym od siebie. To zależy od warunków i liczby dni słonecznych. Ogólnie rzecz biorąc, mają jednakową skład chemiczny: cukier 15-20%, witaminy B9, C, P, A, kwas foliowy, żelazo, sole mineralne, substancje pektyny. Oprócz tego, melon zawiera około 30% tłuszczu olejowego.

Od czasów starożytnych melon był stosowany w medycynie ludowej w leczeniu zaburzeń umysłowych, reumatyzmu, gruźlicy, szkorbutu, jako środka przeciwzapalnego, przeciwzapalnego, przeciwrobaczkowego. Można to wszystko wymieniać przez długi czas, ale w tej chwili ważne jest, abyśmy wiedzieli, co jest przydatne w melonie podczas ciąży.

Przydatne właściwości

Co jest ważne, aby poznać przyszłych matek o melonie i żółwiach? Jak użyteczne jest melon w czasie ciąży?

Melon może być spożywane od dzieciństwa do starości. Dlatego dziecko w łonie matki przyniesie wiele korzyści. Ale podczas laktacji zasięgnij porady lekarza o włączeniu tego produktu do swojej diety.

Melony doskonale pomagają w walce z depresją, stresem, chorobami neuropsychic. Jest to szczególnie użyteczne, jeśli są codzienne silne huśtawki nastroju.

Melon w czasie ciąży poprawia układ hormonalny.

Dzięki mikroelementom (potas, magnez) żółte włosy odżywia i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy ciała, walczy z miażdżycą tętnic. Ponadto, czyści naczynia krwionośne cholesterolu.

Melon, podobnie jak wiele warzyw i owoców, składa się z błonnika, poprawia to układ trawienny, zwiększa perystaltykę jelitową. W związku z tym, melon w czasie ciąży jest bardzo przydatny. W tym okresie często zaburzają się zaparcia i węzły hemoroidalne. Melon ma łagodny efekt.

Ten apetyczny produkt doskonale radzi sobie z obrzękiem z powodu działania moczopędnego. Jest to szczególnie użyteczne w czasie, gdy obciążenie nerkami jest podwójne.

Melon zawiera kwas foliowy i jest dodatkowym dodatkiem w ciąży. Ten element uczestniczy w wspieraniu i tworzeniu łożyska, jest niezbędny do wzrostu embrionów, dla tworzenia włókien nerwowych.

Roślina zawiera główne źródło zwiększania odporności – witaminy C, a w rzeczywistości w ciąży zaleca się, aby nie zachorować. Również w melonie jest żelazo. Jest to konieczne w leczeniu i profilaktyce niedokrwistości.

I trochę więcej o korzyściach

W celu wzmocnienia skóry, włosów i paznokci, zbyt, jest wiele mikroelementów i witamin w melonie. Beta-karoten poprawia cerę, wzmacnia włosy; Silikon zapewnia efekt odmłodzenia, przywraca strukturę twardych tkanek. Większość elementów do utrzymania stanu zewnętrznego jest w ciele w bardzo skorupie.

Przy okazji, melony mogą być użyte do przygotowania tonacji i odżywczych masek. Doskonale eliminuje plamki pigmentowe (wymaga to wytarcia skóry skorupą). A jeśli masa jest regularnie nakładana na twarz przez miesiąc, skóra staje się elastyczna i nabiera zdrowego koloru z matowym odcieniem.

Melon jest niskokaloryczny. Zawiera wiele łatwo strawnych cukrów. Jak widać, melon w czasie ciąży nie odgrywa najmniejszej roli w odżywianiu.

Czy może lub nie?

Jeśli lekarz przestrzegający twojego stanu zaleca i naprawdę podoba się melon, przydatne właściwości w czasie ciąży są już znane, można jeść bez obaw przed małymi plasterkami dziennie. Mimo to, nawet lekarstwem w dużych ilościach jest trucizna, więc we wszystkich powinien być umiarkowany.

Jeśli wystąpiła reakcja alergiczna, lepiej nie używać produktu. Obecnie, gdy uprawia się warzywa i owoce, azotany i inne chemikalia są wykorzystywane do ich szybkiego wzrostu i wczesnego dojrzewania. Substancje te są szkodliwe, niebezpieczne i mogą mieć niekorzystny wpływ na organizm. Dlatego przy wyborze melonów dla kobiet w ciąży należy zachować większą ostrożność, a produkt zakupiony tylko od zaufanych dostawców. Nie kupuj melonów na drodze, biorąc pod uwagę uszkodzenia spalin samochodów.

Jak wybrać dobry melon?

Kup melony bezpośrednio podczas ich dojrzewania, pod koniec lata. Więc będzie mniej prawdopodobne, aby kupić produkt nadziewany azotanami. Melony są miejscowe, rosyjskie – Kolhoznitsa i importowane – Torpedo, które są importowane z krajów Azji Centralnej.

Dobra kontrola wybranych owoców, nie powinna być wgnieceń, pęknięć ani innych uszkodzeń. Poczuj to. Jeśli skóra jest miękka, melon jest przesączony. Jeśli bardzo trudno – to niedojrzałe.

Zwróć uwagę na kolor skórki. Dobry znak, jeśli kolor jest jasnożółty, ogon jest suchy, a wyciskacz jest naciskany po naciśnięciu. Należy wziąć pod uwagę stopień jego miękkości w tym przypadku. Jeśli lekko wciska się, melon jest przepełniony, jeśli jest trudne – to jest niedojrzałe.

Zetrzyj melon dłonią. Z pewnością widziałeś często ludzi wybierających arbuz lub melony. Dźwięk musi być głuchy i dynamiczny.

Sniff. "Prawy" melon pachnie pysznym i słodkim. Cieszy się dzień, słodszy zapach. Niektóre melony pachną jak gruszki. To zależy od odmiany.

Nigdy nie kupuj ciętego melona i nie proś o to. Na rynkach sprzedający często nie przestrzegają zasad higieny. Nie możesz wiedzieć na pewno, gdzie był nóż przed cięciem melona, więc nie warto ryzykować tego.

Przechowywanie i zbioru

Wytnij melon w lodówce, pociąć. Przykryj film żywnościowy, więc lepiej będzie zachowany. Również melon może być zamrożony. Ale nie musisz przechowywać więcej niż 3 miesiące. Melony są suche. W tym celu pokroić na kawałki i umieścić na gotowanej patelni lub patelni. Ustaw go na słońcu przez jeden lub kilka dni. W pierwszym przypadku należy ją wysuszyć w piecu lub na parapecie. Przechowyć wysuszony melon w chłodnym miejscu.

W obu przypadkach wszystkie cenne substancje melonowe są doskonale zachowane. Wiele przedsiębiorczych gospodyni domowych składa się z melona, dżemu, napojów, a nawet koktajli. Mają wysoki melon w ciąży, kobiety opinie (tylko pozytywne) potwierdzić to.

Jak i co jeść melona?

Ten pyszny posiłek nie powinien być spożywany rano na pusty żołądek i kiedy czujesz się głodny. Melon w czasie ciąży jest idealny do przekąsek. Więc zjedz to między posiłkami. Nie mieszać z innymi produktami w celu uniknięcia niestrawności! Szczególnie nie zaleca się używania go jednocześnie z fermentowanymi produktami mleczarskimi, zimną wodą i alkoholem.

I wreszcie

Teraz wiesz, jak użyteczny jest melon w ciąży. Drogie kobiety, zjedz dobrze, umiar we wszystkim i bądź dobrze! Wszakże Twoje zdrowie zależy od ciebie.