761 Shares 5466 views

Moskwa Pies Smok: normy, historia pochodzenia, ceny

Moskwa Smok został uruchomiony na bazie rodzimych psów. Pierwszy dowiedział się o tym pod koniec 1980 roku, a oficjalny wzorzec rasy został zatwierdzony już przez 1999. Rok później klub oficjalnie założona w Moskwie Smoka (RKF). Łączna liczba tych psów nie jest wysoki, tylko około stu osób zostało zarejestrowane.


Smok Breed Moskwa: historia występowania

Hodowla pracę z tej rasy początek biologa Zoe Kostynina w 1988 roku. Od samego początku do korzystania z niewielkiej liczby producentów. Po tym, analizie danych okazało się, że te psy są dość powszechne w stolicy Rosji, Moskwie, a także w tej dziedzinie. Bardzo często właściciele smoka Moskwie przekonać wysłać zwierzaka do wzięcia udziału w hodowli.

Zdarzały się przypadki, że przedstawiciele tego gatunku (i bardzo piękne) podniósł się na ulicy. Wystawa odbyła się w 1999 roku, który został nazwany „The Golden Dog 99”. W tym przypadku, psa o imieniu Fenya RFC zdobył tytuł i zajął drugie miejsce w Best in Show, sędzia A. S. Ivanova. Po roku w „Eurasia-2000” był pierwszym mężczyzna Barabashka w tej rasie tytuły Champion RKF i SAS. Wkrótce dwa psy były pierwszymi smoki Moskwa – mistrzowie Rosji.

W 2004 roku Narodowy Breed Klubowicze wziął sekcję „Moskwa Dragon” Kemerowo Kennel Club.

wygląd

Ten piesek jest silny, suchy konstytucja. Gramatura powinna wynosić od 1,5 do 4,5 kg (najlepszy wskaźnik masy badanego od dwóch do trzech kg). Pokolorować „smoki” może być cokolwiek, ale zauważony i białe osoby powinny być pigmentacja nosa, warg i powiek.
Płaszcz jest proste, dobrze przylegające do ciała zwierzęcia, w skrócie bogów i ogona, wzdłuż kręgosłupa długi i szorstkie. Na szyi sprzęgła psów powstaje. Podszerstek jest obecny, a to może być krótki lub długi.

Głowica jest lekko zaokrąglone, wąskie pomiędzy uszami, nie obniżone, a odwróconych wylotowego i rozwiniętych brody. Wymowa wystarczająco głębokie przejście od czoła do pyska.

Małe, szeroko rozstawione, owalne, ciemne oczy.
Uszy są cienkie, długie, można wznieść lub częściowo wyprostowane. Bardzo wyraziste i elastyczne.

Przednie łapy są małe, proste i równoległe, łokcie skierowany z powrotem, i z tyłu – szeroko rozstawione, o dobrze zdefiniowanych kątów przegubów.
Ustawić dużą ogon w semiring, pierścienia lub sierpa. Noszony nad grzbietem lub rzuca się na nią.

Charakter i treść

Ponieważ te psy mają „brodę” i „wąsy” na twarzy, są naprawdę w profilu przypomina małego smoka. Ale nazwa nie powstają z powodu tego podobieństwa, ale dlatego, że mają silne i dość trudny charakter.

Taki pies bardzo oddany hosta. W razie potrzeby, pies smok Moskwa będzie bezpiecznie chronić swojego właściciela. Mimo tej masy zwierzęcia zaledwie dwóch kilogramów (średnio), to jest jak smok będzie chronić swój skarb od tych, którzy wkraczają na nim. Przez obcy przedstawiciela tej rasy należy z niedowierzaniem.
W przeciwieństwie do wielu innych psów dekoracyjne Moskwa smoka – pies, który nie jest skłonny do kory na marne. Ze względu na fakt, że jest spokojny, to może z łatwością być trzymane w mieszkaniach miejskich.

Jeśli chodzi o stosunki z innymi zwierzętami, pies smok Moskwa może pokazać agresję wobec nieznanych psów, nie zwracając uwagi na różnicę w kategoriach wagowych. Dlatego nie należy głaskać idzie w dół smycz dla własnego bezpieczeństwa i właściciela spokoju.

szkolenie

Od najmłodszych lat trzeba zabrać ze sobą psa, albo ona, mimo małych rozmiarów, może stać się „Master” z domu. Zwierzęta te potrzebują odpowiedniego szkolenia. Są bardzo inteligentne i aktywne, więc oni potrzebują i aktywności intelektualnej i fizycznej. Moskwa smok – pies, zdjęcia, których widziałem w tym artykule – mogą wziąć udział w mini agility. Ponadto, ten pies może być napisany w trakcie OKD.

Obchodzi Moskwa smoka

przedstawiciele rasy są bezpretensjonalne i nie wymagają szczególnej opieki. Konieczne jest jedynie, codziennie czyścić oczy, uszy i zęby. Przycinanie paznokci jest konieczne na potrzeby za pomocą specjalnego kogterezki.

Ale! Ten pies potrzebuje codziennie spacery, i przy każdej pogodzie. Oczywiście, zwierzę może być przeszkolony i zapewnienia, że kał w lotochek. Naturalnie, szkolenia powinny być prowadzone od wczesnego dzieciństwa, tak aby później nie było żadnych „niespodzianek”.

Kąpać psa musi wynosić co najmniej zanieczyszczeń. Przyzwyczajeni do otrzymywania procedur woda powinna być również od szczenięcia tak, aby w przyszłości żadnych problemów z tego.

Moskwa do psa smoka nie boi się wody, należy umieścić go w jeszcze niewypełniona kąpieli. Gdy zwierzę uspokoi, otworzyć zawór wody. Ponieważ zbiornik jest napełniany stopniowo, zwierzę będzie się przyzwyczaić, bez odczuwania stresu.

Podczas kąpieli, należy użyć specjalnego szamponu dla psów – narzędzie zaprojektowane specjalnie dla tych zwierząt, to jest doskonała pianka delikatnie oczyszcza włosy.

Zdrowia zwierząt uznawanych za bardzo dobre, prawdopodobnie wpływa pochodzeniu rasowych psów, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Na włosy swojej piesek był piękny, tylko raz w tygodniu, aby je czesać. Jedzenie jest bezpretensjonalny pies smok Moskwa, nie uczulony, to zwierzę pozbawione wszelkich wad wielu innych ozdobnych kamieni. Nie jest zaskakujące, że psy te stopniowo stają się coraz bardziej popularne.

karmienie

Oczywiście, konieczność poruszenia tematu jedzenia. Niektórzy właściciele karmić psy z tabeli, ale to nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wskazane jest, aby zakupić dla swoich czworonogów konserwy, suchy pokarm gotowy lub, jeśli wszystkie powyższe jest nie do przyjęcia dla Ciebie, ugotować osobno.

Przedstawiciele tej rasy wymagają pełnej diety bogatej w niezbędne minerały i błonnik. Dlatego karmić psa, zboża, warzywa i świeże mięso (najlepiej kupić wołowinę) – wszystko to jest konieczne dla małych stworzeń ciała. I kolejny ważny punkt. Jeśli zdecydujesz naturalną żywność, zwierzęta potrzebują specjalnych witamin. Jest najlepszy w tym przypadku skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Zalety i wady

Te zalety to naprawdę „drakońskie” charakteru, odwagi, dobrego zdrowia, niezależności, stabilnym mentalności i lojalności wobec swojego właściciela.

Jedyną wadą – takie psy mogą być nieco agresywne wobec bliźnich.

wniosek

Teraz już wiesz, co to rasa psów Moskwa smok, jak dbać o swoich członków, jak również to, co się je nakarmić. Mamy nadzieję, że informacja pomoże.

Wreszcie, należy rozważyć również kwestię kosztów. Kup ten ładny chłopiec może już ponad 100 $ (bez rodowodu). A średni koszt psa z dokumentami wynosi 300 dolarów USA. Należy jednak pamiętać, że smoka Moskwa – pies, którego cena nie jest tak ważne, ponieważ, jak mówią, przyjaciół są bezcenne. A zwierzę może być prawdziwym przyjacielem wielbiciel dorosłych i dzieci.