570 Shares 6555 views

Whey Protein: to i tak będzie musiał?

Każdy wie, że białko lub białko – jest głównym i główny materiał do budowy mięśni, który powinien dotrzeć w wystarczającej ilości z pożywieniem. Ale sportowcy używają różnych suplementów proteinosoderzhaschie, które zawierają białka serwatki.

Jak się dostać?

Serwatka – produktem ubocznym produkcji sera, które są przetwarzane następnie uwalniany w dużych ilościach. Ten ostatni jest procesem długotrwałym i wymiany jonowej mikroultrofiltratsii. Materiał wyjściowy eliminuje tłuszcz zwierzęcy, laktozę i złego cholesterolu, pozostawiając ewentualnie czystego białka mleka. Lepiej jest użyć jednego, która przeszła filtrowania niż addytywne, otrzymany na drodze wymiany jonowej, ponieważ metoda ta polega na ekspozycji na działanie wysokich temperatur, które nie są korzystne dla produktu końcowego. białko serwatkowe nie iść do dowolnego porównaniu z innymi źródłami białka (mięso, ser, jaja), a jego wartość biologiczna jest wielokrotnie wyższa, nie wspominając o jakości. Jego główną funkcją jest duża ilość zawartości kwasów BCAA, które w rzeczywistości są zaangażowane w syntezie mięśni i utrzymania jej ton.

efekt

Wszystkie kulturystów i innych osób aspirujących do sportowiec, wie, jak ważne suplementy białkowe, zwłaszcza izolat białka serwatki. Zapewnia on nie tylko wszystkie niezbędne do ich budowy mięśni, ale również bardzo korzystne dla układu odpornościowego ze względu na zawartość glutaminy. Mimo to, jego głównym efektem – jest pobudzenie mięśni wzrostu tkanki. Biorąc nawet najmniejszą część białek serwatkowych, można osiągnąć dobre wyniki, ale tylko wtedy, gdy codziennie trening siłowy.

Dawkowanie i przeciwwskazania

Białko serwatkowe jest zaleca się 1-2 g na kilogram masy ciała. Może być mniej, ale nie więcej niż doradzić, chyba podzielić na porcje i pić 2-3 razy dziennie. Zbyt duża dawka może prowadzić do zatorów wątroby, a w konsekwencji spowodować uszkodzenia. Bardzo wygodne, że izolat białka serwatki sprzedawane, których cena zależy od producenta, w postaci proszku. Pozostaje tylko dodać, że lubisz (sok, mleko lub woda), lub zrobić koktajl i pić podczas treningu. Szybko się wchłania i zaczyna pracę, zwiększenie anabolizmu. Inna znacząca cechą tego dodatku jest brak w składzie szkodliwych laktoza, które mogą powstać w alergii. Jeśli jeden, w żadnym przypadku nie może być rozcieńczony mleka w proszku lub innych płynów zawierających laktozę. Białko serwatkowe jest idealny dla tych, którzy chcą tylko utrzymać napięcie mięśni, to dawka powinna być wybrana 25-30 gramów dziennie.

gatunek

Istnieją inne typy takich dodatków, bardziej skuteczne, lub vice versa. Różnią się one głównie w cenie, ale nie zapomnij o pozytywnym wpływie na organizm. Najlepszy Whey Protein Isolate – hydrolizat. Związek ten wytworzono w podobny sposób, a następnie poddaje się hydrolizie, co w efekcie prowadzi do zwiększenia szybkości asymilacji. Jest taki dodatek jest dużo droższe. Niezależnie od tego, koncentrat białka wybrać, pierwszy jest skonsultować się z osobą właściwą w tej sprawie.