460 Shares 7335 views

Łowienie karpi: tajemnice rybaka

Gdy woda już rozgrzany i tarło już dawno za nami, karp zaczyna szukać jedzenia w standardowych lokalizacjach. On nadal jeść pokarmy pochodzenia zwierzęcego, ale stopniowo pojawia się i roślin żywności w jego diecie. Chociaż nie jest to zawsze i wszędzie.

Każdy zbiornik wodny wypełniona karpia, wędkarze ustawia swoje tajemnice. W jednym z tych karpiarzy jest możliwe tylko we wczesnym rankiem przed wschodem słońca. Karas z innego zbiornika ugryźć tylko w ciągu dnia i tylko w przypadku, dziesięć metrów od łowiskami są hałaśliwe, rosnące od dna dolnych, gay kąpiących się. Trzecia część wód w ciągu dnia wygląda na wymarły, ale w wieczór zmierzchu kilogram ryb giganta podsycane pływaków i mylony w biegu trawy.

Musimy przyznać, że ogólna postawa w tej ryby tam. Dlatego łapanie karaś – zatrudnienie trudne i ciekawe. Zbyt wiele odkrycia i niespodzianki mogą spotkać na swojej drodze wędkarz. Teoria rozróżnia dwa główne rodzaje ryb karpiowatych: Połowy przy pomocy Osioł i pływaka.

Łowienie karpi na przynęty dobre szkoły dla początkującego wędkarza. Olinowanie nie był bardzo trudny dla niej: pręt, kołowrotek, żyłka, spławik, ciężarek, haczyk. Niuanse rozpocząć, gdy trzeba dostosować do konkretnych warunków połowów.

Wędkarz musi wybrać długość pręta oraz jego działania w celu rzucenia dyszę do łowiska. Kiedy długo rzuca wygodne tzw Bolonia rozwiązania. Bliższa odlewania lepsze wykorzystanie pręt fly-połowów. Jeśli woda jest czysta, a następnie połowu karpia na pręt pływaka wiąże się z wykorzystaniem drobnych lesie z fluorokarbonu. Jeśli woda jest mętna, możliwe jest zarządzanie monofilamentowe większe średnice i nie używać smycze. Nawet wybór rozmiarów pływak, platynkowych i haka zależy od warunków połowów karpia.

Połowu karpia na Donk też nie wydaje się na pierwszy rzut oka czymś bardzo skomplikowanym. Olinowanie jej łatwiej niż kiedy wędka pływaka, ale to musi być doskonale debugowany. Jest to szczególnie prawdziwe alarm zgryz.

Karas lato – starannie ryby. Połowu karpia bez przynęty o tej porze roku – działa obiecujący, a wymagania dla przynęty nałożone najbardziej dotkliwe. Jej podstawą powinny być rozdrobnione produkty roślinne z obowiązkowego uwzględniania składnika zwierzęcego, proszek do pieczenia i grubej karmienia. W tym czasie stał się integralną częścią środków aromatyzujących przynętę. Obowiązkowym elementem wędkowania latem – głowica (przynęta).

Przynęty wędkarz jest bardzo często konieczne. Na pierwszym przynęty zawsze pasuje mniejszy i bardziej zwinny ryby, które zjada go wystarczająco szybko grzywny. Karaś, zwłaszcza duży, zbliża się do przynęty na raz je jedynie duże cząstki pyłu. Odnosi się to zarówno do pływaka i donochnoy uchwyt ten gatunek ryby (wyjątek – osła rynny).

wskazówki letnie – kolejna tajemnica karpia, otgadku który może dać tylko staw i wieloletni rybaków, którzy znają wszystkie jego sekrety. Czasami, w celu połowu karpia, wędkarz powinien odwiedzić staw bez wędką i wzdłuż brzegu, czując 007. Potrzebujemy zbliżyć się starzy lewo proca i dokładnie zbadać brzeg. Na brzegu niekoniecznie można znaleźć szczątki przynęt i przynęty. Pomoże to wędkarz, aby określić wybór dyszy.

I, oczywiście, trzeba brać pod uwagę wpływ pogody. Karas, jak żadna inna ryba reaguje na zmiany ciśnienia, zmiany w poziomie i przejrzystości wody i innych czynników naturalnych. Połowy nie drobiazgi, aw przypadku połowów karpia jest zwykle można łatwo kwadratu. Jest to trudne, ale ten, który był zdecydowany połowu karpia, nigdzie do odwrotu.